324) BU REKLAM YASAKLANMALI!

Yayin Tarihi 14 Şubat, 2014 
Kategori SOSYAL

BU REKLAM YASAKLANMALI!

 image001

Birkaç gündür televizyonlarda ilginç bir tanıtım reklamına şahit oluyoruz. Ülkemizde ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Siirt’li fırıldak iş adamı Fadıl Akgündüz’ün Maldivler’de Müslümanlara yönelik ada otel hizmeti verecek reklam!

Jet Fadıl’ın geçmişte halkın parasını nasıl topladığını, otomotiv, inşaat, spor ve siyaset içinde ne dolaplar çevirdiğini bilmeyen çok az vatandaşımız vardır. Yapmış olduğu girişimlerden dolayı da birkaç kez mahkumiyet aldığını da biliyoruz.

Bizi en fazla rahatsız eden husus; Jet Fadıl’ın ticari girişimleri değildir. Ada da alır, oteller de kurar, evler de satar. Bizi ilgilendirmez. Ancak bizi ilgilendiren sözkonusu Maldivler’de otellere verilen çok önemsediğim isimdir:

‘Ebu Eyyub El Ensari House’

Ebu Eyyüp El Ensari, Peygamberimizi Medine’ye hicret ettiğinde evinde misafir eden sahabedir. Bu Sahabe ki; Peygamberimizin yanından hiç ayrılmayan, İslam’ın sancaktarlığını yapan ve ömrü boyunca tüm savaşlara katılıp İstanbul surları önünde şehit olan, Müslümanların her zaman rahmet ile andığı mübarek zattır.

Fatih Sultan Mehmed Han’ın iradesi ile Akşemseddin Hoca’nın kabrini tespit ettiği Ebu Eyyüp El Ensari için yapılan Eyüp Cami’deki Türbeyi bilmeyen var mı?

Her gün binlerce Müslüman’ın saygı ile ziyaret edip, dualar ettiği bu mübareğin adı nasıl olur da menfaat için reklam olarak kullanılır?  

Ey Jet Fadıl!

Kurmuş olduğun otel, Ebu Eyyüp El Ensari’nin evi mi? Otele gelecek olanlar Peygamber mi?

Bir de utanmadan isimin sonuna ev anlamında İngilizce ‘house’ kelimesini ekliyorsun. Yazıklar olsun!

Zaten İslam adına, İslamiyetle alakası olmayan aldatmacalar ve söylemler ile Müslümanlar kıblesini şaşıracak duruma düşürülmüş!

Ebu Eyyüp El Ensari’yi rahmetle yad ederek, dini şahsiyetlerin ve sembollerin istismarlarına “Dur” diyecek bir iradeyi görmek istiyoruz.

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“324) BU REKLAM YASAKLANMALI!” yazisina 3 Yorum yapilmis

  1. sevgi nesil türksu yorum tarihi 14 Şubat, 2014 14:25

    Bunlar dinciler sektörü kurmuş,lanet olsun hepsine ,koyunlar gider kaçamak yapmaya!

  2. Gülsah Memis yorum tarihi 21 Şubat, 2014 02:46

    Hangi irade…

  3. Yılmaz Karahan yorum tarihi 31 Temmuz, 2014 01:28

Yorum yap