239) POLİS MEKTUBU!

Yayin Tarihi 20 Mayıs, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Polisteki F Tipi Örgütlenmenin belgesi!

Şırnak’ta bir grup polisin, F tipi kadrolaşmaya direnişi, gördükleri eziyet, PKK’ya yem edilme girişimlerini anlatan mektubu Tercüman Gazetesi yayınladı…

İşte, tarikatçı komiserin bezdiren baskısı…

İşte İdil’den “Ankara duy sesimizi” dedirten satırlar

Şırnak’ın İdil İlçesi Emniyet Müdürlüğü’nden gazetemiz Tercüman’a bir grup vatansever, milliyetçi polisin ortak yazarak gönderdiği mektuptaki dehşet satırlar, “Bu kadarına da pes doğrusu” dedirtti.

İlgililerin bu mektubu ihbar kabul edip gerekli inceleme ve araştırmaları yaparak önlem almasını istiyoruz.

İşte o dehşet mektup


“2007’de yapılan tayin sonucu buraya geldik. Şu anda kadronun yüzde 70’i bizimle birlikte yeni gelen arkadaşlar. Bizimle birlikte ilçeye Kom.Yrd. M.G. de tayin oldu. İlk aylar burada emniyet içinde birlik ve beraberlik vardı. Ama birden, Fethullah Gülen cemaati ortaya çıktı. Tabi ki bunun başını, Kom. M.G. çekiyordu. İlçe emniyetinde gruplaşmalar başladı cemaatçiler- karşıtları ve tarafsızlar şeklinde.

İlçemizde görev yapan ilçe emniyet amir ve-kili olan Bşk. O.Z. cemaatçileri pasif görevlere vererek sindirmeye çalıştı. Ama Kom. M.G., ilçe kaymakamı F.S ile birden çok yakın oldular. Ve her akşam bizim amir lokaline gelen kaymakamı, evine kaymakamlık konutuna kadar bırakmaya başladı.

Muhteşem üçlü: Kaymakam komiser ve Süryani R.T

Bu ikiliye, ilçede yaşayan ve zengin olan Süryani asıllı olan R. T de eklendi. Komiser her gün R.T ile dolaşmaya ve onun cipi ile gezmeye, her akşam onu emniyet amir lokalinde ağırlamaya başladı. Ve bu üçlü, beraber takılmaya başladı. Bize vatandaşlardan gelen duyumlara göre R.T’nin ilçede misyonerlik faaliyetleri yaptığı ve Avrupa’dan bunun için kendisine yüklü miktarda para geldiğini belirtiyorlar.

Komiser, Başkomiser O.Z’yi kaymakama şikâyet etmeye başladı. Kaymakam da konuyu giden valiye, vali de emniyet müdürüne söyleyerek O.Z’yi Şırnak merkeze çektirdi. M.G böylece önündeki engeli kaldırmış oldu. İlçe emniyetinde bütün yetkileri eline aldı. Kendi cemaat üyelerini kollamaya başladı. Emniyette adeta bu komisere yalakalık için ispiyonlar başladı. Burada mağdur olanların tamamı, ne cemaatçiler ne de karşıtları…Sadece, tarafsız kalanlar. Tarafsızların hepsi de milliyetçi ve ülkesini seven insanlar.

Süryani ilçeyi korkutmuş

Süryani R.T ilçenin ve çevre arazilerini zamanında usulsüz yollardan kendi üzerine tapulamış. Vatandaş sıkıntıda şikayet için kaymakamlığa gittiğinde, R.T’yi makamda, emniyete geldiğinde komiserin yanında görüyorlar. Vatandaş devleti elinde oynatan R.T’yi şikâyet etmekten çekiniyor ve korkuyor. R.T, devlet yanlısı süsü verip ve gayrimüslim olmasını kullanarak, devlet kurumlarını elinde oynatıyor. 2007’de R.T’nin emniyet içine girmesini istemeyen ve bu yüzden kendisiyle tartışan 6 polis memuru, başka ilçelere sürüldü. İlçe emniyetinin yakında binalarının bakım ve onarımı için ihale açılacak. Gelen duyumlara göre ihaleye girecek şahıslardan birine R.T’nin 10 bin YTL borcu var. Bu şahıs R.T’ye komiserle konuşarak bu ihaleyi kendisine verdirirse borcunu sileceğini belirtmiş. Bunun araştırılması lazım. Ama herkes komiserin gazabından korkuyor.

