19) CİNSELLİKTE, YENİ VERSİYON : “Muhafazakar Eşcinselim”

Yayin Tarihi 4 Ocak, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Muhafazakar eşcinselim

Kadın olsaydım türban takardım” diyen modacı Cemil İpekçi’den yine çok konuşulacak açıklamalar..

04 Ocak 2008 / 11:48

image00127.jpg

Kanal 1’de Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan İpekçi, ‘AKP’nin eleştirdiğim yanları var ama muhafazakarlıklarını destekliyorum. Sonuçta ben de muhafazakar bir eşcinselim’ dedi.

İpekçi, “Ben muhafazakar bir eşcinselim” dedi. Altaylı ile İpekçi arasında geçen ilginç diyalog özetle şöyle:

Fatih Altaylı: Dediniz ki kadın olsam türban takardım. Niye böyle bir çıkışı tercih ettiniz?

Cemil İpekçi: Kadın olsam türban takardım derken orda tabi parantez içine almak lazım. Çünkü ben türbanın bu dönemde ideolojik bir sembol olduğunu düşünüyorum. Bunda da yanlarındayım. Hiçbir ülkimage00210.jpgede insanların inançlarına ve ideolojilerine karışma hakkı yok.

F.A.: Peki siz buna özgürlük çerçevesinde bakıyorsunuz. Ama sizin fikirlerini savunduğunuz insanlar Mersin’de bir sergide nü tabloları parçalıyorlar.

C.İ. : O konuda tartışmamızı lüzumsuz görüyorum. Neden çünkü onların böylesi bir saldırısında araya girmesi gereken, onları durdurması gereken merciler var. Orda devreye hukuk adamları giriyor. Ben devletin dini temsil etmesini savunmuyorum. Laik bir devlette, devletin olduğu yerlerin dışında türbanın yasaklanmasını çok aykırı buluyorum.

F.A.: Türban yasağı kalkana kadar defile yapmayacağım demişsiniz?

‘AKP bana uydu’

C.İ.: Orda da dünkü konuşmanın kasetinin tamamını dinlerseniz. Bana türban defilesi soruldu. Ben defile yapmayacağım demedim ki. Ben türban yasağı kalkana kadar türban defilesi yapmayacağım dedim. Ayrıca bunu da söyleyebilirdim. Böyle de bir hakka sahibim.

F.A.: Deniliyor ki İpekçi ne zaman ki Beyoğlu Belediyesi’nin, THY’nin kıyafet işini aldı sonra bu söylemleri söylüyor.

C.İ.: Sadece bana uyan bir hükümet geldi. AKP bana uydu. Mesela geçtiğimiz hükümetlerde Sosyal Demokratlar da dahil bizi gördüğü zaman vebalı gibi kaçıyordu. Kulağım küpeli ve cinsel tercihim farklı olduğu için. Ama ben AKP hükümetinde ne bana ne de diğer sanatçılara karşı böyle bir tutum görmedim. Eleştirdiğim yanları yok mu elbette var. Ama muhafazakarlıklarını destekliyorum. Sonuçta ben de muhafazakar bir eşcinselim.

F.A.: Yani ihalelerle…

C.İ.: Bunu söylemek için araştırma yapmak lazım. Ben ihale alan biri değilim ki. Çünkü işadamı değilim. Hepsi faturalarla tespitli ben sanat danışmanlığı yaptım. İhale çok büyük rakamlar. Ben inşaatçı değilim, başka bişey değilim. Bütün o kılıkları yapan da ben değilim. Belirli bir kanuna göre yapıldı.

VATAN

Paylaş:

Yorumlar

“19) CİNSELLİKTE, YENİ VERSİYON : “Muhafazakar Eşcinselim”” yazisina 9 Yorum yapilmis

 1. Metin YILMAZ yorum tarihi 4 Ocak, 2008 14:16

  AKP’nin İpekçiye uymasına sevindim…

 2. Tahir MUTLU yorum tarihi 4 Ocak, 2008 15:20

  Demek AKP sana uydu… iyi uyuşmalar. 🙂
  Bende dedim neye bu kadar uçuşuyorlar..:-)

 3. SEHAP AKIN yorum tarihi 4 Ocak, 2008 15:26

  BEN DE,SEVİNDİM!TENCERE YUVARLANMIŞ……

 4. M. Nihat ÖZGÜR yorum tarihi 4 Ocak, 2008 16:53

  Efemine duruşlu Cemil İPEKÇİ’ye ne de güzel yakışırmış tülbent, (pardon) türban. Türban takmak için kadın olmana gerek yok Cemil efendi; senin zaten efemine tavırlı bir halin var; bir türbanın eksik. Efemine Bıyıklı haliyle türbanlı Cemil! Bu kadarına da pes doğrusu. Kırmızı Fes’i Osmanlıya dayatan Yunanlılar gibi türbanı da Türkiye’ye dayatanlar siyonist Yahudilerdir. Cemil efendi, seni kimse tutmuyor; ruhu boşaltılmış İbrani kafana türbanı rahatça takabilirsin; çünkü türban’ı Türkiye’ye dayatanlar evangelist-siyonist uşaklarıdır. Hem sen siyonist uşağı da değilsin; siyonistin ta kendisisin. Kral Çıplak! …Herşeyiniz birer birer ortaya çıkıyor; kafanızdaki pislikleri Türk Milleti görüyor. Asli mesleğin Moda sanatıyla uğraşacağına siyasete soyunduğun anlaşılıyor. Devam et aslanım, anca gidersin.

  Mülkiyeli74/2183

 5. özge yalçın yorum tarihi 4 Ocak, 2008 18:31

  Var ülkemizde böyle şov adamları şov kadınları…Yani söyleyecek kelime bulmakta güçlük çekiyorum..yazık bunlar göz önünde insanlar tamamen kötü örnek olarak hergün ya bir TV proğramında yada gazetedeler..üzülüyorum.Yani bir insan niçin yaptığı işle gündeme gelmek istemezde böyle abuk sabuk reklama ihtiyaç duyar anlamıyorum…Muhafazakar olsan ne,Türban taksan ne! çok afedersiniz yani cinsel tercih diye birşeyi kabul etmediğim için bana garip geliyor..Birilerini kızdırabilirim ama tercih mercih olamaz zaten dünyaya gelirken bu insana veriliyor…sonra ayrıyeten bir tercih yapma durumunu benim aklım almıyor..benim fikrim bu..Allah kimseyi cinsel tercih yapmaya yöneltmesin diyorum..

 6. Faruk Namlı yorum tarihi 4 Ocak, 2008 20:28

  Eh artık madem bu kadar uydu, CEMİLE diyebiliriz zatıalilerine.

 7. Silvan GÜNEŞ yorum tarihi 4 Ocak, 2008 23:28

  Sallanma sarımsak sapın belli
  Üğrelenme keten gölek ipin belli
  kızım senin aslın belli neslin belli.
  sarımsaklasakta mı saklasak
  soğanla mı pişirsek…!

 8. aliistencioğlu yorum tarihi 6 Ocak, 2008 19:07

  greksisiniz

 9. tutku yorum tarihi 12 Ocak, 2008 00:05

  miletin kafasını böyle iki metre bezle doldura doldura içi boş davula döndük uyutun uyutun milleti vatan elden gidiyo bunlar neyle uğraşıyo cemil kim ya gitsin işini yapsın perde arkasında, sosyeteden gelen ne anlar memleket halini davranış bozukluğu var gitsin destek alsın.. köstek olmasın bu tip adamların lafına mı kaldık bi defa tip olarak müsait değil özetle uyumayalım….!!!!

Yorum yap