188) SOROS’UN VE TARİKATLARIN GÖLGESİNDE…

Yayin Tarihi 5 Haziran, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

Soros’un ve Tarikatların gölgesinde

seçim olur mu?

Halit Hami Andırlı, Türk seçmeni üzerinde Soros ve benzeri örgütlenmelerin CIA güdümünde  toplumsal mühendislik yaptığını, buna karşı aynı yöntemlerle cevap verilmezse, AKP kapatılsa da yapılacak seçimleri AKP’nin devamı olan partinin yüzde 60’la kazanacağını yazıyor:


Türk seçmeni iki ölçüye göre oy verir:
Dini referansları en çok kullanan ve en iyi dalkavukluk yapan parti hangisi; seçim rüşveti dağıtan parti hangisi?
Eğer bu ülkede Avrupa Birliği ülkelerindeki gibi seçim kampanyaları yürütülseydi ve oyun demokrasinin kurallarına göre oynansaydı sandıktan farklı sonuçlar çıkmasını bekleyebilirdiniz.
Soros’un girdiği ülkelerde sandıktan faklı sonuçlar çıkmaz.
100 sefer seçim yapılsa hepsinde de AKP veya devamı olan parti tek başına iktidar olur.
AKP veya onun devamının tarikatları var, dağıtacağı sosyal yardımları var, belediye imkânları var, Soros’u var, din eksenli siyaseti ve popülizmi var.
Yani parası var. Seçim parayla kazanılır.
27 Nisan bildiriniz, 367 kararınız, Cumhuriyet mitingleriniz olabilir.
Paranız yok, dini kullanmıyorsunuz, popülist değilsiniz o zaman seçim kazanamazsınız.
Afganistan ve Irak için trilyonlarca dolar para harcayanlar Türkiye için de birkaç milyar dolar harcarlar.
Soros ve CIA Türkiye’deki iktidarın değişmemesi için her şeyi yapar, her türlü fedakârlıkta bulunur.
Türkiye’de iktidarın değişmesi demek, dünyadaki tüm dengelerin alt üst olması demektir.
Bu şartlarda sandığa gitmek demek, kurallarını Soros’un belirlediği ve sonucu baştan belli oyunu kabul etmek demektir.
22 Temmuzun üzerinde bir yıl geçmedi.
Ne olacak ki Türk halkı birden bilinçlenecek ve doğru tercihler yapmaya başlayacak; oy verirken esas aldığı referanslar birden değişiverecek?
Toplumsal mühendislik çalışması yapılmadan gidilecek seçimlerin sonucu belli!
Soros toplumsal mühendislik çalışması yapıyor, siz de yapacaksınız.
Soros’la mücadele Soros’un anladığı dilden yapılır.
Toplumsal mühendislik çalışması yapılmadan sandığa gidilemez, gidilirse hüsran olur.” 

* * *

Bu değerlendirmenin ötesinde Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel krizlerle boğuşmasının önemli bir sebebi, aydınların ve tabii ki buna bağlı olarak, siyasilerin hedef birliği içinde bulunmamasıdır. Köklü ideolojik ayırımlar, insanlarımızı ortak hedeflerden uzaklaştırmış; bunun doğal sonucu olarak farklı öngörüler, farklı vizyonlar ortaya çıkmıştır. Bugün, her partinin kendine özgü cılız bir vizyonu vardır ama, Türkiye, Atatürk dönemindeki  “kaderde, kıvançta, tasada birlik”  anlayışını önemli ölçüde kaybetmiştir.
Ekonomi yabancılaşınca, siyaset büyük ölçüde dış güdüm altına girmiştir.

* * *

Önce bir Türkiye vizyonu olmalı. Bu vizyon, tamamen milli yer altı ve yer üstü servetlerine ve kim ne derse desin çok iyi yetişmiş olan insan gücüne dayalı bir üretim ekseninde geliştirilmelidir. Türkiye merkezli bir entegrasyon modeli tasarlanmalıdır. Türkiye’nin bu gücü vardır.
Ekonomide, siyasette, kültür ve sanatta, askerlikte, Türkiye bir merkezdir.
Hedef belli, vizyon belli olduktan sonra yapılması gereken; halkın önünden bürokratik engelleri kaldırmaktır.
Yerel siyasette yapılması gereken, büyük ülke vizyonunu yerel ölçekte uygulamaktır. Şehrin bütün önde gelen insanları ve halkın her ferdini ortak hedefte ve vizyonda birleştirip, seferberlik ruhu içinde bir toparlanma ve kalkınma hamlesi başlatmak gerekir.

