338) BİZ SUSTUKÇA, DÜŞMANLAR KONUŞUYOR!

Yayin Tarihi 2 Ocak, 2009 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

BİZ SUSTUKÇA DÜŞMANLAR KONUŞUYOR

Sevgili okuyucular,

Tarihçiler Ermeni Diasporası’nın Türkiye ve Türkler aleyhindeki propagandasının özellikle Amerika’da en kesif olduğu tarihin 1923 yılı olduğunu söylemekteler. Nitekim bu propagandalar sırasında Aram Andonian’ın yayınladığı ” Katledilen Ermeniler ” isimli güyâ resmi dokümanlara dayandığı iddia edilen kitap bir çok kişiyi inandırdı. Gerçi bu kitapta yer alan belgelerin  tamamen sahte olduğu açıklansa da atı alan böylece Üsküdar’ı geçmiş oldu.

Bakınız bu yalanlara inanmış olanlardan Amerika’da muteber bir din adamı Türklerle ilgili ön yargısını nasıl anlatıyor;  ” Türkler hakkında hakikati duymak istemiyorum, ben onlar hakkındaki kanaatimi çoktandır değiştirdim.”

Batıda yıllardır devam eden Türk düşmanlığı insanların zihinlerine öyle yerleşmiş ki, bunu öyle oturduğumuz yerden, sözde soykırım gündeme geldiği zaman  laf ebeliği yapmakla silmek mümkün değil.

Türkler aleyhinde yapılan propagandaların en önemli sebeblerinden biri de; batılıların Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında  uğradıkları mağlubiyetin verdiği aşağılık kompleksi ve parçalanmış olduğuna inandıkları Osmanlı İmparatorluğunun ata diyarı Anadoluda Mustafa Kemal Atatürk tarafından  yeniden bir Türk devletinin kurulması karşısında duydukları şaşkınlık…

Batıda yerleşmiş olan Türk düşmanlığıyla ilgili propagandaları öyle oturduğumuz yerden birkaç kelime  laf ebeliği yapmakla ortadan kaldırmak mümkün değildir. Bu nedenle karşı atağa geçmek şart. Çünkü, biz sustukça onlar-düşmanlar konuşuyor…

Propagandalar doğru veya eğri olsun bilinçli ve devamlı yapıldığı zaman tesirli olur. Nitekim ABD Başkanı Coolidge’in propagandanın önemiyle ilgili şu sözleri bunu kanıtlıyor; ” Propaganda, olayların bazı kısımlarını aksettirmeye, birbirleriyle irtibatlarını kesmeye çalışır. Propagandanın gayesi, işi basitleştirmektir. Propagandayla görevli teşekküllerin ve haber organlarının gayesi, kabul edecekleri yöntemlerle uzun bir süre, devamlı tekrarlamalarla, gerçekleri çarpıtan bir düşünüş yaratmaktır. Propagandacı, halkın esasen inanmaya davet edildiği hususlara uyacağı için inanılabilecek basit tasvirler ve hayaller yaratır.”

Sonuçta batı ülkelerinde yapılan her türlü  ve sözde Ermeni ve Pontus Rum soykırımları ilgili Türk düşmanlığı  propagandalarına sessiz kalmak geleceğimiz için tehlikedir. “ Su uyur, düşman uyumaz “ ata sözü ile Atatürk’ün  “ Düşmanım, düşmanlığından vazgeçinceye kadar, ben de onun amansız düşmanıyım ” sözü daima hatırımızda olmalı.

Hulusi ŞENEL

E.Posta- [email protected]


 

 

Paylaş:

Yorumlar

“338) BİZ SUSTUKÇA, DÜŞMANLAR KONUŞUYOR!” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 12 Ocak, 2009 11:42

  Önce kendimize…
  Tarihin acı tatlı gerçeklerini, önce kendi insanımıza öğretmek gerek.
  Korkarım ki, Türkiye dışında yaşayan Türkler, böyle bir suçlama karşısında cevap vermekten acizdirler.
  Bilgisizdirler çünkü.
  Onları bilgice desteklemek gerek.
  Diyeceksiniz ki, Türkiyedekiler ne biliyor.
  Türkiyedekiler, Kaymakam Kemal Beyi, Tehcir’i, Zeytun’u, Erzincan’ı, Muş Bitlis’i biliyorlar mı.
  Hayır.
  Dışımızdakilere kızmak yerine, önce tarihimiz öğretmeyen içimizdekilere kızmak gerekmez mi.

Yorum yap