178) KIYAMET TARİKATI (!)

Yayin Tarihi 30 Mart, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Kıyamet Tarikatı’nın

7 üyesi dışarı kaçtı

 

 

image00194.jpg

Rusya’nın Penzensk bölgesinde 5 aydır mağarada yaşayan ‘Kıyamet Tarikatı’nın 7 üyesinin dışarı çıktığı bildirildi. Mağarada halen 28 kişi bulunuyor. Tarikat üyelerinden toplam 35 kişi, Mayıs 2008’de kıyamet kopacağını iddia ederek kendilerini mağaraya kapatmıştı.

Yetkililer üyelerin saklandığı mağaranın bir bölümünün çökmesi üzerine 7 kişinin kaçarak dışarı çıktığını ifade etti. Dışarı çıkan 7 kadın tarikat üyesinin sağlık durumunun iyi olduğu ve mağarada hala 4’ü çocuk 28 kişinin kaldığı bildirildi.

Kadınların dışarı çıkmasında tarikat lideri Petro Kızneksov’un da onlarla konuşmasının etkili olduğu belirtildi. Kuznetsov tutulduğu akıl hastanesinden üyeleri dışarı çıkmaya ikna etmek için mağaraya getirilmişti. Dışarı çıkan kadınlardan 6’sını Rusya, birinin ise Belarus vatandaşı olduğu kaydedildi.

Kıyamet Tarikatı’nın mağarasının bir bölümü yer altı sularının artması sonucu yıkıldı. Güvenlik güçleri ve kurtarma ekipleri mağara önünde sürekli nöbet tutuyor. Mağaranın üçte birinin çöktüğü ve yeraltındakilerin mağaranın sağlam bölümüne sığındığı bildirildi.

Kıyamet Tarikatı üyeleri, Kasım 2007’den beri mağarada bulunuyor. Tarikat üyelerinin kendilerini mağaraya kapanmasına rağmen lideri Kuznetsov dışarıda kalmıştı. Kuznetsov 2008 yılı Mayıs ayında kıyamet kopacağını ve tarikata daha fazla insan kazandırmak için mağaraya girmediğini açıklamıştı. Rusya güvenlik güçleri tarafından hapsedilen tarikat liderinin, yapılan muayene sonrası akli dengesinin yerinde olmadığı ortaya çıkmıştı. Sapık tarikat lideri Kuznetsov’un doktor kontrolünde tedavisi devam ediyor.

DÜNYA BÜLTENİ

ziyaretcidefteri21111126.gif

Paylaş:

Yorumlar

“178) KIYAMET TARİKATI (!)” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Samet Acar yorum tarihi 3 Nisan, 2008 21:25

    Türkiye’deki tarikatlar artık kıyamatın şöyle,böyle kopacağını bıraktılar,para işleriyle uğraşıyorlar.Herhalda Ruslar ,daha o işe başlıyamadığı ortada.Para işine başlarlarsa ,kimbilir ilime inanırlar vaz geçerler.

Yorum yap