26) SARKOZY, YAHUDİLERİN SOYUNDAN

Yayin Tarihi 6 Ocak, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

SARKOZY, Yahudilerin soyundan

Avrupa Yahudi basını, Nicolas Sarkozy’yi 2007’nin Avrupalı şahsiyeti seçti.

06 Ocak 2008 / 03:16

image00140.jpg

Avrupa Yahudi basını (European Jewish Press, EJP), Nicolas Sarkozy’yi “2007’nin Avrupalı şahsiyeti” seçti.

EJP’nin internet sitesinde yayınlanan haberde, göreve geldiği günden bu yana İsrail’in dostu olduğunu açıklayan Sarkozy’nin, EJP okurları tarafından yılın Avrupalısı olarak belirlendiği bildirildi. Fransız liderin, Yahudi okurların oylarının yüzde 63’ünü alarak birinci olduğu yarışta Almanya Başbakanı Angela Merkel yüzde 13, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yüzde 12, Tony Blair yüzde 9, İspanya Başbakanı José-Luis Zapatero, Spain’s Prime Minister yüzde 3’te kaldı.

Haberde, soyu anne tarafından Selanik Yahudisi olan; fakat kendisinin Katolik olduğunu bildiren Sarkozy’nin aile geçmişine ilişkin ayrıntılı bilgilere yer veriliyor.

Habere göre, Nazi soykırımında ailesinden 57 kişiyi kaybeden Sarkozy, “Yahudi ve Siyonist liderler ve kahramanlar soyundan geliyor. Annesi, Selanik’in en eski Yahudilerinden Mallah ailesinden. Mallah ailesi, 15. yüzyılda İspanya’daki Engizisyon’dan kaçarak önce Fransa’daki Province’e, oradan da bir asır gibi sonra Selanik’e geldi. Ailenin çok sayıda üyesi, Yunanistan’da yerel, siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatta aktif Siyonist liderler oldu. Sarkozy’nin, Benkio olarak bilinen büyükbabasının amcası Moshe, çok bilinen bir haham ve adanmış bir Siyonist’ti. Onun kuzeni Asher, Yunanistan’ın ilk Siyonist Federasyonu başkanı idi ve uzun yıllar Siyonist Konseyi’ne başkanlık etti.”

 ENSON HABER

 

Paylaş:

Yorumlar

“26) SARKOZY, YAHUDİLERİN SOYUNDAN” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 6 Ocak, 2008 14:27

  ZANNETMIYORUM!!”BEN ERMENİ ZANNEDİYORDUM..FRANSADA!!BÖYLE BİR AYRICALIK!!
  NEYSE B.BAKANIN KAYNASTIGI!İNSANLARDAN BİRİ İZLENİMİ VERMİSTİ ÜLKEYE..O YÜZDEN BU YAZINIZ DOGRU OLMALI!BELKİDE..EGER ORTODOKS İSE?RUS YAHUDİSİMİ KİMBİLİR?İSMİ NİCHOLAS YA O YÜZDEN FİKİR YÜRÜTTÜM.NEYSE SABAH HABERLERDE YASADIGI BÜYÜK ASKI ANLATIYORDU RADYO:)ADAMIN KENDİ FİKRİ DEGİLDİR NASILSA??BİZİ YÖNETENLERDE ÖYLE YA!!BİRİLERİNİN FİKİRLERİYLE BURALARA GELIYORLAR.
  *KİM OLURSA OLSUN..AMA İNSANIN ÜZERİNDE YASADIGI ÜLKEYİ HER BAKIMDAN KARISTIRAN İNSANLARA ‘ÖZEL MÜSAMAHA GÖSTERİLMESİ” COK YARALAYICI BİRSEY!
  *AVRUPADAKİ LİDERLER NE KADAR ÜLKELERİNİ ”ÖN PLANDA TUTUYORLAR!”VE BU YÜZDENDE ÜLKELERİ KALKINIYOR.NE MUTLU ONLARA…MERAK ETMEMEK ELDE DEGİL!!ANLADIM HEM TÜRKLÜK HEM MÜSLÜMANLIGA AYKIRI DAVRANIYORLAR..HERHALDE?İKİSİDE DEGILLER.
  *AMA NASIL VİCDANLARI RAHAT EDIYOR?
  *OYSA ‘OLDUKLARI GÖRÜNÜP’ GÖRÜNDÜKLERİ GİBİ OLSALARDI..ACABA NASIL BİR SONUC ALIRLARDI?HİC DÜSÜNDÜLERMİ BUNU.
  -BÖYLE GÜZEL/ÖZEL BİR ÜLKEYE YAPILAN HAİNLİGİ’YARADAN’ ASLA AFFETMEZ!KUL HİC.
  ***HÜDA TÜM HRİSTİYANLIGA!!!!!!!SEYTANİ AKIL DEGİL!!GÜZEL İNSAN OLMA HİSSİYATI VEREBİLSİN.DUAMIZ BU.

 2. Metin YILMAZ yorum tarihi 6 Ocak, 2008 15:15

  Soyu kurusun! Tüm Türk düşmanları gibi, onun da…

 3. Muharrem Bayraktar yorum tarihi 7 Ocak, 2013 06:27

Yorum yap