273) “TURKUAZ FATİH” MİLLİ TAKIMA YAKIŞIYOR MU?

Yayin Tarihi 19 Haziran, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

“TURKUAZ FATİH”

Milli Takıma yakışıyor mu?

image00145.jpg

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in, Çek Cumhuriyeti karşılaşmasından sonra yaptığı açıklamalar spor camiasında tepkiye neden oldu. Terim, karşılaşmadan bir gün sonra kendisini ve takımı eleştiren spor medyası ve köşe yazarlarını açık açık tehdit etmesi kamuoyunda şaşkınlık ve hayretle karşılandı. Teknik patron Fatih Terim’in, son konuşmalarından dolayı Futbol Federasyonu ve spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu tarafından da uyarıldığı belirtildi.

Herkesle sorunlu
Fatih Terim’in tehditleri, Türk medyasını ayağa kaldırdı. Bir kısım yazarlar, deneyimli hocaya karşı ambargo uygulanmasını isterken, bir kısmı da milli takımın başından uzaklaştırması gerektiğini savunuyor. Terim’in sorununun yalnızca basın olmadığı, futbolcularla da arasının soğuk olduğu belirtiliyor. Özellikle kardeşi Halil’in gönderilmesinden dolayı morali bir türlü düzelmeyen yıldız futbolcu Hamit’in, maçların dışında Terim’le bir araya gelmediği ifade ediliyor.   

TEPKİLER

Anlamsız işler
“Açıklamanın zamanı iyi tabii ki, maç kazandıktan sonra böyle açıklamaların gelmesi gayet normal ama böyle bir aşamada medyayı karşısına alması şu an için olmasa da ilerisi için kötü. Oysa ki medyayı yanına alması şu günlerde çok daha güzel sonuçlar verebilirdi. Medya veya basınla bu kadar uğraşmanın bir anlamı yok. Bence bunlar anlamsız.”
Sergen YALÇIN

Haksız durumda
“Terim toplantıda dedi ki, ’Bunlar bizi çok fazla etkilemiyor.’Ama etkiliyor ki söylenenleri kaale alıyor ve basın toplantısında bu açıklamaları yapıyor. 2002 Dünya Kupası’nda da benzer bir durum yaşanmıştı ve Şenol Güneş basın toplantısında bu konuyu açmamaya özen göstermişti. Fatih Terim, hiç de hoş olmayan sözler söyledi. Haklı olabileceği konularda bile haksız duruma düştü.”
Mert AYDIN

Nefretin 8 nedeni
BİR: İticilik şampiyonu olduğu için…
İKİ: Triplere girdiği için…
ÜÇ: Beni ve benim gibileri hep “İçimizdeki İrlandalı” olmak gibi kahredici bir pozisyona sürüklediği için…
DÖRT: Başarıyı hazmetme kapasitesi acayip sığ olduğu için…
BEŞ: “Fatih Terim mucizenin öteki adıdır” havası bastığı için…
ALTI: Zoru ve fiyaskoyu görünce anında tornistan ettiği için…
YEDİ: Kendisinden “Fatih Terim” diye söz ettiği için…
SEKİZ: Tuhaf bir galibiyetin ardından “Kabaramazsın kel Fatma”yı oynadığı için…   
Ahmet HAKAN

Onaylamıyorum
“Terim’in üslubunu hiç onaylamıyorum. Çek Cumhuriyeti maçının kazanılmasından sonra medyayla uğraşmayı alışkanlık haline getiren Emre’nin basın tribününe doğru yaptığı hareket ve sonrasında ” Yazılarınızı mı değiştiriyorsunuz? “ şeklindeki açıklamayla Terim’in basın toplantısında kullandığı ifadeler birebir örtüşüyordu. Bu da gösteriyor ki, futbolcuların önemli bir bölümü Terim gibi medya ile arasına ciddi bir mesafe koymuş”  
Cemal ERSEN

Yanlış yaptı
“Maçın son dakikasında rakibe saldırıp kırmızı kart gören ve maç bittiğinde gazetecilere alışkın olduğu el-kol hareketlerini yapan iki terbiyesizi adam yerine koyup savunmasını ise hiç anlayamadım. Her ikisi de gerçek futbol severlerin vicdanında mahkûm edildiler. “ 
Mehmet Y. YILMAZ


Herkesi geriyor
“Terim böyle konuştukça ilişkilerin daha iyiye gitmesi imkansız. Oyuncuları da bu tip bir ilişkiye sürüklüyor, onları da geriyor ve dolduruyor. Orta yol bulmak lazım. Hakarete varan eleştiriler elbette doğru değil.  Türk Milli Takımı’nda eleştirilecek birçok nokta var ama ben saha içi iletişimi bıraktım, saha dışındaki tutumları hiç hoş değil. Golden sonra hareket yapma vs. Teknik ekibin sabıkası bu konuda zaten iyi değil. Galip durumdasınız, kaleciniz Volkan bir oyuncuya saldırıp oyundan atılıyor, milli takım kaptanı yine basın tribününe hareket yapıyor. Bu biraz da soyunma odasından kaynaklanıyor.” 

Paylaş:

Yorumlar

“273) “TURKUAZ FATİH” MİLLİ TAKIMA YAKIŞIYOR MU?” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. abdullah yücesan yorum tarihi 22 Haziran, 2008 23:27

    Sayin baylar, bir Insan kolay yetismiyor, Fatih Terimle birileri ugrasiyor , onlarin ugrasmalarinda ki nedenleri belli ,kac yildir TÜRK olmanin tadini veren Terime acik ca tesekkür ediyorum

Yorum yap