288) ABD VATANDAŞLIĞI İÇİN; GÜLEN’İN KEFİLLERİ

Yayin Tarihi 26 Haziran, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

 

Fethullah  Gülen’in Kefilleri…

 

image00118.jpg

 

ABD’de yaşamak isteyen Fetullah’a ajanlardan papazlara uzanan kefil olan isimler…

 

Fethullah Gülen, ABD’den Yeşil Kart alabilmek için açıp, kaybettiği davada Rumi Forum’un başkanı Ali Yurtsever’in yardımı ile önemli isimlerden referans mektupları topladı.

Hürriyet Gazetesi’nden Razi Canikligil’in haberine göre Gülen’in ABD’de kalmasına yardımcı olmak için eski politikacılardan CIA ajanlarına kadar pek çok isim seferber oldu.

İşte Gülen’e yeşil kart için kefil olan o isimler:

George Fidas, Gülen’in I-140 yeşil kart başvurusu için mahkemeye sunulan destek mektuplarının ilk sırasında yer alıyor. CIA‘dan Analiz ve Prodüksüyon Direktörü olarak emekli oldu. CIA‘nın Balkan politikaları uzmanı ve halen Washington Universitesi Uluslarası İlişkiler Bölümü’nde ders veriyor. Yunan asıllı, Joint Military Intelligence Council’de de görevli.

Graham Fuller, Eski CIA ajanı ve yine eski “National Intelligence Council” Başkan Yardımcısı. “RAND Corporation”‘da danışmanlık hizmeti veriyor.

Alexander Karloutsos, Gülen için mahkemeye mektup gönderenler arasında ikinci sırada. Merkezi New York’ta bulunan Amerika Yunan-Ortodoks Başpiskoposluğu’nda rahip. Mektubunda Gülen’den övgü ile söz ediyor.

Morton Abramowitz, ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi, halen “The Century Foundation” da görevli.

Ermin Başer, Mektupta eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın başdanışmanı olarak gösteriliyor. Bilimsel ve Teknik Araştırmalar Konseyi yürütme kurulunda yer aldığı belirtiliyor.

John Obert Voll, Georgetown Üniversitesi İslam Tarihi profesörlerinden.

Ralph ve Richard Lazarus, Dartmouth College Antropoloji bölümü profesörleri

Yıldırım Akbulut, Eski Türkiye başbakanı

Mehmet Sağlam, Eski Milli Eğitim Bakanı, AKP Kahramanmaraş Milletvekili ve Meclis Milli Eğitim Komisyonu Başkanı.

Bernadette Andrea, San Antonio’daki Teksas Üniversitesi İngilizce, Klasikler ve Felsefe Profesörü

Paul Parker, Elmhurst College teoloji ve Din Bölümü profesörü

Floyt M. Schoenhals, Amerika Evangelical Lutheran Kilisesi Arkansan-Oklahama Bölge Sorumlusu, Başpapaz.

Murat Saraylı, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı. (TÜGİAD dün Hürriyet’e, “Murat Saraylı’nın görüşleri yönetim kurulumuzu bağlamaz” açıklaması gönderdi.)

Thomas Michel, Roman Katolik Kilisesi İsa Peygamber Dinlerarası Diyalog Sekreterliği Papazı.

Donald Senior, Catholic Theological Union Başkanı, Vatikan’ın atadığı papaz.

James Kenneth Echols, Chicago Lutheran School of Theology Başkanı

Jill Caroll, Profesör. Rice Üniversitesi Boniuk Merkezi Dini Hoşgörüde İlerleme çalışması idarecisi.

Lynn E. Mitchell, Houston Üniversitesi Dini çalışmalar Direktörü.

Sheryl L. santos, Texas Tech Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı.

David B. Capes, Houston Baptist Üniversitesi Hıristiyanlık ve Felsefe Profesörü

Terry Mathis, Universty of California, Riverside kampüsü papazı

Loye Ashton, Taugaloo College dini araştırmalar programı direktörü papazı Reverend)

Lawrence T. Geraty, La Sierra Üniversitesi

Ali Yurtsever, Rumi Forum

Kemal Öksüz, Niagara Vakfı

John L. Esposito, Profesör. Georgetown Üniversitesi kurucu Direktörlerinden. Mektubunda papaz ve eğitimci arasındaki farkı anlatıyor.