Bizi PKK‘ya yem edecek

İlçe tam bir terör merkezi. Buradan PKK‘ya bugüne kadar 2 bin 500 terörist katılmış. Her evden 5-6 kişi dağda. İlçede örgütün iki mezarlığı bulunuyor. Geldiğimizden beri yapılan her düğünde bile bölücü slogan atılıp PKK çaputları açıyorlar. İlçede 80 polis var. 50’ye yakın polis 300-350 YTL kira vererek dışarıda oturuyor. Can güvenlikleri olmadan. Burada 2007’de 2 polisin şehit edilmesi, polis aracının roketlenmesi, astsubayın aracının uçurulması ve emniyete taciz atışları gibi olaylar olmuş. Terörün yoğun olduğu yıllarda öğretmenin asılması, askeri taburun basılarak rütbelilerin ve askerlerin şehit edilmesi, güpegündüz ilçe merkezinde nöbetteki askerin kaçırılarak ilçe merkezinde kafasının kesilmesi ve 5 özel harekatçı polisin ilçe merkezinde şehit edilmesi gibi çok sayıda olay yaşanmış bu ilçede. Bu olaylar unutulmuş olmalı ki Kom. M. G., geceleri ilçe merkezinde polisleri yaya devriyeye çıkarmaya başladı. Arkadaşlarımızın üzerine 5 el ateş açıldı. Bu olaydan sonra arkadaşlar gece yaya devriye gezmeyeceklerini belirtince, Kom. M.G. çıkmayanlar hakkında rapor tutacağını sözlü olarak beyan etmiştır. Ve bazı gece çalışan arkadaşlarımız zorla gece çeşitli saatlerde yaya devriyeye çıkartılmaktadır. Bizim kendi aramızda yapmış olduğumuz tespitlere göre; bunların arkasında PKK’nın olduğu. Amaçları bizi yaya devriyeye çıkartıp pusuya düşürmek.

Bu birkaç hafta boyunca ilçede garip bir sessizlik var. Dükkânlar erken kapanıyor ve polisin işe gidiş geliş saatleri vatandaş tarafından dikkatli bir şekilde takip ediliyor. Bu uyarılar komisere söylenmesine rağmen halen bir vurdumduymazlık hakim. Komiserin amacı ne anlayamadık. Ama insanın aklına şu da gelmiyor değil. Düzenine karşı geldiğimiz için fırsattan istifade ederek bizi örgüte yem yaparak ortadan kaldırmak da olabilir ki bunu düşünmek bile insanın kanını donduruyor. Ya da bilgisizlik ve cahillik de olabilir. Bu komiser burada kaldığı sürece Allah korusun birimizin canının yanmasından korkuyoruz.”

TERCÜMAN

Paylaş:

Yorumlar

“239) POLİS MEKTUBU!” yazisina 15 Yorum yapilmis

 1. Metin Yılmaz yorum tarihi 21 Mayıs, 2008 01:12

  Burada bizim yapacağımız yorumun kimseye bir faydası dokunmaz. Bu haberi Şırnak Valisi okumadı mı acaba?

 2. Sinan Erkan yorum tarihi 2 Haziran, 2008 21:15

  Sayıca azınlıkta olmanız en zayıf nokta görünümünde.Gece devriyelerinde büyük ihtimal taciz takipleri ya da taciz atışları açılabilir.Şırnak kırsalına yakın bir ilçe halka da güvenmemek gerekir.Sizinle dolaylı savunma görevi yapan başka bir birlik yok mu orlarda.Polis kurumu dışında yani O kurumla da bir bağlantı kurup nabız yoklamak gerekir.

