243) MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN HELİKOPTERİNE SABOTAJ YAPILMIŞ!

Yayin Tarihi 20 Ekim, 2010 
Kategori SOSYAL

Yazıcıoğlu kazasında şok iddia!

image00121.jpg

İddiaya göre; BBP lideri ve beraberindekiler, kazadan önce havada “karbonmonoksit gazından” zehirlendi…

Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili Adli Tıp raporuna ulaştık: Helikopterde bulunanlar havada karbonmonoksit soludu. Pilot Kaya İstektepe bayılınca kontrolden çıkan helikopter dağa çakıldı…

Yazıcıoğlu’nun Helikopteri Düştü -GALERİ

Tarih, 25 Mart 2009… BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopter Kahramanmaraş’ta düştü. Kazada Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişi hayatını kaybetti. Olayın ardından kaza ve suikast iddiaları üzerinde duruldu. Takvim gazetesi, 1 yıl aradan sonra Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporu yayınladı. İddiaya göre; BBP lideri ve beraberindekiler, kazadan önce havada “korbonmonoksit gazından” zehirlendi… 

YÜZDE 26 KORBONMONOKSİT 

Tüyler ürperten skandal, Devlet Denetleme Kurulu’nun talebi üzerine Adli Tıp Kurumu’nun 1 yıl aradan sonra yeniden inceleme yapması sonucu patlak verdi. Adli Tıp, Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerden alınan “şahit numuneleri”ni mercek altına aldı. Adli Tıp Kimya İhtisas Dairesi’nin 7 Temmuz 2010 tarihli raporunda, BBP liderinin kanında yüzde 13, pilot Kaya İstaktepe’de yüzde 26, gazeteci İsmail Güneş’te ise yüzde 27 oranında karbonmonoksit gazı tespit edildiği belirtildi. 

PİLOT KENDİNDEN GEÇTİ 

“Zehirlenmeler dışındaki ölümlerde” kanda negatif çıkması gereken karbonmonoksit değerinin yüksek oranda çıkması, hekilopterin “sabatoj” sonucu düştüğü ihtimalini güçlendirdi. Çünkü pilotun kanındaki karbonmonoksit oranı, Yazıcıoğlu’dan 2 kat fazlaydı ve pilotun hemen arkasında oturan Güneş’in kanındaki karbonmonoksit oranı da pilotunki gibi yüksekti. Uzmanlara göre, karbonmonoksit soluyan pilot Kaya İstektepe, tıpkı soba zehirlenmelerinde olduğu gibi kendinden geçti. Kontrolden çıkan helikopter de dağa çakıldı. 

GÜNEŞ DE BAYILMIŞTI

Uzmanlar, gazeteci İsmail Güneş’in, kazadan yaklaşık 20 dakika sonra yardım istemesini ve nerede olduğunu bilmemesini de zehirlenmeye bağladı. Uzmanlara göre, Güneş zehirlenmenin etkisiyle tıpkı pilot gibi baygınlık geçirmişti ve uyandığında kaza çoktan olmuştu. 

SİYANÜR ÇIKMADI YANMA YOK

Adli Tıp raporunu değerlendiren kaza kırım uzmanları, helikopterde karbonmonoksit zehirlenmesinin, helikopterin yanarak düşmesi yada kazadan sonra yanması sonucunda oluşabileceğini açıkladı. “Ölümlerin yanmadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı” da, Adli Tıp’ın siyanür testiyle belirlendi. Negatif çıkan siyanür sonuçları, ölümlerin “yanma sonucu olmadığını” ortaya koydu. Bu da, kazayla ilgili sabotaj ihtimalini güçlendiren başka bir unsur oldu. Müfettişler şimdi, olayın suikast olduğu ihtimalini güçlendiren karbonmonoksit gazının helikoptere nasıl yayıldığını çok yönlü bir şekilde araştırıyor. 

