238) DOKTOR BALIKLARIMIZ ÇALINIYOR!

Yayin Tarihi 20 Mayıs, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

DOKTOR BALIKLARIMIZ ÇALINIYOR!

image00154.jpg

 

Başta sedef hastalığı olmak üzere birçok cilt sorununa çare olan “doktor balıklar” son olarak Japonlar tarafından çalındı.

Yurtdışına çıkarılması yasak olan balıkları ilk önce Almanlar tarafından kaçırılmıştı. Daha sonra “doktor balıklar” İsveç, Singapur, Japonya ve Çin‘e ilegal yollardan götürüldü.

Ciltlerinin güzelleşeceğini düşünen Japonlar çalışan balıklardan oluşturulan kaplıcalara yoğun ilgi gösteriyor. Japonya’da kaplıca ve spa turizminin önemli bir unsunu haline gelen “doktor balıklar”ın bulunduğu kaplıcalara akın eden Japon halkı hasta olmasalarda sadece cilt güzelliği yaptırmak için “doktor balık masajına” gidiyor.

40 dakikalık masaj 20 dolar

Singapurluların yoğun ilgi gösterdiği balıkların 40 dakika için yaptığı masajın fiyatı 20 dolar. Singapurlu kadınlar da cilt güzelleştirici olarak “doktor balıklara” başvuruyor.

Kangal Balıklı Kaplıca

Tedavi özelliği itibarıyla dünyada bir benzerini bulmanın mümkün olmadığı Kangal Balıklı Kaplıca, tıbbi bir mucizeyi “sedef hastalığını tedavi ederek” gösteriyor. 36-37 derece sıcaklıktaki kaplıca suyunda bulunan balıkların mucizevi bir şekilde tedavi yöntemi uygulaması, bu kaplıcanın ününü ve özelliğini daha da artırıyor. Çünkü, modern tıptan şimdiye kadar fayda görmeyen cilt hastaları için son umut kaynağı oluyor.

Cilt hastalıklarına çare

Tahriş olmuş durumdaki veya herhangi bir enfeksiyondan oluşmuş cilt dokusundaki yaralar, egzama, cerahatli sivilceler ve tıpta tedavisinin imkansız olduğu bilinen “sedef” hastalığı gibi cilt hastalıkları, 2- 10 cm’lik Cyprinide (Sazangiller) familyasından Cyprinion Macrostamus (Beni Balığı) ve Garra Rufa (Yağlı Balık) türündeki balıklar tarafından iyileştiriliyor.

HÜRRİYET

 

image00218.jpg

image00312.jpg

image0049.jpg

image0056.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“238) DOKTOR BALIKLARIMIZ ÇALINIYOR!” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. Samet Acar yorum tarihi 20 Mayıs, 2008 20:28

  üLKEMİZDE SADECE DOKTOR BALIKLAR MI ÇALINIYOR?dAĞLERIMIZDAKİ SOĞNLI BİTKİLERE NE OLUYOR?CANIM TURUSTLERİMİZ,UYUŞTURUCUNUN DIŞINDA HERŞEYİ ÇALABİLİRLER.BİZE NASIL OLSA LAZIM OLMAYACAK.GİDER JAPONYA’DA TEDAVİ OLURUZ.HİÇ KIRARMIYIZ TURİZMCİYİ,REHBERİNİ,TURİSTİ! CANI SAĞOLSUN O İŞLER KÜÇÜK İŞLER ,HATDA DAHA BÜYÜKLERİNİDE GÖTÜREBİLİRLER BİZ ONLARDAN ÜLKEMİZİ ESİRGERMİYİZ!YETERKİ PARA GELSİN,BÜYÜKLERİMİZ DOKUNMAYIN DEDİ.BİZDE DOKUNMUYORUZ!ANCAK SAM AMCA BİZE DEDİKİ:”ARAR ARA ÜLKENİZE GÖZ KULAK OLUNUZ BİZE İLERDE LAZIM OLABİLİR DEDİ”BÜYÜKLERİMİZ NE DERSE O OLUR!YAZIK BU ÜLKENİN ÇALIŞANLARINA!YAZIK SAHİPSİZLİĞE,YAZIK VURDUM DUYMAZLARA YAZIK YAZIK…

 2. Rifat KUNDAK yorum tarihi 8 Haziran, 2008 11:33

  Kangal doktor balıkları, Divriği Ulu Camii, lületaşı, fındık, şeker pancarı, ağaç, kuş, sanayi çırağı, kot kumaşı, hat sanatı, seramik, mermer, BOR!, petrol, ……daha niceleri…
  Türk Bayrağı Yere atıldığında sokaklara dökülenler!
  Bunlar da birer Türk bayrağıdır!
  SAHİP ÇIKALIM NE OLUR!

Yorum yap