263) TÜRKİYE’YE HAZIRLANAN TUZAK!

Yayin Tarihi 13 Haziran, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Türkiye’ye Hazırlanan Tuzağın Özeti

(ÖCALAN-CIA-NUR CEMAATİ)

image00131.jpg

 

BATMAN’da DTP bünyesinde oluşturulan “İnanç komisyonu” üyesi ve Saidi Nursi cemaatine mensup dini cemaat lideri Hüseyin Bulut’un da aralarında bulunduğu tutuklu 14 sanık hakkında, 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İddianamede, cemaat lideri Bulut’un dini ders verdiği kızlarla akıl almaz telefon görüşmeleri, Kuran-ı kerim ve Allah’a hakaret içeren sözleri ve Bulut’un aynı zamanda ABD’li Barbara Anne Lakeberg adlı CIA elemanı bir kadın ile olan bağlantılarına yer verildi.Batman’da polisin 2 ay önce Saidi Nursi Cemaati elemanlarına yönelik yaptığı operasyonda yakalanıp tutuklanan 14 sanık hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, PKK‘ya yardım etmek, Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanuna muhalefet, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve askerlikten soğutmak, PKK örgütü adına suç işlemek ve örgüt propagandası yapmak” suçlarından TCK’nın 314/2, 220/6-7, TMY’nin 7/2 maddesi ve 5816 Sayılı Yasa’ya muhalefet etmek suçlarından 5- 20 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

İDDİANAME
İddianamede, terör örgütü PKK‘nın son 2 yılda bölgede  yaşayanların tarafından yalnız bırakılması üzerine kutsal dini duyguların örgüt tarafından ön plana çekilerek yeniden taban bulmaya çalışıldığı, sanıkların da bu yıl Batman’da düzenlenen yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı Nevruz kutlamalarına katıldıkları, kalabalık içinde yer alan bazı sanıkların Saidi Nursi’nin posterlerini PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterleriyle birlikte havaya kaldırıp, posterin altına “Şeriat-i Garra için bin başım olsa feda etmeye hazırım” ibaresini yazdıkları, bu grubu DTP ile bağlantılı çalışan Saidi Nursi Cemaati mensubu 53 yaşındaki sanık Hüseyin Bulut ile Aydın Tunçyüzlü’nün yönlendirdiği kaydedildi.

Hüseyin Bulut’un dini sıfatla kurduğu dini oluşumun lideri,   Aydın Tunçyüzlü‘nün yardımcısı olduğu, ev toplantılarında verdiği dini derslerde herkesin ayağa kalkarak kendisini dinlediği, Bulut’un özellikle üniversite öğrencileri üzerinde etkili olmak için medrese adı altında dini ders verdiği, evinde yapılan aramada Abdullah Öcalan’ın posterleri, kırsal alanda çekilen PKK’lılara ait fotoğraflar, bayrak benzeri dokümanlar ile “Bahira” adlı bir Hıristiyan tarafından çizilen Hz. Muhammed’e  ait 23 fotoğraf CD’sinin ele geçirildiği belirtildi.

İddianamede, Bulut’un yardımcısı Tunçyüzlü’nün evindeki aramada ise Hüseyin Bulut’un kalabalığa hitaben yaptığı bir konuşma CD’sinin ele geçtiği bildirildi. İddianamade, Hüseyin Bulut’un konuşmasında, söylediklerine şu şekilde yer verildi:

“Türk milleti” denen millet kendine istediğini bu millete istiyor mu? Adaletsizlik, zulüm var. Ne zaman harf inkılabı olursa demek ki deccal (Atatürk‘ü kastediyor) ne olmuş çıkmış, kim harf inkılabı yaptı, deccal olayı bitmiştir. Harf inkılabı yapana destek verende deccal’dir. Piyasadaki Kuran’ın vallahi fen kitabı kadar kıymeti yok. Yani hiçbir b…k Kuran da yok. Bakın size b….k diyorum. Yani git bir meal getir hiçbir b…k yok, milletin kafasındaki Kuran yeterli değil. Artık her yerde söyleyin, sizin anlattığınız peygamber, Allah yeterli değil, onların anlattığı Allah vallahi Bediüzzaman kadar büyük olmuyor, onların Allah’ı neyi biliyor? Ben size söyleyim hayali bir şeye inanmışlar. Hiçbir şey ifade etmiyor.