 3. hakhukuk yorum tarihi 7 Haziran, 2008 00:38

  arkadaslar ınsanlar bu kadar acız ve yalancı durumlara sokuyor ben bu ılcenın ınsanıyım bu kadar yalanı hayatımda ılk sefer karşılaşıyorum ve gercektende yalanları ıle dolu dehset bır mektup yazmıslar.Bu kadar ınsanları acık hedef gosterecek kadar acımasız ve dusuncesız olabılırler orda adı gecen suryanı vatandasımızın hatta dıyelım kardes kadar sevdıgımız kardes olarak bıldıgımız ınsanı nasıl acık hedef olarak gosterebılırler Bu ıftıraları atanlar malatya gıbı trabzon gıbı antep gıbı olursa bunun altından nasıl cıkacaklar. Aslında tercuman gazetesınıde araştırmadan yayınlamasından dolayı buyuk bır nefret ıle kınıyorum ve bu gazetenın acık olarak mısyoner kelımesını ıfade etmesınden rahatsızlık duyulmustur. Cunku bu suryanı vatandaslar bızım ılceye yatırım yapan ıs adamlarıdır bızım Sakıp SABANCI’mız Vehbi KOÇ’muzdur başka kımse bizi sormuyor. Bahse konu olan suryanı vatandaşımızın babasıda ilçede 4-5 dönem beledıye başkanlığı yapmış çok değerli bir iş adamımızdı Bu mektubu yazan insanlar asılsız iftiralarda bulunacağına Rahmetli olan faili meçhul bır cınayete giden azmettırıcileri bulunacağına oğlununda boyle bir faili cinayete gitmemesini temenni ediyorum Bu mektupu yazan şahıs bizleri yanı ılçe halkını sankı bır kandıl dağı gibi gösterılmesındekı asıl sebebı anlamış degılım bu kadar insanı iitham etmek bukadar insanı PKK ‘lı gibi gostermek hangi akla ve mantığa uyar demek kı bu polıs arkadaşlar görevini yapmamaktadır.Madem butun idil halkı PKK lı ise hepımızı tutuklasınlar.Madem suryani arkadaşımız SURYANİ mısyoner bır kanıtı olması gerekır.Bunu yazanlar nıye acık acık ortaya cıkıp erkek gıbı veya ınsan gıbı ben yaptım bundan yaptım dıyemıyor bu bence asılsız bır karalamadır’ Bunların bır psıkıyatrı uzmanına gorunmesını tavsıye edıyorum ayrıca bunu yayınlayan gazetenın oncelıkle bızım SURYANİ SAKIP SABANCI’mızdan sonra idil halkından özürdilemesi gerekır bız bu vatan ugruna ne sehıtler verdık hepimizi aynı kefeye koyan bu zıhnıyetı lanetlıyorum daha soylenecek çok şey var ama VATAN SAĞOLSUN…….saygı ve sevgılerımle

 4. Rifat KUNDAK yorum tarihi 8 Haziran, 2008 11:45

  Kurtlar vadisi filmi gibi…
  Dİyelim ki bu polis haklı
  Emnite teşkilatının tamamı mı terörist, cemaatçi ve misyonerlerden oluşuyor?
  Şikayet edebilecek bir üst kurum bulamamış mı da gazeteye şikayet ediyor?
  Ben de bu polisi buradan devlete şikayet ediyorum.
  Dizi filmlerle devletimizin kurumlarını yıpratmaya lekelemeye ve devletimizi aciz göstermeye çalışanlar var. Bu polis memuru da bilerek ya da bilmeyerek devletimizi aciz gösteriyor ve üstlerine şikayet etmesi gereken bir durumu gazeteye yazıyor ve gazetenin okuyucuları gözünde devletimizi küçük düşürüyor.
  Bu devlet Amerika ve yahudi lobisinin piyonu değildir. Bu devletin ordusu, askeri, polisi mafya babalarından yardım isteyecek kadar düşük ve aciz değildir. Bu dizi filmleri yapanları ve bu mektubu yazan polis memurunu şiddetle kınıyorum
  TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN!

 5. f16 pilotu yorum tarihi 22 Temmuz, 2008 17:22

  allah hakkımızda hayırlısını versin bu tür olaylar teşkilatımızı yıpratmaktadır o yüzden herkes haddini bilsin ve amacının dışına çıkmasın lütfen

 6. kenan yorum tarihi 11 Ağustos, 2008 08:36

  Bu milliyetçi polis kardeşlerime öncelikle selamlarımı iletiyorum. Sevgili kardeşlerim milliyetçiliğinizi mesai saatlerinde kafayı çekip göreve gitmeyerekmi, yoksa emniyete iş icabı gelen vatandaşa ağır hakarnetler ederekmi gösteriyordunuz. Sonrada son günlerin moda yırtma aracı bilmem ne tipi örgütlenme ipine sarılıyorsunuz. Sevgili kardeşlerim size bir tavsiye “Belki idilden dağa çıkmış insanı geri döndüremeyebilirsiniz ama diğer kardeşinin dağa çıkmasına engel olabilirsiniz” idil halkına göstereceğiniz güleryüz onlara devletin sıcak yüzünü vatandaşını kucaklayan sahip çıkan yüzünü gösterecektir. Kimbilir belki dağdakinide inmeye ikna edecektir o insanlar. Eğer amaç dağdakini indirmek düzdekini dağa çıkarmamaksa bir yöntemde budur.

