331) MALİKİ: “ERDOĞAN TÜRKİYE’Yİ PARÇALAYACAK!”

Yayin Tarihi 31 Aralık, 2012 
Kategori SİYASİ

Maliki: Erdoğan Türkiye’yi parçalayacak!

image00134.jpg

Irak Başbakanı Maliki’den Başbakan Erdoğan’a hiç de diplomatik olmayan eleştiriler geldi. Maliki, konuşmasında Erdoğan’dan zaman zaman ‘bu adam’ ifadesiyle bahsetti

 

Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın ellerinde parçalanacağını ve bölgenin güvenliği açısından zararlı bir parçaya dönüşeceğini iddia etti.

Maliki, Sumayre Haber kanalına yaptığı açıklamada “Erdoğan çok fazla konuşuyor ve her seferinde devletlerarası diplomatik ilişki adabına aykırı sözler sarf ediyor. Sunduğu projelerin arkasında ise hem Türkiye için hem de bölge için sorun oluşturacak birçok mesele var. Bu nedenle eminim ki, Türkiye bu adamın elinde parçalanacak ve bölgenin güvenliği için zararlı bir parça haline dönüşecek” dedi. 

Erdoğan’ın Irak’ın Suriye’ye dönüşmesini arzuladığını ve bunun için çalıştığını iddia eden Maliki, “Erdoğan önce ülkesini Suriye krizinden çıkarsın, sonra Irak’la ilgili ne yapacağını düşünsün” dedi. 

Türkiye’nin yakında parça parça olacağını iddia eden Maliki, sözlerine “Türkiye’nin yakında parçalanacağını düşünüyorum. Çünkü ülkede Aleviler, Kürtler, Şiiler, Laik Türkler ve onların muhalifleri var. Şu an Türkiye’deki sorunlar günlük hale gelmeye başladı. Erdoğan’ın kafasında ise bölgedeki sorunları yaymak için farklı düşünceler var” şeklinde devam etti.

Bölgedeki ülkelerin çoğunun Türkiye başbakanının duyarsızlıkları yüzünden endişe duyduğunu iddia eden Maliki “Ortada problem oluşturacak bir anlaşma var. Çünkü Türk siyaseti Kürdistan bölgesini tehlikeye attı. Türkiye’nin bölgeye girişi diğer ülkelerin de girişine zemin hazırlayacak ama biz buna sessiz kalmayacağız. Türk hükümeti Iraklı Türkmenlerden Kerkük konusunda ısrarcı olmamalarını istedi. Bu bazı şeylerin varlığını gösteriyor. Takip ediyoruz ve asla sessiz kalmayacağız” iddiasında bulundu.

http://www.dunyabulteni.net/?aType=haber&ArticleID=240919

Paylaş:

Yorumlar

“331) MALİKİ: “ERDOĞAN TÜRKİYE’Yİ PARÇALAYACAK!”” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. perle inci yorum tarihi 1 Ocak, 2013 21:38

    ULU ÖNDERİN BOSUNA GÖZÜ ACIK GİTMEMİS;(–BELKİDE O SEBEPTEN GÖNDERDİLER ONU?–MUSUK..KERKÜK!..BUGÜNLERE BAKINIZ!;(MALİKİ!AHH!GELDE BURADA NE LAFLAR İSİTTİ BU AZİZ MİLLET SON YILLARDA ELDE DUY!–AMA TÜRK-MÜSLÜMANLAR UGRASANLARA YARADAN MUTLAK!CEZA VERİR*–BAKINIZ!SMDİDE CLİNTON?!!!!!!!:(
    –VENEZUELALI LİDERE SİFALAR VER YARADANIMIZ(*

  2. perle inci yorum tarihi 1 Ocak, 2013 21:39

    KÜRTLER KIZDIRDI..TABİİKİ T.C.BBAKANINI!VE BİRAZ OLSUN YOL DEGİSİMİ OLUSTU!–IRAKDA BURADA!–GECMİSİ İYİ DÜSÜNSÜN!BOL VAKTİ VAR:(

Yorum yap