32) BELÇİKALI’LAR TÜRK’TÜR !

Yayin Tarihi 7 Ocak, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Belçikalılar Türk’tür,

Amed de Turan diyarında bir kent

‘Belçikalılar Türktür’ diyen Türk profesör, Şırnak, İdil ve Amed gibi kent isimlerinin de Turan diyarından gelme olduğunu öne sürdü.

07 Ocak 2008 / 16:34

image00150.jpg

Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Tıbbi Biyoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arslan, ”Belçika halkı, binlerce yıl önce buraya yerleşen Oğuzlardır” dedi.

Prof. Dr. Ahmet Arslan, Orta Asya’da kurulan Selçukluların ilk başkentinin Genk olduğunu ifade ederek, şu anda Belçika’da da aynı adı taşıyan ”Genk” kentinin bulunduğunu bildirdi.

Belçika’nın Genk Belediyesinin flamasında çift başlı kartal olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Arslan, şu iddiada bulundu:

”Bu çift baştan biri İç-Oğuzları diğeri Dış-Oğuzları temsil eder. Yani bugünkü Belçika’daki bu şehirlerin halkı binlerce yıl önce Belçika’ya yerleşmiş olan Oğuzlardır.”

Belçika’da Genk’in yanı sıra ”Gent” adında da bir şehir bulunduğunu belirten Prof. Dr. Arslan,
”Bu şehirlerde siyah saçlı, beyaz tenli çok insan bulunuyor. Bu insanların fiziksel özelliği de tipik Oğuzların fiziksel özellikleriyle aynıdır” diye konuştu.

ŞIRNAK VE İDİL İSİMLERİ

Prof. Dr. Arslan, ayrıca Şırnak, İdil, Genç ve Şam isimlerinin de binlerce yıl önce Turan diyarındaki kentlerin adlarıyla benzerlik taşıdığını ifade ederek, şöyle konuştu:

”Bu isimler Turan yolu üzerindeki Türklerin genişleyen yerleşim yerlerinin imzasıdır. Diğer bir ilginç not da binlerce yıl önce Kazakistan’da ‘Karacuğun kaplanı Amed ovasının aslanı’ diyen Oğuz atası Bayındır Han’dır. Turan Yolu üzerindeki şehirlerden birine de Amed isminin verilmiş olması tesadüf değil.”

Kürt boylarının da aslında bir Oğuz boyu olduğunu ileri süren Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Oğuz devlet şemasında da görülen Kazı kurtlarının, Kürtlerle ilişkili olduğunu sanıyorum. Kürtlerin Dış-Oğuzlardan olduğu anlaşılmaktadır. Turan yolu üzerinde her bir öbekleşme kurganları oluşturuyor. Her bir kurgan 90-100 bin insana ulaştığında Korkut Ataların ve Bayındır Hanların liderliğindeki Turan yolu üzerinde yerleşim yerleri oluşturulmaya başlanıyor.

Kilise, cami ve sinagogun yapıları, hatta eski Selçuklu kümbetlerinin yapıları bu kurgan yapılarından kaynaklanmaktadır.”

Prof. Dr. Arslan, yaptıkları moleküler genetik çalışma ile göçlerin Orta Asya’dan Kafkasya’nın kuzey batısı ve batısı üzerinden geçtiğini ifade ederek, söz konusu göçlerle bu bölgelerdeki halkların oluştuğunu iddia etti.

Bu göçler sırasında Avrupa halkı ile Türkler arasında bir kan bağı olduğunu savunan Prof. Dr. Arslan, kültürlerin gelişiminin de rast gele olmadığını kaydetti.

Star

 

 

Paylaş:

Yorumlar

“32) BELÇİKALI’LAR TÜRK’TÜR !” yazisina 3 Yorum yapilmis

  1. sedat ergenç yorum tarihi 8 Ocak, 2008 02:46

    Hiç şaşırmadım, hatta daha da ileri gidilebilir… Tabii ki bunlar bilinmeli ancak son söz kişiler ve toplumun kendini nasıl tanımladığı, zira o genel kabul görüyor maalesef!!!

  2. gurol fıçıcı yorum tarihi 8 Ocak, 2008 08:10

    Alman kanalı RTL yi izlerken bir şey devamlı dikkatimi çekiyor.Çoğu alman vatandaşı tipik türk görüntüsü sergilemekte.aynı görüntüleri Belçika futbol maçlarını izlerken de tespit edebiliyorum.Ahmet Aslan hocanın görüşüne katılıyorum.

  3. orhan soylemez yorum tarihi 8 Ocak, 2008 19:42

    Dunyaya insan irkinin nasil ve ne sekilde yayildigini anlamak icin cok,cok oncelerine gitmek ve mu kitasina ulasmak lazimdir.Tabii bu arada Mu kitasinda kurulan ve altin cagini yasayan gelismis uygarligininda en buyuk kolonisinin Uygur’lar oldugunu bilmek gerekir.Ilk Inka uygarliginin krallarinin adlarinin neden Pasakutak,Menku kapak,hatun pokay gibi isimlerle anildigini ve alfabelerinin de nicin “kas,kep,kine,lohusa,susupe (supurge),sop ve ULUS gibi daha niceleri ile donatildiginida bilmek gerekir.ulu onderimiz ATATURK’unde bu konuya kayitsiz kalmadigini ancak omrunun vefa etmemesi uzerine yarim kalan arastirmasindan su sonuca variyoruzki “INSANLIK MU KITASINDAN UYGUR TURKLERI VASITASI ILE TUM DUNYAYAYA YAYILMISTIR”. Ha biz ne kadar Uygur turklerine benziyoruz bilemem ama en azindan TURK”uz ve sunu bilinki tum bilim dunyasida bunun boyle oldugunu bilir ama bilmezden gelir,cunku islerine gelmez.Kafatasci degilim,Ari irkida aramiyorum ama gercek bu. Aksini ispat eden varsa yorumunu yazsin. Saygilarimla.

Yorum yap