ENKAZ 47 SAATTE BULUNMUŞTU

Helikopter kazasında BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, İHA muhabiri İsmail Güneş ve pilot Kaya İstek tepe dışında, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ve BBP Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya da hayatını kaybetmişti. Düşen helikopterin enkazına ise olaydan 47 saat sonra ulaşılmış ve kötü hava şartlarının da etkisiyle tam bir “kurtarma rezaleti” yaşanmıştı.

mynet.com

http://haber.mynet.com/detay/guncel/yazicioglu-kazasinda-sok-iddia/537965?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_thumbnail_4

YORUM:

1Nisan 2009 tarihinde “SORULAR ANAHTARDIR” başlıklı yazımızda helikopter pilotunun zehirlenme ihtimalinden bahsetmiştik… Bu yönde, araştırma yapılması hususunda yetkililerin dikkatini çekmeye çalışmıştık! Tam 18 ay sonra, pilotun karbonmonoksit gazından zehirlendiği ve bu sebeple baygınlık geçirerek kontrolu kaybettiği adli tıp raporunca  tespit edilmiştir…

Kazanın, suikast olduğu kesinleşmiştir..! Bu gerçeği ortaya çıkaran tüm görevlilere teşekkür ederiz. Ancak; bu olayı istismar ve ihmal edenleri tüm varlığımla lanetliyorum!

Şehitleri Rahmet ve saygı ile anarak, 1Nisan tarihli sorumuzu aynen veriyorum:  

    “Helikopter pilotu Kaya İstektepe, Çağlayancerit’ten Yozgat’a doğru havalanmadan önce birşeyler yiyip içti mi? Medyadan öğrendiğimiz kadarı ile Kaya İstektepe’nin usta bir pilot olduğudur. Böyle bir coğrafya da, rotasını şaşırması biraz komik oluyor gibi! Pilot’un bilincini dağıtacak bir gıda zehirlenmesi mi oldu?

Şehit pilotumuzun zehirlenmesi ihtimali olabilir mi?

Sorular anahtardır. Kilitleri açar.

Türk Milleti’nin vicdanen müsterih olması için, bu soruların karanlık kilitleri açmasına yardımcı olunmalıdır!”

http://www.yenidenergenekon.com/116-sorular-anahtardir/

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“243) MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN HELİKOPTERİNE SABOTAJ YAPILMIŞ!” yazisina 15 Yorum yapilmis

 1. İBRAHİM HALİL TEMİZOĞLU yorum tarihi 20 Ekim, 2010 23:01

  RAHMETLİ MUHSİN YAZICIOĞLU CAMİANIN KİBRİT ÇÖPÜNE BİLE SAHİP ÇIKARDI..MAALESEF GELİNEN NOKTADA SUİKASTIN BELİRTİLERİ BİLE ARAŞTIRLMIYOR..YÜCE TÜRK MİLLETİNİN KOLAY KOLAY YETİŞTİREMEYECEĞİ NADİDE İNSANLARDAN BİRİYDİ…MEKANI CENNET OLSUN…

 2. zühal asma yorum tarihi 20 Ekim, 2010 23:31

  * BUNU O VAKİTLER TAHMİN ETMEMİS KİMSE YOKTU HERHALDE!HELEDE CENAZE TÖRENİNDEKİ YÜZLERDEKİ İFADELER!MEGERSE NE BÜYÜK ENGELMİS ADAMCAGIZ.
  NE CESUR..NE SAGLAM BİRİYMİS!–CEVDET TELLİOGLUDA CESARETİNE HAYRANDI…
  BELKİDE TÜRK CUMHURİYETLERİYLE DOSTLUGU OLAN HERKESİN BASINA GELEBIELCEK BİRSEYDİR BU!
  –HER GECEN GÜN DAHA FAZLA ANLASILIYORKİ;TÜKİYEYE SAHİP OLMAK ADINA DÜNYADAKİLERİN YAPMIYACAGI HİCBİRSEY YOK.
  *GÜC*NE MENEM BİRSEYSİN SEN BÖYLE!
  ÜLKE SEVDALISI OLMAK NE ÖLÜNESİ BİRSEYMİS ÖYLE!
  NE SÖYLENEBİLİRKİ!
  *DÜNYA VİCDANSIZMIS;(

 3. zühal asma yorum tarihi 20 Ekim, 2010 23:44

  AZÖNCE SEKSENÜC YASINDAKİ ANACIGIMDA;YORUM YAPTI!
  –KOMPLO HAZIRLAMISLARDIR O ADAMCAGIZA..BASKA TÜRLÜSÜ İMKAN DAHİLİNDE DEGİL..NE HAİN BU İNSANOGLU..diyor.
  -YANİ;HERKESİN BİLDİGİNİ ACIKLAMIS OLDULAR!
  NE CESARET DEGİLMİ?!

