330) BAŞKA BİR ŞEY!

Yayin Tarihi 13 Haziran, 2014 
Kategori SOSYAL

BAŞKA BİR ŞEY!

image001

Neyi yazalım, ne söyleyelim?

Yazılmayan, söylenmeyen bir şey kaldı mı? Yazılanlar ve söylenenlerden değil de, yazanlar ve söyleyenlerden bahsedelim!

On yıldır internet üzerinden sosyal medyayı takip ederim. Haddimizi aşmadan paylaşımlar yapar, önemsediğim kişi ve kuruluşların paylaşımlarını takip ederim.

Bu süreçte sosyal medyayı kullananlarda büyük bir değişimin olduğuna tanık oldum. Önceleri özel zevkler, ilgiler ve beklentilere yönelik genelde paylaşımlar yapılır iken; siyaset, kültür, din ve tarih konuları çok paylaşılmıyor ve ilgi de görmüyor gibiydi. Hatta birçok insana bu konular sıkıcı geliyor, çiçek-böcek-göbek-köçek paylaşımları ile haz duyuyorlardı…

21 Aralık 2012 tarihinde kıyamet kopacak diye bir söylenti vardı ya? İşte bu tarihte belki kıyamet kopmadı ama, 2013 yılından itibaren insanlarda sanki bir bilinç ve algı değişimi oldu. Bu değişimi herkes sosyal medya ağlarında 2013-2014 yılı paylaşımları ile öncesinde yaptığı paylaşımlar ile mukayese edebilir.

Daha önceleri önemsemedikleri, öteledikleri konuları öğrenmeye başladılar. Öğrendikçe de sorgular oldular. Çekingenliklerini ve korkularını yenmeye başladılar. Artık dolaylı yollardan değil, doğrudan sorma cesaretini gösteriyorlar. Hükümetin icraatlarını dikkatlice takip ediyorlar ve gerektiğinde bağımsız bir şekilde muhalefetini de yapıyorlar.

“Her şerde, bir hâyır vardır” diye bir atasözümüz var. Bu sözün kaynağı Kur’an-ı Kerim’dir. Bakara suresi 216. Ayet:

“… Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.”

İcraatlarını beğenmediğimiz, söylemlerini sevmediğimiz, konumlarına güvenmediğimiz kişilerin gücü elinde bulundurmaları, her ne kadar milli ve manevi değerlerimize zarar veriyor ise de, insanların bilinçlenmesine vesile olduğu içinde hâyırlı olduğu kanaatindeyim.

Öğrenen, düşünen, sorgulayan, Hak’kı ve hakikati savunanlara selam olsun!

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“330) BAŞKA BİR ŞEY!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. sevgi nesil turksu yorum tarihi 14 Haziran, 2014 09:52

    Tskler

Yorum yap