215) OYUNA KARŞI UYANIK OLALIM !

Yayin Tarihi 5 Mayıs, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Oyuna karşı uyanık olalım

 

image00110.jpg

 

Yazıcıoğlu,  “MHP de, biz de, Ülkü Ocakları da, Alperen Ocakları da her türlü provokatif oyuna karşı uyanık olmak zorunda” diye konuştu.

Milliyetçiler uyanık olmalı
BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye’de milliyetçi gençliğin provoke edilmeye ve olayların içine çekilmeye çalışıldığını belirtti

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Ankara İl Teşkilatı 8. Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı.Yazıcıoğlu burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türkiye’de milliyetçi gençliğin provoke edilmeye ve olayların içine çekilmeye çalışıldığını biliyorum. Bunun için uzun süredir uyarılarda bulunuyorum. Ben ’Ülkü Ocakları’nın amacından saptığını’ söyleyemem, bana göre böyle bir şey söz konusu değil. Ama provokasyonlara karşı hepimiz uyanık olacağız. Sütten ağzımız yandı, yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz. Çok dikkatli olmak mecburiyetinde olduğumuz açıktır” dedi. BBP lideri, “Milliyetçi Hareket Partisi de, bizde, Ülkü Ocakları da, Alperen Ocakları da her türlü provakatif oyuna karşı uyanık olmak zorundadır. Hepimizde kendimize göre ihtiyaç duyduğumuz tedbirleri alabiliriz” diye konuştu.

Ocakların kuruluş amacı
Yazıcıoğlu, Ülkü Ocakları ve Alperen Ocakları’nın, gençliğin milliyetçi, maneviyatçı, diyalogdan yana ve empati yapabilecek insanlar olarak yetişmesini sağlamak için kurulduğunu hatırlattı. Yazıcıoğlu, “Alperen Ocakları, Ülkü Ocakları’na alternatif olabilir mi?” şeklindeki bir soruya ise, “Böyle bir şey sözkonusu değil, kimse kimsenin alternatifi olarak kurulmadı. Biz kendi inandığımız değerler adına, daha sağlıklı, ülke sevdalısı, millete faydalı olacak insanlar yetiştirmeye çaba sarf ediyoruz. Ocakların kuruluş amacı burdur” karşılığını verdi.

YENİÇAĞ

Paylaş:

Yorumlar

“215) OYUNA KARŞI UYANIK OLALIM !” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Samet Acar yorum tarihi 5 Mayıs, 2008 22:37

    OTUZBEŞ YIL ÖNCE,TÜRK MİLLİYETÇİLERİN KARŞISINA ALTERNATİF OLARAK MEFKÜRECİLERİ KURDULAR DA NE OLDU ŞİMDİ MEFKÜRECİ VAR MI? SİLİNDİ GİTTİLER.MİLLİYETÇİLER HER KESİMDE MEVCUTTUR.DEVAM ETMEKTEDİRLERDE.ATATÜRK TÜRK MİLLİYETÇİLİK İLKESİNİ ,AMAÇLARINA KOYMUŞTUR.MEFKÜRECİLİĞİ DE ,MİLLİYETÇİLERİ PARÇALAMAK İÇİN KOMUŞLARDI.BİR İHTİYAÇDAN DOĞMAMIŞTI.HAL BÖYLEİKEN,”ÜLKÜM YÜKSELMEK İLERİ GİTMEKTİR.VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN”

Yorum yap