18) YEHOVA ŞAHİTLERİ

Yayin Tarihi 6 Aralık, 2007 
Kategori KÜLTÜREL

YEHOVA ŞAHİTLERİ

(Yeni Dünya Cemiyeti)

  image0011.gif  image00211.jpg

Hıristiyan dünyasında üçleme inancını reddeden birçok akımdan biri Yehova Şahitleri’dir. Yehova Şahitleri geleneksel Hıristiyanlıkla birçok konuda uyum içinde olmakla birlikte, üçleme inancını reddetmeleri nedeniyle Hıristiyan kabul edilmemektedirler. Oysa Yehova Şahitleri’nin Yahudi ve Hıristiyanlığın dini ve kültürel öğretilerinden ortaya çıktığı açıktır.

Tevrat ve İncil’in karıştırılmış “Kitab-ı Mukaddes” adlı kitapları vardır.

1874 yılında “Russel” adında bir rahip tarafından kurulmuştur.

Sembolleri kitap üzerinde bir kule resmidir. Bazı yerlerde bu kitap ve kule resmi çember içerisinde de gösterilir.

AMAÇ VE İNANÇ :

—   Tanrı’ya “Yehova” derler. Yehova’nın ilah olduğuna, İsa’nın da ülkesinin başkanı olduğuna inanırlar.

—   Mesih ve Kitab-ı Mukaddes’i kendi hedefleri olan “Dünya’yı ele geçirmek, Dini ve Dünyevi bir Devlet kurmak” için kullanırlar.

—   Ahirete ve Cennete inanmazlar. İnançlarına göre cennet dünya’da, kendi memleketlerindedir. Kadere de inanmazlar. Şeytan da bu dünyanın görülmez yöneticisidir.

—   İsa’nın 1914 te Tanrı’nın Krallığını başlattığına inanırlar. İsa’nın 144.000 Yehova şahidi askerleriyle birlikte bir kurtarma savaşına girip yeryüzündeki tüm hükümdarları, siyasi kuruluşları, devletleri milletleri, kısaca şeytanın güçlerini yok edeceğine inanırlar. Bu “Armegadon” savaşıyla sağlanacaktır. Böylece Tanrı’nın Krallığı da kurulacaktır. ( Yahudilere ve Evangelistlere göre de Kıyametin kopacağı son savaş budur. ABD Başkanı Bush’ta buna inanmaktadır.)

—   İnsan kardeşliği sadece bunlara aittir. Yehova Şahidi olmayan herkes “KEÇİ” dir.

—   Tüm rejimlere düşmandırlar. Ayaklanmaları teşvik ederler. Yahudilik dışında tüm dinlere düşmandırlar. Başkanlarının tümü Yahudi dir.

—   Her Yehova Şahidi, Yehova’nın askeridir. Bunun için askerlik yapmazlar. (Vicdanı Retçiler genelde bu dinin mensubudurlar.)

—   Milliyeti ret ederler. Milli Bayrağı “Put” olarak görürler.

—   Hz. Adem (a.s.)’ı en büyük günahkar sayarlar. Tüm insanların günahkar olmasının tek sebebi olarak Hz. Adem’i suçlarlar. Dökülecek olan kanların çokluğu ile insanların günahlardan kurtulacağına inanırlar.

—   Kan naklini kabul etmezler. Çünkü kan nakli olursa, kanını aldığı kişinin günahlarını da almış olacaktır.

—   Fakir, yoksul, muhtaç insanlara yönelirler. Bedava kitap dağıtır. Bazı zeki çocuklara burs verip eğitimini sağlarlar.

—   1987 yılında Türk Yargıtay’ı bu inancı, yasal olarak “DİN” kabul etmiştir. Türkiye’deki faaliyetleri yasal korunmaya alınmıştır.

—   Üyelerine “KULE”, üye olmayanlara “UYAN” adlı dergi dağıtırlar. Ev gezilerinde çok faal ve başarılıdırlar.

—   Türkiye’de 2002 yılında, nüfusa kayıtlı 1600 Yehova şahidi bulunmaktaydı. Bu resmi rakamdır. Yazdırmayanlar da olabilir.

—   Dünya’da 2001 yılı, nüfusları 6 milyon civarındaydı…

—   Dini merkezleri New York’tadır.

—   Türkiye’de merkezleri, İstanbul’dadır. Ayrıca Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Kuşadası ve Mersin’de ibadet yerleri bulunmaktadır.

—   Türkiye’de faaliyetlerine 10 Temmuz 1974’te “Mukaddes Kitap Kursları Derneği”ni kurarak başlamışlardır…

 

Dinimiz İslamiyet’i, Çocuklarımıza gereği şekilde öğretelim. Eğer bizler çocuklarımıza doğru bilgilerle dinini belletme ve yaşatma imkanı veremez isek, bilin ki İslamiyet’i Türklük düşmanı zihniyetler cemaatler aracılığı ile verecekler. Veya, Allah korusun sapık din mensuplarının propagandasına maruz kalacaklar…

Yılmaz KARAHAN

www.yenidenergenekon.com

Paylaş:

Yorumlar

“18) YEHOVA ŞAHİTLERİ” yazisina 42 Yorum yapilmis

 1. Metin YILMAZ yorum tarihi 6 Aralık, 2007 17:04

  Dinler arası diyalog koskocaman bir yalandır. Bu ifade; yani “dinler arası diyalog” Vatikan çıkışlı bir aldatmacadır. Dinler arası diyalog adı altında yapılan propagandaların tamamı Yehova şahitleri de dahil Hıristiyan grupların işini kolaylaştırmak adına formüle edilmiş hinliklerdir.

 2. FikirYolu.com » Blog Arşivi » YEHOVA ŞAHİTLERİ(Yeni Dünya Cemiyeti) yorum tarihi 5 Şubat, 2008 23:19
 3. kamer erdoğan marold yorum tarihi 6 Şubat, 2008 04:41

  SAYIN YILMAZ BEY VERDİĞİNİZ BİLGİLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM…EVET İŞTE BU ANLATTIĞINIZ TUĞAFAMA GERCEK BİNLERCE YIL ÖTELERDEN GELEN HALA ŞEYTANIN VE PUTLARIN İNANÇ KONUSU YAPILDIĞI MİLYONLARCA İNSANIMIZIN YAŞADIĞI DÜNYAMIZDA TOPU TOPU 6 MİLYON KİŞİ İLE KURULMUŞ BU TÜR YANLIŞ İNANIŞLARIN YOK OLMAYA MAHKUM OLDUKLARINI DÜŞÜNMEKTEN KENDİMİ ALIKOYAMIYORUM…ALLAH BİZİ KÖTÜLERDEN KORUSUN…
  İSLAMİYETİMİZ ÖYLE KUTSAL, ÖYLE MODERN,ÖYLE KOLAYLAŞTIRICI VE BİRLEŞTİRİRCİ ÖYLE GÜZEL Kİ… BU GÜZELLİĞİ YAŞAMAK HER KULA NASİP OLMUYOR.
  EV GEZMELERİ KONUSUNA GELİNCE…ZATEN YÜCE RABBİM KOMŞULUK VE AKRABALIK İLİŞKİLERİYLE İLGİLİ ÖYLE GÜZEL AYETLER İNDİRMİŞ Kİ…ATALARIMIZ KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR DEMİŞ…ALLAH DOĞRU YOLDAN SAPMIŞLARIN YARDICISI OLSUN…

 4. reşitzirek yorum tarihi 13 Şubat, 2009 13:00

  gayrı muslımler muslumanlara ınanılmaz kın besler cunku enguzel en kutsal kuranı kerim ve PEYGAMBER EFENDİMİZ BİZLERE VERİLMİŞTIR İŞTE OZAMANDA BİZE COK İŞ DÜŞER DINIMIZE PEYGAMBERİMİZE SAHİB CIKMALIYIZ HER NE OLURSA OLSUN YILMAZ BEY SİZİN GİBİ İNSANLARIN GENÇLİGİ AYDINLATMANIZ LAZIM BEN 18 YŞ ANYELİYIM LİSE 4 OKYORUM GECLİK YOK OLUYO BEN DAHIL COK BILİCLİ DEGİLİZ SADECE GORUNDYU GIBI ANLIYORUZ M.KEMAL NE MUTLU TURKUMDIYENE

 5. emin kaptan yorum tarihi 10 Mart, 2009 01:51

  ezbere din olmaz arkadaşlar kuranın mealini kaç kere okudunuz.ankebut suresi 46 kitap ehliyle ancak en güzel bir yoldan mücadele edin,güzellikle,yumuşaklıkla,delil ve ispat yoluyla onlara hakkı anlatın.ancak onlardan zulme sapanlar müstesnadır.onlara deyinki,bize indirilenede,size indirilene de biz iman ettik.bizim ilahımızda,sizin ilahınızda birdir.biz ancak ona boyun egeriz……….

 6. sedat ergenç yorum tarihi 10 Mart, 2009 11:14

  ezbere de olsa, uyduruk da olsa böyle bir din var ve buna inanan binlerce paralı insan var. Fakir-cahil Türk ailelerini ağlarına düşürüyorlar. Bu sebeple tedbir gerekli…
  Bunları İsrail ve yahudi toplumu fonluyor. Maksatları kafa karıştırıp müslüman ülkelerde farklılıklar/nifak yaratmak. Yoksa bu işin saçmalığına eminim onlar da inanıyordur. Göya 2000 yılında dünya batacaktı, onu beklediler, bu masalla 50 yıl insanları beklentiye soktular ve aldattılar. Şimdi ne diyorlar, insanları neyle korkutuyorlar acaba 🙂
  Allah’ın bir güzel ismi de “BASİR” dir. Duam o ki tüm Müslüman Türkler Yaradan’ın Basir adı ile müsemma olsunlar…
  Selamlar

 7. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 11 Mart, 2009 00:46

  Estetik olarak güzel görünen bir slogan var şimdi dillerinde:
  “Mürşidi olmayanın mürşidi, şeytandır.”
  Sizi, illa ki bir tarikata, bir cemaata sokmak için uydurulmuş bir yalan.

  Bir Müslümanın mürşidi, Kur’andır, Yüce Peygamberin hadisleridir.
  Onun dışında, ne mürşit vardır, ne yol gösterici.
  Yahova şahitlerinden korkmam; amma islam adına gelenleri tehlikeli bulurum.

  Genç ve çocuklarımıza, yüce dinimiz islam kaynağından öğretilmelidir.
  Bize, Kur’an ve Hadis dışında tavsiye edilen, İslam maskeli her yol sapıktır, zararlıdır.
  Ve tarih boyu en büyük tehlikeler bize İslam maskesiyle gelmiştir.
  Yol değişmiş midir?
  Hayır!
  İslam maskeli tehlikeler, ortalıkta kol gezmektedir.
  Yarabbi!
  Sen bizi, bu tehlikelerden koru.
  Bizi, Peygamber efendimizin şefaatinden mahrum etme.
  Milletime de akıl ve izan nasip eyle.
  Amin!

 8. ersenkartum yorum tarihi 20 Nisan, 2009 22:17

  ben bir yehova şahidinin yanında çalışıyorum diyeceğim şudur herkim kim olursa olsun dünyaya gelirde tanrıyı aşa sahiplenirse ondan daha günahkar yoktur onlar yalnızca birbirlerini seviyorlar fakat birbirinizi sevmenin ödülü yoktur ben ehlil beyttenim ve diyorumki siz bütün dünyanın insanları sizleri seviyorum çünkü benimde içimde bir tanrının krallığı var ben gökyüzünde bir taht değil o bahçede benimde ailemle olmak istediğim gibi sizlerinde ailesiyle yaşama hakkı olduğuna inanıyorum çünkü komşunu kendin gibi sevmelisin der ben hepinizi seven bir yürek taşıyorum sevginizi herkesle paylaşın.

 9. oktay meteoğlu yorum tarihi 12 Temmuz, 2009 17:55

  yehova isminin tanrının isimlerinden biri olduğunu söylüyorlar
  insanlarla konuşurken sürekli tanrı diyorlar
  ALLAH CC. anmıyorlar
  çocuklarımıza güzel dinimizi öğretirken bu insanlardan uzak durmalarını öğretmeliyiz
  sizede teşekkür ediyorum yılmaz bey
  elinize yüreğinize sağlık

 10. TURHAN AKKIŞ yorum tarihi 11 Kasım, 2009 14:04

  bizi bu sapkınların kötülüklerinden ve şerlerinden korumasını ve bizim birbirimizi daha çok sevmemizi ve birbirimize daha çok yakınlaştırmasını Allah c.c. istiyor ve niyaz ediyorum. Yüce Yaratıcı’dan tüm Müslümanları korumasını diliyorum.

 11. Hasibe Turkoglu Arca yorum tarihi 2 Aralık, 2009 14:27

  Günümde din adına o kadar çok konuşan var ki,birşeyleri kendimiz araştırıp okuyup kendi akıl ve mantık süzgecimizden geçirmek zorundayız.Bizlere yıllarca dilimizin dışında bir kitabı ezberletip onunla korkuttular.Şimdi rahmetli ATATÜRK’e hak veriyoruz.Dinimize kendi dilimizle sahip çıkalım.KURAN-I KERİM’in çeşitli tercüme ve meallerini okuyup irdeyelim ve gelecek nesillere de öyle aktaralım.

 12. ender burak kartal yorum tarihi 25 Mart, 2010 14:03

  ben pek yorum yapmak istemem ama şu 1 gerçek ki kendilerine göre yorumlamışlar ve o akımlarının yanlışlığına kapılmışlar allah ıslah etsin demicem ıslah olmaları zor yazık gerçekden

 13. metincan yorum tarihi 26 Mart, 2010 18:32

  Yalan söylüyorsonoz demiyeceğim fakat tarafsız yorumlar yapmamışsınız.bu tür kötüleyici ve çarpıtıcı acıklamalarınız insanları yanlış bilgilendirmenize sebep oluyor ..sadece kendi pencerenizden bakmıssınız.. bu konuda derin bir inceleme yapmadığınız anlatımlarınıZdan görülüyor.. aydınlanmanız dileğiyle..

 14. HATİCE TAHTALI yorum tarihi 31 Mart, 2010 14:09

  Benim yehova şahitlerinden komşum var ve onu gercekten cok seviyorum Toplantılarına katıldım bana ters gelen bir şey olmadı Kİ Ben türbanlı islamiyet terbiyesiyle büyüdüm ailem tarafından her kafadan bi ses cıkıyor hepimiz insanız en başta saygılı olmamız Ben şimdi toplantılarına gittim diye hırstiyanmı oldum biri bunu acıklasın cevap bekliyorum YILMAZ KARAHAN

 15. Yılmaz Karahan yorum tarihi 31 Mart, 2010 16:48

  HATİCE HANIM,
  DİN; ÖĞRETİLER ÜZERİNE KURULU İMAN ETME VE HÜKÜMLERİNİ YERİNE GETİRME DURUMUDUR. DİNİ TERCİHLER, BASKI ÜZERİNE İNŞA EDİLEMEZ! BU, KİŞİNİN TERCİHİ VE VİCDANİ YAKLAŞIMI İLE OLUR. ZORLAMA İLE YAPILAN DİNİ YAŞAMLAR, SAMİMİYETTEN VE TESLİMİYETTEN UZAKTIR. İNSANLAR HANGİ DİNİ DÜŞÜNCEYE SAHİP OLURSA OLSUN, ONLARA YARATILMIŞLIĞINDAN DOLAYI SAYGI GÖSTERMEK VE KUL HAKLARINI KABULLENMEK GEREKİR. HER İNSAN AMELİNDEN MESULDÜR.
  BİZLERİN GÖREVİ SADECE BİLGİLENDİRMEKTİR… SOSYAL HAYATIMIZDA GEREĞİNE GÖRE, HANGİ DİNE MENSUP OLURSA OLSUN İNSANLARLA HAKKANİYET ÖLÇÜSÜNDE İLİŞKİLER KURACAĞIZ…
  DİĞER DİN MENSUPLARI İLE GÖRÜŞMEK, DİN DEĞİŞİKLİĞİNE SEBEP OLUYORSA; O ZAMAN YERYÜZÜNDE DİNİNİ YAŞAYAN KİMSE YOK DEMEKTİR!!!
  ALLAH, BİZLERİ İNKARDAN VE KUL HAKKINDAN KORUSUN…
  SAYGILAR

 16. HATİCE TAHTALI yorum tarihi 1 Nisan, 2010 10:41

  Yılmaz bey din değiştirmek hiç kolay değil ben 42 yaşındayım evliyim biri erkek biri kız cocuğum var ALLAH bağışlarsa .şidi ben bu yehova şahidi komşumla iyi anlaşıyorum o hıristiyan ben müslüman aramızda komşuluk var alıp veriyoruz bir birimize şimdi onun bana benim ona hakkımız geciyor peki şimdi ne olucak .Komşulukla ilgili hadisleride biliyorum ve onuda cok seviyorum insan olarak onu kimseye değişmem MERHAMETLİ Sevgi dolu ALLAHA COK İNANIYOR.Bunlar zaten benim hoşuma giden benim kafam karıştı acıkcası şaşırdım sizin anlıycağınız TEŞEKKÜRLER.

 17. Yılmaz Karahan yorum tarihi 1 Nisan, 2010 12:37

  HATİCE HANIM,
  ÖNCELİKLE SAMİMİYETİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.
  HANIMEFENDİ,
  NE FETVA VERECEK KONUMDAYIM, NE DE AHKAM KESECEK DURUMDAYIM! ANCAK;
  BEN ANTAKYALIYIM. BUNU ŞUNUN İÇİN BELİRTTİM:
  BİZLER, YAHUDİ-HIRISTİYAN-ERMENİ-NUSAYRİ DİNLERİNE VE MEZHEPLERİNE MENSUP İNSANLARLA BİRLİKTE YAŞADIK VE YAŞANIYOR… ARAMIZDA SOSYAL İLİŞKİLER VE DOSTLUK ÇOK KUVVETLİDİR. BU GELENEK, BİNLERCE YILDIR ANTAKYA’DA YAŞANIR. ŞÜKÜRLER OLSUN MÜSLÜMANIM.
  MÜSLÜMAN OLMAYAN BİRİ İLE DOST OLMAK DİN DEĞİŞTİRMEYİ Mİ GEREKTİRİYOR?
  HER KİŞİ KENDİ İMANINDAN VE AMELİNDEN MESULDÜR.
  İSLAMİYET İLİM VE SEVGİ DİNİDİR.
  “YARADILANI HOŞ GÖR, YARADANDAN ÖTÜRÜ”
  KOMŞUNUZA DA SELAMLARIMI SUNAR, ÇOCUKLARINIZIN BAHTININ AÇIK OLMASINI DİLERİM.

 18. HATİCE TAHTALI yorum tarihi 2 Nisan, 2010 09:09

  EVET YIMAZ BEY DOST OLMAK İCİN DİN DEĞİŞTİRİLİRMİ HİC BENİM DİNİM EN GÜZEL DİN BENİM PEYGAMBERİM EN GÜZEL PEYGAMBER ALLAHA ÇOK ŞÜKÜRLER OLSUNKİ BUNDAN GURUR DUYUYORUM COCUKLARIM İÇİN BULUNDUĞUNUZ DİLEĞİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM SAĞOLUN KOŞUMA SELAMINIZI İLETEMİYCEM CÜNKİ BAHSETMEK İSTEMİYORUM HAKKINIZI HELAL EDİN

 19. bahadır sezgin yorum tarihi 7 Nisan, 2010 14:58

  bu sayfadaki yorumları okudum
  tanıdığım yehova şahitlerinin hemen hepsi son derece düzgün prensip sahibi ve sözüne sadık insanlardır ben yehova şahidi deilim ama çok güvenilir insanlar adamlar ve kadınlar oldukları dikatimi çekti ve yazdıklarınızın tam tersi siyasetle alaakaları yok arkadaşlarım var
  ve düzgün insanlar dikatimi cekti temiz ve sade giyinirler temizdirler hoş yani

 20. HATİCE TAHTALI yorum tarihi 8 Nisan, 2010 16:33

  Evet Bahadır bey cok sevecen temiz güler yüzlü kişilikli cok hoş insanlar ben yakından tanıyorum coğunu .En güzeli alcak gönüllü insanlar ALLAHA cok inanıyorlar seviyorlar ben onlarla tanıştığıma seviniyorum

 21. kübra eyüpustaoğlu yorum tarihi 30 Mayıs, 2010 13:54

  çok doğru bi yazı.ben 8yıl önce yehova şahitlerinin ibadet dedikleri toplantılarına uzun bi süre katıldım.ailemden bir kişi bu dine mensup.şimdi RABBİMin esas olan dini İSLAMİYETİ yaşıyorum.teseddüre girdim namazlarıma başladım RABBİM bana doğru yolu bulmam için yardım etti.aslında zor değil ahlakı güzel olan herkes RABBİNİN BİR OLDUĞUNU DİNİNİN BİR OLDUĞUNU BULACAKTIR.RABBİMDEN HERKESİN YÜREĞİNE HİDAYET VERMESİNİ DİLİYORUM.hiç bişey için geç değildir

 22. kübra eyüpustaoğlu yorum tarihi 31 Mayıs, 2010 11:50

  HATİCE TAHTALI hanım ben 8 yıl önce yehovanın şahitleriyle uzun bir süre toplantılarına katıldım.ailemden çok yakınım olan bir bayan bu dini tamamen kabullenmiş ve yehova şahidi olmuştur yaklaşık 10yıl önce.ben bakırköy cemaati toplantılarına katıldım.sizinde dediğiniz gibi çok iyi ve kültürlü insanlar ama mutlaka her birinin hayatında derin bir boşluk vardır.ve bu din arayışı derin boşluklar yüzünden oluyor maalesef.bizim yapmamız gereken din aramak değil bir olan RABBİMİZE bu sıkıntılı zamanlarımızdan kurtulmak,bizi şeytanın hilelerinden koruması için dua etmektir.ben RABBİMİ İSLAMİYETTE SEVDİM ben ailemi çocuğumu eşimi GÜZELLER GÜZELİ PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED(SAV)i İSLAMİYETTE SEVDİM.manevi huzurum o kadar güzel ki her namazımda RABBİMle konuşuyorum ben seccademi tesettürümü çok seviyorum çünkü onlar beni RABBİME yaklaştırıyor.sizden isteğim lütfen din arayışı içine girmeyin TEK İLAH OLAN ALLAH a DUA EDİN O nu ZİKREDİN.RABBİMİZ O KADAR MERHAMETLİ Kİ DİLEYEN HERKESİ DOĞRU OLAN BU YOLDA BULUŞTURACAKTIR..İSLAMİYETİ ÖĞRENME SEVME VE YAŞAMAMIZ DİLEĞİYLE

 23. HATİCE TAHTALI yorum tarihi 1 Haziran, 2010 14:36

  kübra hanım ben bir din arayışı içinde değilim kasinlikle benimki merak ettiğim için merak ettim ya bu nedir bu yehova şağitleri kimdir bi teşkilatmı tarikatmı bi akımmı ne yani inançları nedir ALLAHI çok seviyorlar bazı şeyleri bize çok yakın geldi bana hatta bazen şaşırdığım oldu biz müslümanız ama tam yapamıyoruz her şeyi açıkcası Bende türbanlıyım kapalıyım Bazen orda burda bakışlarından sanki afedersiniz bir pislikmişim gibi bakıyorlar buda beni çok üzüyor inanın .

 24. HATİCE TAHTALI yorum tarihi 1 Haziran, 2010 15:26

  kübra hanım bende avcılar cemaatine gittim hatta bakırköy cemaatinden bir bayanı tanıyorum gıyaben ama şahsen değil niye peki ben bunların hiç ama hiç birinde o bakışları görmedim hissetmedim neden insanın başını kapatması kötümü ? Onlar buna bakmıyorlar hiç komşumuda çok seviyorum binada hepimiz türk bir o yabancı inanın insan gibi insan benim içinde önemli olan bu .Onlar mukkades kitabın doğrultusunda yeşıyorlar onun dışına cıkmıyorlar Ama biz kuranın emirlerini ne kadar yapabiliyoruz bende dahil kuran örtünün diyor örtunuyoruz öcü gibi bakıyorlar başı kapalıya ya malesef böyle sonrada ben müslümanım elhamdüllah diye kuruluyorlar.artık ALLAH ayıracak öbür dünyayada hepimizi tek tek görücez bakalım .selamlar

 25. Şahit yorum tarihi 18 Temmuz, 2010 04:13

  Rabbimizin huzuru üzerinizde olsun ; ilk ônce bu konulara cok bayildimi belirtiym ama sunu bilin lûtfen hem hiristiyan alemde hemde islam eleminde cesitli organizatôrler var (…) ve bu nokta beni cok rahatsiz ediyor => ne derseniz diyin herkes kendi dinini begeniyor en ônemlisi 4 kitabin varlina inanmaktir (Tevrat ,Zebur, Incil, ve Kuran ) bu kesin ama kurani kerim geldi öbûrleri maf oldu yetkisi kalmadi diyen müslûman in yetkisi gercekten kalmamistir kisacasi iki alemde tehlikeli her konuda = TEK GERCEK YARATICI RABBIMIZ=> peki tevratta YHVH yani eski yazilarda Rabbimiz kendi ismini resmen bildiriyor neden kabullenemiyorsunuz ? ÖRNEGIN NE YAHUDILER NE HIRISTIYANLLAR NEDE MÜSLÜMANLAR BU ISMI KABUL EDEMIYORLAR ARASTIRIN GÖRÜRSÜNÜZ YHVH okunusu Yehova (tûrkcesi) ben sahsen Yehova sahitlerini savunmuyorum Hiristiyaniz dedikleri için, ama Şahitligi savunan birisiyim bu denetim dûnyasinda => Fanatikce konusanlardanda uzak kalirim ôzellikle bizim din diyenlerden ayrim ve etiket koyanlardir gercek inceleyen her dinde bir dogru bulacandan emin olun saygilarimla Yeni Dünyaya inanan bir TÜRK

 26. selma gönenç yorum tarihi 27 Ağustos, 2010 22:13

  nedense bizler genelde işin aslını okumadan öğrenmeden afaki bilgilerle yorum yaparız aslında kuranı kerim gibi incilide tevratın ıçeriğinide araştırıp okuyabilsek ozaman bir nebzede olsa yehova şahitlerinle ilgili bilgi edinebiliriz onların inançlarının hiç bir menfaate dayalı olmayan gerçek sevgiyi arkadaşlığı dostluğu nasıl paylaştıklarını öğrenmiş oluruz

 27. yağmur ada yorum tarihi 28 Ağustos, 2010 18:24

  ben yehovanın şahidiyim üstteki açıklamaların ÇOĞU doğrudur ama yazan kişinin taraflı olduğunu düşünüyorum teşekkürler..

 28. yağmur ada yorum tarihi 28 Ağustos, 2010 18:52

  İnançlarına göre cennet dünya’da, kendi memleketlerindedir.
  İnsan kardeşliği sadece bunlara aittir. Yehova Şahidi olmayan herkes “KEÇİ” dir.
  lütfen bunlar gibi yanlış şeyler söylemekten kaçının doğru bilgiyi http://www.watchtower.org adresinde bulabirsiniz ayrıca yehovann şahitleri herkesin dinine saygılıdır.

 29. HATİCE TAHTALI yorum tarihi 29 Ağustos, 2010 13:44

  Yağmur hanım sizcede bir sakıncası yoksa hangi cemaaten olduğunuzu sorabilirmiyim.Ben şahsım adına söylüyorum inanın gercekten cok düzgün insanlar YEHOVANIN ŞAHİTLERİ.Ben onlarla tanıştığıma cok memnunum gercekten .

 30. yağmr ada yorum tarihi 29 Ağustos, 2010 15:08

  herkes sizin gibi değil malesef oyzden brda solemesem daha dqru olur

 31. TURGUT ÇOLAK yorum tarihi 17 Kasım, 2010 00:14

  YEHOVANININ ŞAHİTLERİNİ LÜTFEN İNCELEYİN TAKTİR SİZLERİNDİR BİLİB BİLMEDEN YORUM YAPMAK NEKADAR DOGRUDUR SAYGILAR

 32. zecko yorum tarihi 26 Aralık, 2010 12:20

  yahudilerin hrıstiyanların ın kurdukları islamiyete düşman olan bir tarikat işte innedine andallahil islam

 33. ali ışık yorum tarihi 2 Ocak, 2011 01:23

  kuran önceki kitaplarada iman edin diye yazar.yani okuyun der.işte bu yapılmadığı için yehovanın şahitleri hakkında farklı yorumlar yapılıyor.ön yargı insanlığın en büyük düşmanlarından biridir.amacım kimsenin inancını rencide etmek deyil ama dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin yehovanın şahitlerinin inançları ve fikirleri aynıdır,fakat dışarıda müslüman olan 20 vatandaşa kıyamet nasıl olacak diye sorun farklı fikirler ortaya atacaklardır.çünki araştırma gereği duymadan hoca ne derse doğrudur mantığı ile gidiliyor,buda beraberinde fikir ayrılığını ortaya çıkarıyor.

 34. dündar bedeloğlu yorum tarihi 27 Ocak, 2011 21:44

  kuran harika bi kitap defalarcakes okudum stratejik bi kitap her peygamberi tanıyor herkesi seviyor herşeye saygılı ama üzgünüm öyle yada böyle kaybedenler müslümanlar olucak tarih tekerrür etmicek çünkü kütün olmayı bilmiyor kimse bütün olmayı bilmiuyor asıl sorun bu

 35. ezra öz yorum tarihi 26 Şubat, 2011 00:24

  arkadaşlar ben yehovanın şahidiyim bu dini arşatırmanızı isterim kesinlikle zorla değil araştırmaya teşvik

 36. hatice tahtalı yorum tarihi 15 Mart, 2011 17:16

  Ezra hanım siz araştırmaya yardımçı yani tetkik yapıyormusunuz başkalarıyla

 37. Bektaş yorum tarihi 1 Şubat, 2015 23:57

  önyargılı olmaktansa ilk önce kuranın da dediği gibi önce gelen kitapları araştïralım Cünkü bir temelimiz olsun. Cünkü her bir Yehova nın şahidi allahın sözü olam Mukksddes Kitabın dediğini hayatlarında uygularlar. Sevgi sevinc merhamet gibi nitelikleri komşularına gösterirler. Cok iyi insanlar sengin olsun fakir öpün paylaşmayı severler. Saygılar

 38. Şahitleri beğeniyorum yorum tarihi 6 Ekim, 2015 06:52

  Başka inançları karalamadan önce Allahın onlar üzerindeki bereketini bir inceleyin. Savaş yok, düşmanlık yok, dünyevi şeylere tutku yok, cennet olan yeryüzünde iyi insanların mutluluğu için gönüllü olarak mücadele ediyorlar. Bunun için ALLAHIN onayına sahipler. Diğer dinler kardeşlerini katlederken, bunlar inanılmaz mucizevi şekilde Filistinli ile İsraillinin bile DÜNYANIN SAHTE DÜŞMANLIĞINA yenilmeden birbirlerine büyük sevgi gösteriyorlar. Silah tutmuyorlar. GERÇEK İMAN, EMİNİM BÜYÜK RABBİMİZ HEP ONLARIN YANINDA…Bir çok insan bu yüksek değerleri uygulayamadığı için YEHOVA NIN ŞAHİDİ( ALLAHın şahidi ) olamıyor. Onlar herkesin kurtulmasını sevgiyle isterken , haklarında atılan iftiralarla iftiracılar sadece ŞEYTAN dan olduklarını gösterir.

 39. Prooffy PRO yorum tarihi 1 Kasım, 2015 01:20

  Kitaplarını Hollanda’da aldım onlardan. Önce İngilizce bir kitap aldım. Ana dilimi dilimi soran gayet düzgün ve eğitimli 50’li yaşlarda bir erkek az sayıda Türkçe kitapları olduğundan sergiye koymadıklarını bildirip tezgahın altından Türkçe bir kitap verdi: “Kutsal Kitap Aslında Ne Öğretiyor?”. Kitabı okuyorum ve oldukça mantık çerçevesinde açıklamalar var. Kur’anı tarafsız olarak değerlendirdiğimizde de benzer bazı sonuçlara ulaşmak olası, ama tamamen değil. Onlar “Yehova Tanrı” diyor ki bu “Allah” tanımı ile birebir örtüşüyor. Allah Arapça zaten “Al İlah” (Tanrı, İlah)’tan geliyor. Kısaca Tüm dinler birbirinin devamı ve yozlaşmanın önüne geçmeye çalıyor, insan ırkını kötülüklerden men etmeye çalışıyor. Ne yazık ki Kur’an yanlış anlaşılmıştır, yanlış aktarılmıştır ve buna devam edilmektedir. Hala Arapçasının okunması önerilmektedir. Yaşar Nuri Bey’e kulak verilmesini öneriyorum. Niçin Tanrı’nın sözlerini ona tekrar ediyorsunuz dalga geçer gibi, hem anlamadan. Yapılan tercümeler bile ne yazık ki Arapça sözcüklerle dolu olduğundan ne yazık ki anlaşılmıyor, Kuranı okumak anlaşılmaz olduğu kadar sıkıcı oluyor.
  “Kader” yanlış tanımlanmıştır. Kader, ölçü demektir. Eğer siz ölçüyü kaçırıyorsanız “kader böyleymiş” dediğinizde o sizin hatanızdır ve Tanrı’nın koyduğu kurallardan birine ya da bir çoğuna ters gitmişsiniz demektir. Yani siz birisine tokat atarsanız, o birisinin canı yanacaktır, yani bu bir ölçüdür. O birisi size karşılık verebilir ya da vermeyebilir. Bu tamamen o kişide biçimlenmiş ölçüyle ilgilidir. Bir araç size çarparsa siz sakat kalabileceğiniz gibi ölebilirsiniz de. Bu bir ölçüdür, kader değil. Aracı kullanan kişinin dikkat ölçüsüne göre, aracın bakımına, tasarım ve üretim aşamasındaki ölçüler de etkendir. Kısaca cennet de cehennem de yaşadığınız ortamdadır ve sizin elinizdedir. Tanrı bizi kendi suretinde yaratmıştır ama zıvanadan çıkan bir melek insan ırkının bozulmasına neden olmuş, yani şeytana uymuştur.

 40. polen cicek yorum tarihi 22 Nisan, 2016 03:26

  iyi axsamlar ben muslumanim amma gorumcem yehova sahidi iyide anlasiyoz ben namaz kilyom kuran okuyorum bana kotuluyu yok onun dini ona benim dinim bana Allah yardimcimiz olsun

 41. Mojekler Melany: Böri Budun.Türkmenistan yorum tarihi 4 Haziran, 2016 07:38

  bu yehovanin şahitleri varya..özür dilerim arkadaşlar önceden kati sözleri dedigim için: onlarin hepsi şarlatan, cahil, kalplari möhürlenmiş, hiç bir dine saygisi yok, ama kendi dinlerine herkesin saygi gostermesini isteyen, yaşadiklari yurdunuñ ekmegine suyuna havasina idnat getiren, kanunlari dikkate almayan, ama kendilerini ve çikarlarini korumak için gerekdiginde kanunlari yasalari kendilerine tutarik edinen şerefsiz insanlardir. ben polis memuru oldugum için onlarla birkaç kez yüzbe yüz oldum. Bir kez ben arabama yakar doldurmK için akaryakit deposunda nobetde dururkem, arabalarin arasindan bir 13-14 yaşli erkek oglan eli beş on tane kitapli ben o zaman polis uniformamda olmadigimdan bilmedimi ne, benim yanima geldi de, bana “gerçek nedir biliormusun?” dedi. bende aninda onun kimligini anladimda “nedir?” desem elindeki kitaplari gösterip “işte bunlarin içinde” dedi. Ben birden sinirlendim ve arabamdan dûşerek onu bindirdim ve büroya getirip onu sorularla kimlerin bu yola gonderdiklerini anlamaya calişdim. Hiç olmadi. Agzindan suyun isi gitmedik bir çocuk hiç bir şey soylemedi, daha kötüsü kendi bir turkmen oldiguna ramen bizim şanli türkmen milletimizin tarihine, medeniyetine, dinine olmadil şeyleri soyluyordu. Dini duygularim hiç el vermedi ve ol canim peygamberimize bir laf soyledigi için sogukkanli durabilmedim ve onun yüzüne bir kez vurdum. Oyun sonra başladi. O çocuk henuz ergenlik yaşina gelmedigi icin kurallar geregi onu babasi veya annesini çagirarak vermeliydi.Onlar geldiginde bizimle çok ugraşdi. Onlarda yehovanin şahitleriymiş.Neyse sonunda çocugu goturerek gitdiler. Ama bir haftadan sonra onlar her yere yazdilar. Baş savcilik beni çagirarak ifademi aldilar.Neymiş… Siz anladiniz… Bir 13-14 yaşli çocuk koca bir il emniyet müdürliginin benden başlayip patronum dahil herkesi kendisinden özür diletdi. Hadi ben hata yaptim diyelim. Ama bir şeye dikgat verelim: B13 yaşli bir çocuk koca bir emniyet müdürliginin personalibi, bir şehirin asayişini korumak için gece gündüz demeyip ailesinin arasinda birgun yatsa iki gün olmayan vatan evlatlarini kendilerinden özür diletmek için hepsini bir araya getirebiliyor. Peki, Allahim olmasin ama savaş olsa ne yapmali? Bunlardan 50-100 tanesi bir şehiro zehirlemeye yeter. iki tane Daşoguz vulayetinden bir genç inancini bahane ederek askerlikden yüz çevirdigi için hapse giriyor. Ama zamaninin cumhurbaşkani Georgi Bushdan onlari serbest birakmak için amerikan büyukelçiliginin arada durmagiyla bir nota geliyor. Bunlar o kadat tehlikeli ki… Allah korusun! Bir kez bir istihbaratemuruyla birlikde bir eve girdik. Evden onlarin propoganda etdikleri kitaplar ve broşûrlerden, cd’lerden arabamda oturmaya yer olmadi. Dini kitaplari yasadişi propoganda etdikleri için onlari mahkemeye çikardigimda onlar kendilerine verilen para cezasini bile ödemedilet, neymiş paralari yokmuş, yoksa onlarin evi hep onlara inananlarin geldikleri ve diš kanallardan gelen paralari aldiklari yer. Zamaninda narkotik bagimlisi olan ve beş manat parayi komşusundan dilenip ekmek için diyip alan birisi bugun yehovanin şahitlerine uyup etrafina para dagitiyor. Nerden aliyor bu paralari.. elbetde diš kanallardan. Bir yehovanin şahidi üyesi yargilandiginda yargicin iş telefonuna Londradan çaliyorlar.. hayret ediyoruz. Bunlar bir örümcek agi gibi… Benim aziz turk, turkmen, ozbek, azrrbaycan, kirgiz,kazak, tatar, uygur gardaşlari. onlar CIA’nin MI6’nin, MOSSAD’in adamlaridir. Gelin onlara karşi birlikde mücadele edelim.

 42. Hakan Rsy yorum tarihi 24 Haziran, 2017 02:22

  Ben bir Yehova Şahidiyim . Ne yazıkki burada çok bilgi kirliliği var, yanlış inanışlar var.

  Biz kimseyi din değiştirmeye zorlamıyoruz. Zaten Yehova Şahidi olmak okadar kolay değil. Belli bir Kutsal Kitap birikimine ve Kutsal Kitap hakikatine sahip olmanız gerekir.

  İsa Mesih Yakında bu kötü sistemi sona erdirip Yeryüzünde Cenneti sağlayacak ve krallığını yani yönetimini kuracak . Tüm insanlara barış ve huzur getirecek artık kötü olmayacak yerlerini arayacaksınız ama bulamayacaksınız. Bu Kutsal Kitap mesajını insanlara yayıyoruz. Matta 24:14 de şöyle yazılıdır ; “Krallığın bu iyi haberi, dünyanın her yerinde bütün milletlere şahitlik amacıyla duyurulacak ve son o zaman gelecek.”

  http://www.jw.org sitesinden Yehova Şahitleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz.
  Saygılarımla.

Yorum yap