Bediüzzaman’ın bahsettiği Kuran ise denizde mürekkep olsa bunu bitiremiyor. Onların bahsettiği Kuran’ı getirin bana, bir şişe mürekkeple sabaha kadar yazar bir gecede bitiririm.

Bugün Sevr Anlaşması’ndan bu yana Kürdistan 8 parça olmuş. Suriye, İran, Irak, Türkiye, Nahçivan, Azerbeycan ve Sovyetler’dedir bu parçalar. Bütün imamlar mel’undur, Arap ırkçılığı yapıyor. Yani Kürdistan’ı kurtaracak Kürtler’dir. Çünkü Kuran böyle diyor. Risale-i Nur Kürtler’in imdadına gönderilmiş. Bizim de devletimiz olsun, dinsiz bir devlet olsun. Şerefime namusuna dinsiz bir devlet bizim Kürtler’in bu halinden hoştur. Keşke Rusya‘nın, İsrail‘in işgalinde olsak, İsrail ne kadar vicdanlı, merhametli şefkatli. Yani Türkiye’ye göre ha.. Türkiye’de Kürtler’e yapılan zulmü örtbas ediyorlar. Milletimin kurtuluşu için bin tane oğlum olsa feda ederim. İşkencelerde copları bize soktular çözülmedik. Ben demokratik Cumhuriyet için feda edeceğim. Devlet olsun da bizim olsun, dinsiz olsun. Çünkü Türkler meşrutiyette bize zulmetti.”

SAPIKLIKLARI DA İDDİANAMEDE

İddianamade, cemaat lideri Hüseyin Bulut’un ele geçen CD’lerde topladığı cemaat üyelerine yönelik yaptığı bir başka konuşmasında ise Kürtler’in işgal altında olduğu, Türkler’in “o….u çocuğu” olduğu, Kürtler’in düşmanlarının gavur ve Ruslar olması halinde bu kadar geri kalamayacağını ve “Vurun arkadaşlar dört bir yandan, bu gerilla ne güzeldir” sözlerini içeren müziklerin CD’de yer aldığı bildirildi.Sanık Hüseyin Bulut’a ait bilgisayarlarda Said-i Nursi fotoğraflarının yanı sıra erotik resimlerin ele geçtiği, Bulut’un telefon dinleme kayıtlarında ise özellikle kız çocuklarına din dersi adı altında toplantılar düzenlediği, bu konuşmalarında kızlara haraket, fiili livata ve cinsel ilişki içerikli görüşmeler yaptığı ifade edildi. İddianamede sanığın telefon görüşmelerinde ders verdiği kızlara kendi cinsel organından söz ettiği, anal ilişki teklifinde bulunarak, “Zahirem ben 60 trilyon hücremle senin g….ü s….m. Senin g….ne hepsini k….mak istiyorum. Göğsüne küçük bir a. açayım, seni pompalayıp bataryanı dolduracağım” diyerek geceden sabahın erken saatlerine kadar 4.5 saat cinsel konuşmalarda bulunduğu vurgulandı.

CIA BAĞLANTISI
Sanığın ayrıca bir başka telefon görüşmesinde “Mustafa” adlı kişinin çocuğuna Melis adını koyacağını belirtmesi üzerine, “Marya koy. Süryani ve İbranice daha hoş” dediği bildirilen iddianamede, Hüseyin Bulut’un toplantıya katılan “Nuri” adlı kişinin askere gidip gitmeme konusunda görüşünü sorması üzerine de, “Seni çürük yaparız. Başka tarz olmaz. Kendini deliliğe vur, her tarafından hastalık uydur” dediği, kendisiyle görüşme talebinde bulunan Amerikalı Barbara Anne Lakeberg adlı CIA elemanı bir kadınla görüştüğü, Budist olan ve Kürtçe bilen bu kadının Kuzey Irak‘ta insan haklarına yönelik bir dernek açtığını ve aynı derneği Diyarbakır’da da açmak istediğini içeren konuşma yaptıkları anlatıldı. İddianamede, Barbara adlı kadının bölge insanını CIA ajanı” olarak gördüklerine dair Bulut’a telefonla bilgi verdiği kaydedildi.

Sanık Bulut’un ayrıca 21 Mart’taki nevruzdan 5 gün önce DTP  Batman Milletvekilleri Bengi Yıldız, Ayla Akat, Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan ve eski DTP İl başkanı Salih Altun’a randevu verip görüştüğü, nevruz günü sanığın cemaatine bağlı grubun alanda Said-i Nursi posterleri taşıdığı ve bu şekilde DTP ile koordineli çalıştığı, telefon konuşmalarında, “Bediüzzaman ile ilgili bilgileri Roj TV’ye versek nasıl olur? Valla Musa Anter’in başaramadığını bence biz başardık” dediği ifade edildi.