 7. gök bura yorum tarihi 19 Ağustos, 2008 15:50

  hepsi yalan enmet amiri ile millet iyi anlaştığı için böyle bir şey yamışlar milleti kış kırtmak için bu yazıyı yazan idil zinginleri rubert tutuşun idilde kalmas istemedikleri için tabi millet hismit yapması zorlarına giderek böle bir şey yapmışlar am biz idil halkı olarak bu tür oyunlar gelmeyis sene 1980 yılarda zenginler fakiri köle gibi ezdirip kulanırlardı ben ahayım diyen ben paşayim diyen zenginler sunsoza kadarda polislermisleyis o şehit dösen polislerde bu tur oyun kurbanı rubert tutuş asurani vadantaş idilde bir hotel bir çok himet yapıp genclere mural olp özelikle kamukam ve sayin emyet amiri olmak özere idil için çok şeyler yapmışlardır bir idil genci olarak bu mektubu kılıyorum emyet çalışnlarmısa başarıları dilre bu tur oyunlara gelmemleri rıca ederim idil sakinlaride teşekürler

 8. Satuk Bugrahan yorum tarihi 24 Ağustos, 2008 18:40

  aRKADAŞ NE ERGENEKONMUŞ BE.işin ucu bucağı belli değil. Ama şöle bi yorum yapıyım. Bİ iş eğer kötüyse ve fetullah güleninin adı geçiyosa bilki cemaatçiler suçludur. belki de doğrudur. Ben daha 19 yaşımda olmama rağmen nelerini gördüm. bu cemaatçilere güven olmaz. Sen milliyetçi olur Dinini sever, başkasıyla sosyalist olur dinini sever Başkasıyla şeriatçı olur. ama bilmezki müslümanların mert ve sözünün eri insanlar olması gerektiğini. Onlar sabah akşam fettullah gülen kitabı okur.

 9. fidan ferger yorum tarihi 18 Ekim, 2008 14:51

  biz hangi ülkede yaşıyoruz ya ben adıyamanlıyım ama nevşehirde oturuyorum ömrümde böyle şey görmedim böyle yobazlar nasıl polis oluyor

 10. fidan ferger yorum tarihi 18 Ekim, 2008 14:52

  bu arada ben polis değilim ama polis olmak için can atıyorum lise 4 öğrencisiyim

 11. merve günışık yorum tarihi 18 Ekim, 2008 15:07

  bu ne biçim bi iş

 12. fidan göktür yorum tarihi 2 Nisan, 2009 13:00

  ya bu kadar ŞEREFSİZLERin elinden kurtulamadık herzaman bi çıkıklık ediyolar türk askerlerimizin şehid olmaları güzel bişey ama aileleri kahroluyolar.herzaman böyle pisliklerinin olmasından gerçekten bıktım.ben 13 yaşındayım ve büyüyünce polis olmak istiyorum ve o şerefsiz köpekleri öldürmek istiyorum hepsi gebersinnnnnnnn:(

 13. ali yılmaz yorum tarihi 8 Nisan, 2009 18:11

  acaba polisler n e yapar cocuklar en önemli dinlemek adamları

 14. salih şahin yorum tarihi 23 Eylül, 2009 00:56

  yazılanlar doğrudur şu an teşkilat içler acısı…….

 15. Mehmet İnce yorum tarihi 16 Aralık, 2010 19:20

  Benim de akrabam emniyet görevlisi, o da aynı sorundan yakınıyor. Emniyet tam anlamıyla bölünmüş durumda. Hadi bu mektup yalan, teyzemin oğludamı yalan söylüyor???
  Cuma namaza gitmeyeni, akşam cemaat sohbetlerine katılmayanlar illegal bir şekilde fişleniyor, dışlanıyor.
  Saygılar !

Yorum yap