ARSLAN BULUT

Paylaş:

Yorumlar

“188) SOROS’UN VE TARİKATLARIN GÖLGESİNDE…” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Samet Acar yorum tarihi 5 Haziran, 2008 16:45

    BİZ ÇOK SİYASİ NASİHATLAR,YORUMLAR,FIKRALAR,MAKALELER,ÖĞKÜLER,BİLMECELER…VS ,ÇOK DİNLEDİK.ARTIK DİNLEMEYE NEZAMANIMIZ VAR,NE DE NASİHAT.1-BU ÜLKE BAĞIMSIZLIĞINI KAYBETTİ Mİ ,ETMEDİ Mİ? KİMSEYİ KANDIRMANIN HİÇ BİR YARARI YOKTUR.2-BU ÜLKEDE ,ATATÜRK’ÜN GEREK SİYASİ VE GEREKSE EKONOMİK VE EĞİTİM ÇİZGİSİNDEN ÇIKILDI MI,ÇIKILMADI MI?3-BİNLERCE DERNEKLER KURULDU,KURDURULDU,DEMOKRASİNİN GEREĞİDİR,TAMAMDA DENETLEMEK ,İÇ TÜZÜKLERİNE UYGUN YÜRÜTMEDİKLERİNİ,KAYNAKLARINI SOROS’UN CEBİNE HAVALE ETTİKLERİ DERNEK YOM MU?BU ÜLKEDE HERŞEY DÖRT DÖRTLÜK MÜ?ŞU ANDAKİ İKTİDARIN ÜNCESİNDE SORUS VE ADAMLARI YOKMUYDU?KİMSE KİMSEĞİ KANDIRMASIN!ÖNCE BAĞIMSIZLIĞIMIZI DÜNYAYA GÖSTERMELİYİZ.KİMİNLE Mİ?İŞTE ORASINI İYİ DÜŞÜNMEK GEREKİR.”BİZ KAÇ KİŞİYİZ’İN”SAHTE SLOAN İLE Mİ,YOKSA SOROSUN DİĞER KOLLARI PARAYI BASTIRDIĞI GİBİ ,MEYDANLARDA HALKI İNANDIRMAYA ÇALIŞTIĞI O PSİKOLOJİK TAVIRLILARA MI İNANIP,PEŞİNDEN GİDİLECEK.DEĞERLİ DOSTLAR,İNSAN OĞLU ALDANABİLİR.AMA BİR SEFER ALDANIR,İKİNCİ SEFER ALDATMASI KOLAY DEĞİLDİR.VATAN,MİLLETDEN BAHSEDEREK DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPARAK YOLALDIKLARI BİR GERÇEK!SOROS’UN BU GİDİŞLE SATIN ALAMIYACAIĞI VARMI DİĞE DE DERİN,DERİN DÜŞÜNÜYORUM.DOSLAR,ARKADAŞLAR,MİLET PERVERLER,VATANPERVERLER,HEPİMİZ,ÇOK ÇOK İYİ DÜŞÜNERK,BİRLİĞİMİZİ BOZACAK,VATANIMIZA KAST EDECEK,ATATÜRK’ÜN ÇİZGİSİNİ KENDİNE KLAVUZ ETMİYECEKLERE,ANINDA CEVAP VERMELİYİZ.BİZLERİN UYUDUKLARINI SANAN SOROS’UN ÇEVRELERİ ANLAMALI,KORKMALI,TÜVBESİNİ BOZUK,ATATÜRK ÇİZGİSİNDE BİRLEŞTİKLERİNİ BELİRTMELİDİRLER.TELEVİZYON SAHİPLERİNİN PARASAL TAKTİKLERİNİ İYİ BİLMEMİZ GEREKİR.SENİ BENİ KULLANARAK,TERS YÖNDE ,PARA KAZANIRLAR.OYUNUN İÇİNDE OYUN!

Yorum yap