294) HER MİLLET MÜSTEHAK OLDUĞU GİBİ YÖNETİLİR!

Yayin Tarihi 30 Haziran, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Cehalet ve şarlatanlık

image00167.jpg 

 Kanser başta olmak üzere tedavisi olmayan bazı hastalıkları dua ile tedavi ettiğini öne süren Kocaeli’deki Gonca FM’in sahibi olan Tuncer Çiftçi, Erzurum’da yaklaşık 1300 kişiye ’dua seansı’ yaptı.

Yerel yayın yapan Yıldız FM’in davetlisi olarak Erzurum’a gelen Çiftçi,’dua almak’ isteyenler için toplantı düzenledi. İki seans halinde düzenlenen toplantıya hastalar 10 YTL ödeyerek girdi. 500 kişilik salona yaklaşık 1500 kişi girmek isteyince izdiham oldu. Bedensel engelli çocuklarını da getirenler zor durumda kaldı. İlk seansta 1000 kişi hazır bulundu. Alkışlar arasında sahneye çıkan Tuncer Çiftçi, “Şimdi hep birlikte dua edeceğiz. Bunun için elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın” dedi. Salondaki herkesin içinden ’Estağfurullah’ demesini isteyen Çiftçi, daha sonra 2 dakika süreyle dua etti. Çocukları ile gelen çoğu kadın yüzlerce kişi gözyaşları arasında duaya katıldı. Bazı kişiler hastalık ve sorununu yazdığı küçük not kağıtlarını Tuncer Çiftçi’ye göndermeye çalıştı. Yüzlerce not kağıdı poşetle toplanarak Çiftçi’ye ulaştırıldı.

Kapasiteli insanım

İlk seanstan sonra salon dışına çıkan Çiftçi, bekleyenlere “İçeridekiler birazdan çıkacak, siz de biletinizi alıp salona girin. Bakın bu salonu tuttuk, 2 gündür otelde kalıyorum, ses cihazlarına para ödüyorum. Haydi kardeşlerim güzel bir şekilde biletlerinizi alın” dedi.

Kapasiteli bir insan olduğunu söyleyen Çiftçi, “Kocaeli’nde 4 telefon servisi açtık. 6 ay boyunca çağrılara cevap verdik ve 48 bin telefon aldık. 21 bini ’Namaza başladım’ dedi, 27 bini de ’Hastalıklarıma şifa buldum’ dedi. Doktorlar bile şaşırıyor. Raporlu birçok hasta derdine şifa bulduğunu söylüyor” diye konuştu. Çiftçi, kendisine ’hoca’ denildiğini ancak hocalığı olmadığını söyledi.

Onur SAĞSÖZ/ERZURUM, (DHA)

Paylaş:

Yorumlar

“294) HER MİLLET MÜSTEHAK OLDUĞU GİBİ YÖNETİLİR!” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. Ahmet yorum tarihi 1 Temmuz, 2008 01:54

  Yuce Allah bu aptala yardim etsin,arkasindan kosanlarada akil fikir versin.

 2. Metin Yılmaz yorum tarihi 3 Temmuz, 2008 00:26

  Bu türden dua seansları Hıristiyanlarca yapılıyor…Hıristiyan televizyon kanallarında hergün onlarcası yayınlanıyor.
  Saçları jöleli , eli mikrofonlu uyanık oradan kopya çekmiş!

 3. derya eroğlu yorum tarihi 7 Temmuz, 2008 10:34

  Buna diyecek fazla yorumum olamaz .DİNİ KULLAN
  SICAK PARA KAZANMANIN EN KOLAY YOLU ….
  KAZANCINA ALLAH BEREKET VERİR O KADAR ARKASINDA DUA EDEN VARKEN …. İŞTE BU İNANCI KULLANANLARA İYİ BİR HALKTAN ÖRNEK …. ARKASINDAKİLER DU A EDİYOR.HALKIN YÜZDE 80 İDE OY VERİYOR…

Yorum yap