291) YETENEKSİZSİNİZ!

Yayin Tarihi 11 Mart, 2012 
Kategori SOSYAL

 

YETENEKSİZSİNİZ!

image00113.jpg

Show Tv’de Acun Ilıcalı’nın organize ettiği birkaç yarışma programı var. Bunlardan “Ses” yarışmasını gayet başarılı bulmuştum… “YETENEK SİZSİNİZ” diye de bir yarışma programı var. Önemli bir meşguliyetimiz yok ise ev halinden dolayı bu yarışma programını izliyoruz. Aslında radyo dinlemeyi televizyon izlemeye tercih edenlerdenim. Eve misafir de gelince mecburen 10 Mart Cumartesi gecesi yayınlanan yarı final yarışmalarını hanımlardan dolayı izlemek durumunda kaldık!

Yarışmada yaş sınırının olmaması ve serbest kategorilerde yarışılması seçicilikte ölçünün, seyircilerin ve jüri üyelerinin keyfiyetine kalmış olduğu bir durum…

Yarışmada Azerbaycan’dan gelen bir ekip “2 Devlet, Tek Millet” diyerek gösterilerini yaptılar. Başarılı gösterilerinin sonunda “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” ve “Tanrı Türk’ü Korusun” diyerek salonu ve jüri üyelerini selamladılar. Azerbaycanlı kardeşlerimizin, esaretin ve soykırımın acısını hala yüreklerinde taşıması onların Türklüğe övgü sözlerini haykırmasından daha doğal ne olabilir ki?

Yarışma gereği seyirciler tarafından seçilen ilk 5 ekip sahneye davet edildi. Bu ekiplerden dördü finale kalacak, biri elenecek! İlk üç aldıkları oy gereği finale kaldı. Kalan iki ekipten biri Azerbaycan ekibi, diğeri ise köpeğinin yeteneğini sergileyen yarışmacı genç… Bu iki ekipten birinin finale kalma değerlendirmesini Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Sergen Yalçın’dan oluşan jüri verecek!

Kararlarını verdiler:

Finale köpeğin yeteneklerini, Azerbaycan ekibine tercih ettiler!

Bu nasıl bir değerlendirme?

Hiç mi vicdanınız sızlamadı?

Azerbaycanlı kardeşlerimizin “2 Devlet, Tek Millet”, “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” ve “Tanrı Türk’ü Korusun” sözlerinden mi rahatsız oldunuz da köpeği seçtiniz?

Azerbaycan ekibi finale kalamayabilir. Başarısız da olabilirler. Ancak sahnedeki tablo çok onur kırıcı olmuştur! Eğer köpek ilk üçte finale kalsa ve Azerbaycan ekibi diğer 3 finalistten biri ile değerlendirmeye tabi tutulup ta elense idi, elbette bu tenkitte bulunmayacaktım!

Soruyorum yarışma programının adı;

Yetenek sizsiniz mi?

Yeteneksizsiniz mi?

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“291) YETENEKSİZSİNİZ!” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. Cengiz Dora yorum tarihi 12 Mart, 2012 23:11

  Sayın Yılmaz bey, bu tür programları izlemenizi hiç tavsiye etmem. Ben de izlemiyorum. Bunlar, halkımızı uyutmak, ülkemizin gerçek sorunlarını düşündürmemek için yapılan programlar. Herşey güllük gülistanlık gösterilmekte, vatanın ve ulusun bugünkü (maalesef) içler acısı hali gizlenmektedir.
  Beyinler bir afyon gibi uyuşturulmakta, insanların düşünme ve görme yetenekleri törpülenmektedir. Yani, kısacası emperyalizmin uyutma taktiği uygulanmaktadır.

  Hoşçakalın

 2. Yusuf Karabulut yorum tarihi 13 Mart, 2012 14:25

  Sayın Karahan;
  Programın adı : YETENEKSİZSİNİZ TÜRKİYE dir.

 3. M.Nihat Yılmaz yorum tarihi 14 Mart, 2012 13:35

  Maalesef Milletimizin çok önemli bir yarasına dokunulmuştur.Proğramın adı ne olursa olsun, o proğramda görevli;Acun Ilıcalı,Hülya Avşar,Sergen Yalçın,insanlarımızın sırtından kolayca para kazanan,lüks hayatlarını bu garip insanlarımıza borçlu olan mutlu azınlık mensuplarıdırlar.Bu gibi insanlar,bizi biz yapan değerlerimize yaklaşımı,Türkiye’de aydın bilinen insanlarımız ölçüsündedir.Günümüzde bunların örneği çoktur.
  Acıdır ancak;Türkiye’de kurulu bulunan sistemin ürettiği bir sonuçtur.
  Böyle proğramları seyretmemekle,konuyu açıklamak mümkün değildir.
  Yerli veya küresel sermaye sahipleri iletişim aracı TELEVİZYON kurmuşlar,kurulu düzenin davulunu çalıyorlar;gençlerimizi yabancılaşma kültürüne yönlendiriyorlar.Bu olayla ilgili süreç yeni değil,ulu orta devam ediyor…
  İşin can alıcı noktasına gelelim;
  Bu süreç,ne zamana kadar devam edecek?
  Türkiye Cumhuriyeti ayakta kalabildiği süre içerisinde,Türk Milliyetçilerinin ayağa kalkıp, DAYANIŞMA içerisinde SERMAYE BİRLİĞİNE giriştikleri zamana kadar.
  İşte o süreçte;Acun Ilıcalı gibileri milletin faydasına yönlendirildiği,Türk Milleti’nin mazisine ve geleceğine uygun nesiller yetişmeye başlandığı zaman,yukarıdaki olaylar,olmayacak,
  azalacak veya tartışmalarızın bir önemi olacaktır.
  Düşünmek,söylemek,yapmak ayrılmaz kardeştirler.
  Ne mutlu!Türkçe düşündüm,Türk gibi davrandım diyene.
  Saygılarımla.

Yorum yap