174) İNSAN VE HAYVAN KARIŞIMI EMBRİYO

Yayin Tarihi 26 Mart, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

İnsan ve hayvan karışım canlı 

İngiliz hükümet üyeleri, yarı insan yarı hayvan olan embriyonun üretilmesi için oy kullanacak.   

 

 

 

İngiltere’de bilim adamları yarı insan yarı hayvan embriyolarından oluşacak yeni bir canlının üremesini sağlamaya çalışıyor.

Ancak, çalışmanın yapılabilmesi için meclisten gerekli iznin çıkması bekleniyor. Meclis üyelerinin bazılar çalışmaya çok sert tepki verirken bazıları olumlu bakıyor.

İngiltere’nin gündemine oturan konu ne gibi sonuçlar doğuracağı bilinmezken, bilim adamları, çalışmanın hastalıkları tedavi etmede çok önemli olacağını savunuyor.

Bilim adamları, birleşmeden elde edecekleri embriyodan alınan yeni hücrelerin tedavi amaçlı kullanılabileceğini savunuyor.

TIBBİ KURULUŞLARIN YOĞUN BASKISI

Ülkede faaliyet gösteren yaklaşık 200 tıbbî kuruluş hükümet üyelerine yoğun baskı uyguluyor. Hükümet üyelerine tek tek mektup gönderen kuruluşlar, teklifin kabul edilmesini istiyor.

KİLİSE KARŞI ÇIKIYOR

Kiliseler, çalışmaya karşı çıkarak, girişimin insan hayatına saygısızlık ve ahlak kurallarına aykırı olduğunu söylüyorlar.

 Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

 ziyaretcidefteri21111126.gif

 

Paylaş:

Yorumlar

“174) İNSAN VE HAYVAN KARIŞIMI EMBRİYO” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. ferdi kalaycıoğlu yorum tarihi 29 Mart, 2008 10:25

    BU İNSANLAR NASIL BAŞARIYORLAR YA.BİZ HALA LAİKLİĞİ TARTIŞIYORUZ.. YAZIKLAR OLSUNNN.

  2. ferdi kalaycıoğlu yorum tarihi 28 Nisan, 2008 12:28

    OSMANLININ TORUNUYUM DEMEKLE OLMUYO.HADİ FEDEKARLIK YAPTA GÖREYİM.NEYİNİ VEREBİLİYOSUN BU VATAN İÇİN.LAFTA KALAN KAHRAMANLIKLARI BIRAKIN.EDERİM YAPARIMLA OLMUYO.KOLTUKTA OTURUP SAATLERCE ‘BEN’ İLE BAŞLAYAN CÜMLELER KURARAK OLMUYOR VATAN SEVERLİK.ETRAFINDAKİ İKİ DALKAVUĞUN POFPOFLAMASIYLA OLMUYOR VATAN SEVERLİK.SONRADANDA İÇİNE GİRMEZ BU DUYGU DOĞUŞTAN VERİR ALLAH O DUYGUYU KALBİNE.ŞÜKÜR ALLAHIMA BNEDE VARDA.YA SENDE:?

Yorum yap