277) YANGINDAKİ MUCİZE

Yayin Tarihi 20 Haziran, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Yangındaki MUCİZE

 

image00149.jpg 

KUZEY Irak’a 1997 yılında düzenlenen kara harekatı sırasında şehit olan er Feruz Zorlu’nun babası Mustafa Zorlu’nun Muğla’nın Fethiye İlçesi’ne bağlı Kayadibi Köyü’ndeki tek katlı evi, elektrik kontağından çıkan yangında tamamen kül oldu. Evde şehit Feruz Zorlu’nun fotoğrafı ile giriş kapısında bulunan Türk bayrağının yanmaması dikkat çekti.

6 çocuk babası 74 yaşındaki Mustafa Zorlu, eşi Vahide Zorlu’yla birlikte bugün öğlen saatlerinde evlerinde misafir ağırladıkları sırada torununun odada fark ettiği alevler, kısa sürede büyüyüp tüm odaları sardı. Mustafa Zorlu, eşi ve misafirler ile iki engelli çocuğunu güçlükle dışarı çıkarabildi.

Kemer Orman İşletme Müdürlüğü’nden yardım isteyen köylülerin ve 3 arazözün müdahalesiyle yangın söndürülebildi. Yangının söndürülmesinden sonra evde, 1997 yılında Kuzey Irak’a yapılan harekatta şehit olan Feruz Zorlu’nun fotoğrafı ile giriş kapısında asılı Türk bayrağının dışında tüm eşyaların yandığı görüldü. Evinin yandığını gören 68 yaşındaki Vahide Zorlu, fenalaşınca yakınları tarafından Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kayadibi Köyü Muhtarı Zeki Kılıç, çiftçilikle uğraşan şehit babası Mustafa Zorlu’nun iki engelli çocuğa baktığını, evi ve eşyalarının tamamen yanmasıyla ortada kaldıklarını belirterek, aileye acilen yardım edilmesi gerektiğini kaydetti.

Evi yanan şehit babası Mustafa Zorlu, yangının bir anda çıktığını, evin alevler içerisinde kaldığını söyleyerek, “Çok zor durumdayım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çocuklarla ortada kaldık” dedi. 

DHA 

image00215.jpg

image00311.jpg

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap