241) KİMİN, SUÇU NE?

Yayin Tarihi 23 Eylül, 2010 
Kategori SOSYAL

KİMİN, SUÇU NE?

Bu hissizlikle cemi’yyet yaşar derlerse pek yanlış

Bir ümmet göster, ölmüş ma’nevatiyyle sağ kalmış?

                                                           M. Akif ERSOY

Millet; aynı duygu  ve düşünce etrafında birleşen, tasada  ve kıvançta  ortak şuuru taşıyan insanlardan oluşur…  

Acaba biz böyle miyiz?

Gerçekten de Milletçe aynı şeylere mi seviniyor ve üzülüyoruz?

Yoksa millet olmanın temel unsurlarından olan milli ve dini kültürel değerlerimizin ret ettiği yozlaşmadan pay alarak kimlik mi değiştiriyoruz?

Daha birkaç hafta önce Anayasa değişikliğine dair referandumdan dolayı siyaseten ortalık toz dumana dönmüş, insanlar selamlaşmamak derecesinde birbirlerine küsmüşken, ne oldu da Referandumun getirecekleri ve Ülkemizin geleceği üzerinde konuşulması gerekirken “Fatmagül’ün suçu ne?” diye biliyoruz?

İslami değerlere önem verdiğini belirten muhafazakar AKP Hükümeti döneminde tv’lerdeki yerli diziler; sapıklık, tecavüz, çarpık ilişkiler, cinayet, ensest ilişkiler, kaçırma, dolandırıcılık v.b. gibi ahlaksızlıklarla dolu..!

İslamiyet’in kesinlikle “Haram” kıldığı, Türklüğün Töresinde ise böylesi davranışlarda bulunanların toplumdan tecrit edildiği ahlaksızlıklar, halka nasıl olur da gösterilir? Bu eylemleri örnek alabilecek kişilerin varlığı hiç mi düşünülmedi? Acaba bu yerli diziler en fazla hangi yerleşim bölgelerinde izleniyor? RTÜK denilen kurum nerede?

Belki de, bu gösterimlerde bir  AB uyum projesidir!

AB’nin sosyal yaşam kriterlerine uyum sağlamamız için, ahlaki değerlerimiz de esneklik göstererek hoşgörü adında taviz vermemiz mi istenmektedir? Bu projeler de dış destekli sivil toplum örgütleri tarafından yürütülmekte olabilir!

O halde, milli birliği sağlayıcı tasalarımız (üzüntülerimiz, endişelerimiz) ve kıvançlarımızın (sevinçlerimiz, gururlarımız) ortak değerleri değiştirilmek isteniyor… Ne yazık ki, uyutularak kendi kimliğimize karşı duyarsızlaşıyor ve başkalaşıyoruz!!!

“Dil, kültür, soy, tarih ve din” birliklerinden oluşan Türk Milleti; Sadece “Tabiyet ve menfaat” birlikteliği ile oluşan ABD’nin siyasal millet değerlerine dönüştürülmeye başlanmıştır. Nihayet “Küçük Amerika” oluyoruz(!)

Ama; bu değişim politikalarına karşı insanımızın seciyesi, seceresi ve seviyesi cevap verecektir. Çünkü; Fatmagül’ün değil, Müslüman Türk olarak yaşamanın suçunu öğrenecektir…

YILMAZ KARAHAN

image00115.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“241) KİMİN, SUÇU NE?” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. Tuncay Demirbaş yorum tarihi 23 Eylül, 2010 18:33

  “Dil, kültür, soy, tarih ve din” birliklerinden oluşan Türk Milleti; Sadece “Tabiyet ve menfaat” birlikteliği ile oluşan ABD’nin siyasal millet değerlerine dönüştürülmeye başlanmıştır. Nihayet “Küçük Amerika” oluyoruz(!)

  Kaleminize sağlık Yılmaz hocam, çok doğru tespitler, malesef durum aynen sizin belirttiğiniz mecraya doğru hızla sürüklenmektedir

 2. perle yorum tarihi 23 Eylül, 2010 19:00

  evet kıymetli ylmz beg(*pek dogru.
  *aslında bu degisimler daha ciddi/ELELE İMAR EDİLMİS MİLLİYET/DİN/EGİTİM CERCEVESİNDE*SEVİYELİ OLURSA!ANCAK TÜRKİYEDEKİ HALKLAR TOPLULUGUNA/TÜRKLERE YAKISIR.
  –HÜKÜMET DİZİLERİ KENDİNE VERİLEN GÖREVLERİ!?YOLUNA KOYMAK İCİN KULLANMASA!GERCEKTEN SAGLIKLI DEGİSİMLERE SAHNE OLURDUK.
  ****YADA ÖZÜMÜZE DÖNEBİLSEYDİK?
  -GİDEREK BOZULMUS DÜZEN MODELLERİ BİZE UYARLANMAYA CALISILIRSA,GERCEKTEN TEHLİKELİ OLACAKTIR!
  ***MESELA;TOPHANELİLER SİTESİNDEKİ YAZISMALAR VEDE ONLARIN NİCİN?????SABIRLARININ TASTIGI!
  *DAHA İYİ ANLASILIRDI?
  -HEMEN BİR PROJE GELİYOR GÜNDEME:( VE BASLANIYOR YABANCILAR TARAFINDAN UYGULANMAYA;(
  NİCİN YABANCILAR?
  NE OLUYOR BU GELEN PARALAR?
  TABİİ BU ARADA SÜRÜYLE CİNAYET VE FATMAGÜLLERİN CIGLIGIDA ARADA KAIYP EDİLİYOR;(
  GAZETELERDE/HABERLERDE HİC BU KADAR CİNAYET/IRZA GECİLİS DUYMAMISTIK!BUGÜNLERDEKİ KADAR;(
  -TOPLUM CÜRÜDÜ!
  **OYSA NASILDA EDEPLİYDİ TÜRK TOPLUMU!
  icimiz ACIYOR.hersey ifrazat derecesinde;(

Yorum yap