 4. hüsamettin şener yorum tarihi 23 Ekim, 2010 08:50

  Milliyetcilerin baş düşmanıdan hurafeci soygunculardır. Hele hele arabiyalakalar kendilerini göklerde uçuyor zannediyorlar ama ben onların kanalizasyonda yüzdüklerini İSBATLADIM…
  http://www.depremerkenuyari.com

 5. ORÇUN MEYDAN yorum tarihi 23 Ekim, 2010 14:37

  TÜRKİYENİN ÖNEMLİ İSİMLERİNDENDİ.
  ALLAH TAKSİRATINI AFFETSİN…

 6. ADNAN(KOSOVA)MUHAMETI yorum tarihi 5 Kasım, 2010 21:46

  TÜRKİYENİN ÖNEMLİ İSİMLERİNDENDİ. BELKİDE TÜRK CUMHURİYETLERİYLE DOSTLUGU OLAN HERKESİN BASINA GELEBIELCEK BİRSEYDİR BU!
  YÜCE TÜRK MİLLETİNİN KOLAY KOLAY YETİŞTİREMEYECEĞİ NADİDE İNSANLARDAN BİRİYDİ…MEKANI CENNET OLSUN…KOSOVA VE KOSOVA HALKIN COK IYI BIR DOSTU BIR ABISINI KAYBETIK ALLAHTAN DUALLARIMIZ HEP ONONLE OLACAK ALLAH MEKANINI CENET ETSIN

 7. Dr. Tahir Tamer Kumkale yorum tarihi 1 Ağustos, 2011 02:27

  SİYASİ ŞEHİDİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU
  http://kumkale.net/makale.asp?id=00390

 8. Sabahattin ÖNKİBAR yorum tarihi 8 Ekim, 2011 22:45

  Başbakan’ın helikopteri düşse böyle Mi olurdu?
  http://yenicaggazetesi.com.tr/a_haberdetay.php?hityaz=7774

 9. Haber2000 yorum tarihi 5 Haziran, 2012 19:05

  Muhsin Yazıcıoğlu’na Seni Parçalarız diyen General Kim
  http://www.haber2000.com/haberdetay.asp?id=49613

 10. Tevfik Bir yorum tarihi 6 Eylül, 2012 08:29

  Yazıcıoğlu Suikasti İle İlgili Bir O Yok
  http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=9762

 11. eren özgür aktaş yorum tarihi 19 Şubat, 2013 23:24

  mekanı cennet olsun..

 12. İdris Yavuz yorum tarihi 30 Nisan, 2013 07:31
 13. Yılmaz Karahan yorum tarihi 8 Kasım, 2013 13:22
 14. Ayça Seda UZUN yorum tarihi 10 Kasım, 2013 04:12

  Sayın Dilipak doğru söylüyor ve aradan 4 koca yıl geçmesine rağmen halen sonuç yok.. Muhsin Yazıcıoğlu suikasti ne oldu??Neden cevaplar yok soruların arkasında? Kaleminiz Keskin olsun hocam Karanlıklar Aydınlığa Kavuşmalı..
  Rahmetli Güzel İnsan Muhsin Başkanın da dediği gibi Fırıldak olmaya gerek yok Lakin Fırıldak çok..
  Saygılar..

  Cennet Mekanı Olsun..
  Bunu yapanları Allah’a havale ediyorum Elbet ki Herşeyi bilen Rabbim bu suikasti gerçekleştirenleri de en iyi şekilde cezalandıracaktır..

  Ey Sonsuzluğun Sahibi Sana Ulaşmak İstiyorum…

 15. Yılmaz Karahan yorum tarihi 25 Aralık, 2020 15:56

Yorum yap