248) ANNE CİNAYETLERİNDE ORTAK PAYDA: SATANİZM

Yayin Tarihi 29 Mayıs, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Anne cinayetlerinde ortak payda: Satanizm

image00177.jpg

M.F., S.S. ve Y.B., annelerini öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine gönderildi. Ancak açık isimleri yazılamıyor, çünkü üçü de henüz 18 yaşının altında. Biri Bursa’da önceki gün, diğerleri ise 24 Ağustos 2006’da Ereğli’de ve 23 Mayıs 2008’de Zonguldak’ta işlenen üç cinayet…

Cinayetler arasındaki tek benzerlik ise faillerin yaşları değil. Üç “katil evlat”ın yaşam biçimleri ve hayata bakışları da özellikle “satanizm” noktasında kesişiyor. İşte iki yıl içinde işlenen 3 cinayet ve failleri arasındaki dikkat çekici benzerlikler.


SATANİZM ŞÜPHESİ


Bursalı M.F.’nin tamamına yakını siyah olan kıyafetleri, boyalı saç ve tırnakları ile yaşam şekli yetkililerde satanizm şüphesi uyandırdı. M.F.’nin bir internet sitesinde “annemi nasıl öldürebilirim” başlıklı anket düzenlemesi de bu şüpheleri güçlendirdi. Öyle ki polis ekipleri, annesini öldüren M.F.’nin cinayeti kaydedip, bir satanist sitesinde yayınlamış olabileceği ihtimalini araştırmaya başladı.


Ereğli polisi, de anne cinayetinin ardından S.S.’nin bilgisayarını, elbiselerini ve özel eşyalarını polis merkezine götürerek detaylı bir inceleme başlatmıştı. S.S.’nin yaşam biçimi, eşyaları ve tüm kıyafetlerinin siyah olması nedeniyle polis ekipleri soruşturmayı “satanizm” ihtimali üzerinde yoğunlaştırmıştı.


Zonguldak Kız Meslek Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Y.B.’nin de bir yıl önce annesi tarafından, internette satanist sitelerine girdiği, kedi kesme ayini görüntülerini izlediği gerekçesiyle polislere ihbar edildiği, takip edilmesinin istendiği belirlendi.

           
SOĞUKKANLILIK


Sorgusunda oldukça soğukkanlı olduğu belirtilen M.F., cinayeti sakin bir biçimde ve tüm ayrıntılarıyla anlattı. Sorguda bulunan polisler, M.F.’nin herhangi bir pişmanlık yada üzüntü hali içinde olmadığını aktardı. S.S.’nin de sorgusunda oldukça soğukkanlı olduğu ifade edilmiş, hatta sorguda bizzat bulunan bir baş komiser, “Kız çocukları duygusal olur. Ama S.S. bir damla bile gözyaşı dökmedi. Beni hayretler içinde bırakan bir soğukkanlılıkla cinayeti tüm ayrıntılarıyla anlattı” demişti.


Sevgilisiyle annesini öldüren liseli Y.B.’nin de polislere ifade verirken oldukça soğukkanlı olduğu, annesini bıçaklayarak öldürmesini sakin ve detaylı bir biçimde anlattığı öğrenildi.


PARÇALANMIŞ AİLELER


Anne katili olan üç gencin de parçalanmış ailelerin çocukları olması da diğer bir dikkat çekici benzerlik.  M.F.’nin TIR şoförü olan babası, annesi Asiye F. ve aileyi terk ederek yurtdışında yaşamaya başlamış. Ablaları da üniversitede olan M.F., anne Asiye F. ile birlikte Bursa’da yaşıyordu.


Belediyeden emekli Emine Özdamar da, eşinden ayrılırken kızının velayetini üzerine almış, S.S. ile birlikte yaşıyordu.


Y.B.’nin de iki evlilik yapan Gülün Güneş’in ilk eşinden olduğu öğrenilmişti. İkinci eşini bir yıl önce kaybeden Gülün Güneş ve Y.B. de birlikte yaşıyordu.


ALKOL VE ARKADAŞ


Annesini öldürdükten sonra cesedi parçalara ayıran M.F.’nin cinayetin ardından bira içtiği öğrenildi. M.F.’nin daha sonra da evden ayrılarak okul arkadaşıyla buluşup konuştuğu belirlendi. 16 yaşında anne katili olan S.S. ise, cinayetin ardından arkadaşlarını, annesini öldürdüğü eve çağırmış ve parti düzenlemişti. S.S. ve arkadaşları ihbar üzerine eve gelen polisler tarafından bira içip eğlenirken yakalanmıştı. Diğer zanlılardan farklı olarak Y.B., cinayetin ardından annesinin cesedini hemen yakarak şehir dışına kaçmak istedi. Ancak cesedi yakarken yaralanan Y.B. ve sevgilisi tedavi için gittikleri hastanede yakayı ele verdi.

HÜRRİYET

Paylaş:

Yorumlar

“248) ANNE CİNAYETLERİNDE ORTAK PAYDA: SATANİZM” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. nil giller yorum tarihi 4 Şubat, 2014 23:23

    O resimdeki kişinin adı ne

  2. Orhan Demir yorum tarihi 6 Ekim, 2014 07:31

    90’lı yıllardan beri takip ettiğim Satanizm belası yüzünden, nice gençlerin, bu Satanist Ekol’ün bir tutkunu haline gelerek mahvolmuş olduklarını biliyorum. Tabii ki, bu genç yaşta ki insanların, bu tip sektelere neden katıldıklarının sebeplerini de biliyorum. Fakat, en çok göz ardı edilen husus, Hard Rock, Heavy Metal, Dead Metal ve Black Metal olarak tanımlanan müzik türlerinin şarkılarındaki söylemler, benim, başı boş olarak tanımladığım bu tip genç insanlara bilinç altı mesajları vererek, onlarda bir aidiyet hissi yaratmaktadır. Bilhassa ABD’li Metal Grubu olan Marilyn MANSON’un, ABD gençliği üzerinde oluşturduğu müthiş etkisi yüzünden, pek çok katliamlar ve intiharlar gerçekleşmiştir. İnternet’te av arayan Satanistlere yem olmaya hazır nice insanlar var. Bunların başına gelenleri de biliyoruz. ”Beni kurban ederek yiyebilirsiniz!” diyerek, kendisini, kendi isteğiyle kurban ettirmiş olan insanların varlığına da tanık olduk. Kapitalizmin yorduğu insanlık, artık çocuklarına gerekli olan ilgi ve alakayı gösteremiyor ve her şeyi okullarda ki öğretmenlerden bekledikleri için, manevi boşlukta kalan ve ilgi açlığı yaşayan çocukların bu tip tehlikelere maruz kalma olasılığı çok daha güçlü görünmektedir. Okullardan zorunlu Din Eğitimi kalksın diyenlere ithaf olunur!

Yorum yap