AMERİKALI’NIN MEKTUBU ELE GEÇTİ
İddianamede sanık Aydın Tunçyüzlü’nün cemaat lideri olan Hüseyin Bulut’un yardımcısı olduğu, banka hesap hareketlerinde yüklü miktarda para bulunduğu, evindeki aramada, ABD’li Barbara Anne Lakeberg’in kaleme aldığı mektup ile örgütsel içerikli CD ve dokümanların ele geçirildiği yer aldı. Mektupta özetle, “Sizin için önemli olan bir ülke ya da toprak parçası var. Afrika ile aynı şekle sahip sizin için çok önemli olan bir yer var bu toprakların ortasında. Kendiniz için önemli olan bir iş var bu topraklarda” denildiği belirtildi.

Tutuklu 12 sanığın ise, Hüseyin Bulut’un cemaatine mensup  oldukları ve nevruz etkinliği sırasında Said-i Nursi’nin posterlerini açarak “zafer işareti” yaptıkları ve terör örgütü PKK lehine sloganlar attıkları, ev ve işlerlerinde yapılan aramalarda teröristlerin dağlarda çektikleri film ve müzik kiliplerini içeren CD’ler, PKK‘ya ait sözde bayrak ve flamalar, bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın kitapları’nın ele geçirildiği bildirildi. Sanıkların ayrıca nevruz kutlamasının yapıldığı alanda bölge tarafından dinsel kimliği ile tanınan Said-i Nursi posterlerini teşhir ederek tüm ülke nezdinde örgüt propagandası yaptıkları, Atatürk‘e “deccal” dedikleri, halkı askerlikten soğutarak PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle ayrı ayrı cezalandırılmaları istendi.

VATAN

Paylaş:

Yorumlar

“263) TÜRKİYE’YE HAZIRLANAN TUZAK!” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. Samet Acar yorum tarihi 14 Haziran, 2008 20:45

    BU PKK MESELESİ ÇOKTAN BİTEBİLİRDİ,AMA BİRİLERİ PARA KAZANMA UĞRUNA VE ÜLKEYİ NE HALE GETİRDİKLERİ ORTADA.SORUMLUSU BİLİNİYOR.BİRİ DEĞİL BİRKAÇLARDIR.TARİH ONLARI SORGULUYACAK.MEZARDA OLSALAR DAHİ,MUTLAKA SORGULANMALIDIR.YANLARINA KALMAMALIDIR.BİNLERCE ŞEHİDİN HESABI SORULMADIĞI ZAMAN TÜRKLÜĞÜNDEN UTAN!”ŞEHİTLER ÖLMİYECEKSEHESABINI SORMALIYIZ.SORMADIĞIN ZAMAN ŞEHİTLER ÖLMÜŞTÜR.ALLAH’IN KATINDA ÖLMEMİŞTİR,AMA SAĞ OLANLARIN KATINDA BİR İŞLEM YAPMADIKLARI ZAMAN ÖLMÜŞTÜR.ŞEHİTLERİ GÖNLÜMÜZDE YAŞATMAMIZ İÇİN,SLGANA GEREK YOKTUR.ONLAR NASIL SAVAŞTI İSELER BİZLERDE AYNI SAVAŞMALIYIZ.GÖNÜLLÜ ORDUMUZUN YANINDA YER ALMALIYIZ.TÜRK HALKI ORDUSUNA GÜVENİR,SİVİL OTRİTERDEN ÖNCE ORDUSUNU SEVER.YASTIĞA BAŞIMIZI ,ORDUMUZA GÜVENEREK KOYAR RAHAT UYURUZ.BİZ TÜRKLER ORDUMUZU CANIMIDAN ÇOK SEVER GURUR DUYARIZ.YAŞASIN ATÜTÜRK’ÜN KURMUŞ OLDUĞU CUMHURİYET ORDUSU.ACAROĞLU

  2. FikirYolu.com » Blog Arşivi » yenidenergenekon.com’dan Son Yazılar yorum tarihi 15 Haziran, 2008 01:28

    […] 263) TÜRKİYE’YE HAZIRLANAN TUZAK! […]

Yorum yap