Mustafa Akyol / VATAN

 

Paylaş:

Yorumlar

“288) ABD VATANDAŞLIĞI İÇİN; GÜLEN’İN KEFİLLERİ” yazisina 9 Yorum yapilmis

 1. Ali VELİ yorum tarihi 26 Haziran, 2008 22:54

  Sayın Mustafa AKYOL,
  Ben Fetullahçı değilim,ama sağlıklı ve tarafsızlık içinde düşündüğümde bu adamın vakıfları kanalı ile yaptığı,Dünya Ülkelerinde Türk Okulları açıp,Türkiyenin tanıtımını sağladığı gibi,Türkçe konuşan insanlar yetiştirmektedir.
  1-Bunun ne sakıncası olabilir?
  Ayrıca açmış olduğu okullar bulunduğu Ülkelerin 1 numara halindeki okulları ve o Ülkelerin seçilmiş ZEKİ çocukların eğitildiği okular değilmi?
  2-Bu okullardan mezun olan öğrenciler Türkiye ve Türklere karşı sempati duymazlarmı,bu neden kötü olabilir ki?
  3-Hangi Ülke olursa olsun,pahalı ve süper okullarda değişmez kayda şu değilmidir?
  Zengin ve o Ülkelerin kalbur üstü insanlarının çocukları ve bulundukları Ülkelerin gelecek yönetimdeki varisleri değillermi?
  Ben şöyle düşünüyorum; Kültürünü o Ülkeye empoze edersen,senin gibi düşünür ve sana destek olmaz mı?
  Sayın Mustafa bey siz,Türkiyede 20-30 yıl önceleri yabancı misyonerlerin özel okularını ve Kolejlerini bilmeniz gerekir,o zaman sen ve senin gibi düşünenler nerelerdeydiler acaba?
  Siz Türkiyede AJAN OKULLARINI HİÇ DUYDUNUZ MU?
  Hala o okullarda yetiştirelenlerce yönetilmekteyiz.Rahmetli Ecevit Robet Koleji mezunu değilmi?Diğerlerini siz düşünün.

 2. kırkdokuz elli yorum tarihi 2 Temmuz, 2008 15:06

  lpg veya doğal gaz kaçağı olan eve giren hırsız kaçarken pencereyi açık bırakırsa hırsız baştacı mı olmalı? hırsızlık övülecek bir iş mi olmalı? hangi eğitim kurumunda diplomatik pasaportlu yabancılar eğitimci olarak var ?

 3. MUHAMMED YUSUF ŞENKAYA yorum tarihi 7 Temmuz, 2008 13:16

  TÜRK OKULU MU?? GÜLDÜRMEYİN YAHUU.TÜRKÇE 2 SAAT SEÇMELİ DERS ORDA.ONUN DIŞINDA BÜTÜN DERSLER İNGİLİZCE ANLATILIYOR…ORDA YARIM YAMALAK TÜRKÇE ÖĞRENENLERDE GELİP BURDA ŞARKI SÖYLÜYOR TÜRKÇE OLİMPİYATI ADI ALTINDA.SEN HELE BİR İNGİLİZCE OLİMPİYATINA KATIL.ORDA İNGİLİZCE ŞARKI SÖYLE .BAKALIM SENİ ALIYORLARMI OLİMPİYATA.TÜRKÇE ŞARKI SÖYLEMEKLE TÜRKLÜĞE VE TÜRKÇEYE HİZMET YAPILMIYOR EFENDİLER.BUNLAR HEP GÖZ BOYAMA.CIA VE FETULLAH İLİŞKİSİNİ GİZLEMEK İÇİN,MİLLETİN UYANMAMASI İÇİN YAPILAN GÖZ BOYAMALAR.OKULLARIN ADI TÜRK AMA EĞİTİM DİLİ İNGLİZCE.O YÜZDEN İNGİLTERE DEVLETİ FETULLAHA İNGİLİZ KÜLTÜRÜNE KATKI ÖDÜLÜ VERİYOR.UYANIK OLUN ARKADAŞLAR.BU OYUNUN İSMİ ALLAH İLE ALDATMAK.OYUNA GELMEYİN…

