308) “HAŞİM KILIÇ” İSTİFA ETMELİ VE YARGILANMALIDIR!

Yayin Tarihi 13 Kasım, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

 

Haşim Kılıç derhal istifa etmeli ve

yargılanmalıdır!

image00120.jpg

 

Anayasa Mahkemesi raportörü Osman Can’ın Anayasa’nın değiştirilemez maddelerini tartışmaya açmasından sonra Başkan Haşim Kılıç da aynı mesajı verdi.

Bilkent Üniversitesi ve Alman istihbaratı BND’nin güdümündeki Alman Uluslararası Hukuki İşbirliği Vakfı’nca birlikte düzenlenen “Anayasalardaki değiştirilemez ilkeler” konulu toplantıda konuşan Haşim Kılıç, “Anayasa Mahkemesi’nin kuruluş yıldönümünde konu olarak biz de bunu tartışmayı düşünüyoruz. Ancak bu konuda ne kadar cesaretli olabilirim, o konuda biraz endişeliyim” dedi!
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın değiştirilemeyecek ilk dört maddesini, ABD ve AB dışında bugüne kadar kim değiştirmek istedi?
Hemen söyleyelim:
PKK ve onun türevi olan siyasi partiler!
Dolayısıyla Haşim Kılıç, endişelenmekte haklıdır!

* * *

2004 yılı Aralık ayında, Paris Kürt Enstitüsü’nün Kürtler adına “Özerklik istiyoruz” ilanlarını yayınlamasından sonra DEHAP Gençlik Kolları da ikinci cepheyi Diyarbakır‘da imza kampanyası ile açmıştı. İmzacılar, Anayasa’nın, “Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe’dir” ifadelerinin yer aldığı ve değiştirilemez 3. maddesiyle 42 ve 66. maddelerinin değiştirilmesini istiyordu..
Dilekçede, “Ulus tanımı, coğrafi bütünlük temelinde düzenlenmelidir. Türkiye ulusu kavramı etrafında bütün halkların kimlikleri anayasal yurttaşlık esasına kavuşturulmalı. Devletin dili olmamalı” deniliyordu.
Yani Türkiye’nin etnik kimliklerden oluşan bir federasyon haline getirilmesi isteniyordu.
Oysa Türkiye’yi Türkiye yapan bu ilkelerdir.
İşte 
Atatürk ve Türk Silahlı Kuvvetleri bu sebeple yıpratılmak isteniyor. Atatürk‘e saldırı ile aş zamanlı olarak yine harekete geçtiler işte! Hedefleri Türk Milleti’nin egemenliğini sona erdirmektir.

* * *

Prof. Ergun Özbudun ve ekibi tarafından hazırlanan Anayasa taslağı da değiştirilemeyecek maddeleri değiştirme girişimiydi. O zaman Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, sadece ilk üç maddenin değil Anayasanın temel ilkeleri gösteren başlangıç kısmının da değiştirilemeyeceği ve metin dışında bırakılamayacağı uyarısında bulunmuştu.
Yalçınkaya, Anayasa’nın diğer maddelerinde yapılacak değişikliklerin de başlangıç kısmı ve ilk üç maddede belirtilen temel ilkelere aykırı olamayacağını belirtmişti.
Yargıtay Başkanlar Kurulu da yayınladığı bildiride, cumhuriyetin temel niteliklerinin tartışmalara ve yeni tanımlamalara konu edilmesinden rahatsız olduğunu açıklamıştı.
Şimdi ise aynı suçu Anayasa Mahkemesi Başkanı 
Haşim Kılıç işliyor!
Derhal istifa etmeli ve yargılanmalıdır.

* * *

Haşim Kılıç, “Anayasa Mahkemesi Başkanı’yım kimse bana dokunamaz” zannetmesin.
Açsın başlangıç ilkelerini bir daha okusun:
“Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne aittir ve bunu millet adına kullanmaya yetkili kılınan hiçbir kişi ve kuruluş, bu Anayasada gösterilen hürriyetçi demokrasi ve bunun icaplarıyla belirlenmiş hukuk düzeni dışına çıkamaz!
Hiçbir faaliyet, Türk millî menfaatlerinin, Türk varlığının, Devleti ve ülkesiyle bölünmezliği esasının, Türklüğün tarihî ve manevî değerlerinin, 
Atatürk milliyetçiliği, ilke ve inkılâpları ve medeniyetçiliğinin karşısında korunma göremez ve lâiklik ilkesinin gereği olarak kutsal din duyguları, devlet işlerine ve politikaya kesinlikle karıştırılamaz.”
Anayasayı, cumhuriyeti, Türk vatanını, Türk Devletini, Türk Milleti’nin hukukunu korumak her Türk’ün görevidir. Yargı korumazsa, 
TBMM korumazsa, hükümet korumazsa, TSKkorumazsa, tek tek her vatandaşa koruma hakkı doğar!

ARSLAN BULUT

Paylaş:

Yorumlar

“308) “HAŞİM KILIÇ” İSTİFA ETMELİ VE YARGILANMALIDIR!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. mehmet şentürk yorum tarihi 15 Kasım, 2008 18:58

    MEMLEKETİN BÜTÜN KALELERİ TEK TEK ZAPTEDİLMEKTE.VE DEVLETİMİZİ PARÇALAMA KONUSUNDA DİNLİSİ,DİNSİZİ,CEMAATÇISI,PKK.LISI,YAHUDİSİ,AMERİKANCISI AYIRIM GÖZETMEDEN BİRLEŞMİŞLERDİR.ARTIK SAFLAR NETLEŞMİŞTİR.TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜNE İNANANLAR BİR YANA,İNANMAYANLAR BİR YANADIR.
    HERŞEYE KARŞIN ALLAH TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN VE YÜCELTSİN.ALLAH CUMHURİYETİMİZİ KORUSUN.ÇÜNKÜ DÜŞMAN İÇİMİZDE VE YANIBAŞIMIZDADIR.

Yorum yap