 4. Jonny Elbonao yorum tarihi 3 Ekim, 2008 00:34

  Bilmeden sallayan arkadaşlara: Ben bir Afrikalıyım. Afrika’da bir Türk okulundan mezunum. Türkiye’de başarı üzerine konferans veriyorum. Ve iddia ediyorum ki Türkçe’yi sizin çoğunuzdan daha iyi biliyor ve konuşuyorum. Ve dünyaya sizin baktığınızdan çok daha geniş bakıyorum.

 5. can kader yorum tarihi 2 Kasım, 2008 17:37

  turk okuları ve o okularda verılenler amerıka dunyanın her yerıne okular unıversıteler vakıflar ve dernekle acıyor.hıc kımse acaba bunlar ne amac ıcın acıyorlar.dıye sorgulamıyor…bız ken mılletımız anadolu ınsanlarının actıgı okuları ve kurumları elestırıyoruz yanı kendımızı elestırıyoruz.bu ınsanlar oralarda actıkları okuları hem senın kulturunu dılını ve turk musluman kısılıgını sergılıyorlar.turklerı ve turkıyeyı tanıtıyorlar.bıldıgım kadarıyla her yıl bınlerce basta ogrencı akademısyen broktat polıtıkacıar ve o ulkeye yun verenlerı turkıye ye getırıyorlar ve bunlar turkıyenın bazı yerlerını gezdırıp tekrar ulkelerıne gunderıyorlar.ve ben tahmın edıyorum kı onlar dununce tam bır turk sempatısı olarak gıdıyorlar.bılıyormusunuz turkıye yı bır cöl gıbı bılenler var turklerı hata vahsı olduklarını soyleyenler var ısın ılgınc kısmı tturkıyenın bır ulke oldugunu bıle bılmeyenler var.arkadaslar ben onu bunu bılmem ıster A olsun ıster B dıncı fasıst hıc fark etmez turkıye ye hızmet eden kım olursa olsun onlar bırer kahramandırlar.buna ınanmayan turk okularını elestıren bırıncısı turkıyeyı gelısmesını ve dunyada soz sahıbı olmasını ıstemeyenlerdır.ıkıncısı onlar turk degılerdır.olsaydılar dunyanın 7 kıtasında dalgalanan byragımızı turkcemızı elestırmezlerdı….

 6. fatih solmaz yorum tarihi 13 Şubat, 2009 11:37

  arkadaşlar! burda atıp tutuyorsunuz ama türklük adına türkiye adına ne yaptınızda fettullah gülen ve benzeri insanları yeriyorsunuz! türkiyenin yerini haritada bilmiyen milletlere türkiyenin özünü kültürünü taşıyan emekleri olan insanlar bunlar, bunların yaptığı göz boyamak değil. işinize gelmedimi göz boyamak diye çamur atarsınız! allah yar ve yardımcıları olsun!

 7. meftun altıntop yorum tarihi 26 Şubat, 2009 15:53

  yusuf şenkaya halabukörlük niye o insan bir türklük aşığı göremiyormusun sen küçük olduğundan büyük işleri göremiyorsun yazıksana allah f.gülenin yolunu açsın inşallah

 8. Ali yorum tarihi 18 Aralık, 2009 09:24

  MUHAMMED YUSUF ŞENKAYA
  Beni dinle sen kim olyorsunda boyle konusyorsun!!!!!!!! Bende bu okullardan mezun oldum Turkiyeye bir defa bir haftaligina gittim ama turkceyi bazi turklerden daha iyi konusuyorum anladin mi????

 9. fethullah veren yorum tarihi 12 Nisan, 2010 15:48

  Arkadaşlar fazla gevezelik yapmaya gerek yok.Bu kafirler fethullah a babaların hayrı için kefil olmuyorlar.Kefillerinden fethullah Gülen’in ve Nurcuların ne mal olduğu belli……

Yorum yap