171) ALİ COŞKUN’DAN, BAŞBAKAN’A UYARI !

Yayin Tarihi 25 Mart, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Ali Coşkun’dan Başbakan’a şok uyarı

 

 

KIRMIZI ÇİZGİYİ AŞTIN!


AKP’de kazan kaynıyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’a karşı başlatılan eleştiri bombardımanına katılan Sanayi eski Bakanı Ali Coşkun, AKP’nin kuruluş felsefesini hatırlatarak Erdoğan’ı kırmızı çizgilerin dışına çıkmaması için uyardı.

Coşkun, “AKP’de tek adamlık olmaz prensibi” bulunduğunu vurgulayarak şöyle dedi: “Başbakan çevresine danışacak kişileri toplayıp, onları dinlemeli. Yanında, ortaya bir fikir attığı zaman buna karşı çıkabilecek birisi de olmalıdır.”


Coşkun,Erdoğan’ı bombaladı
Eski Sanayi Bakanı Ali Coşkun, Erdoğan’ın parti kurulurken çizilen kırmızı çizgilerin dışına çıktığını belirterek, Başbakan’ı tek adamlıkla suçladı

Eski Sanayi Bakanı Ali Coşkun, Başbakan Erdoğan’ın parti kurulurken çizilen kırmızı çizgilerin dışına çıkmaması gerektiğini söyledi. Dünya gazetesinin haberine göre, Coşkun, “AKP’de tek adamlık olmaz prensibi” bulunduğuna vurgu yaparken “Başbakan çevresine danışacak kişileri toplayıp, onları dinlemeli, sert hareketlerden vazgeçmeli” dedi.

Başbakan söylenenleri dinlemiyor
AKP’de bir grup akil ardamın saf dışı bırakıldığını savunan Coşkun, “İçerde kalanların da Başbakan’la eski diyaloğunun kalmadığı yönünde bilgiler alıyorum” dedi. Başbakan bir fikir ortaya attığında “Bunu yapmayalım” diyecek kişilere ihtiyaç bulunduğunu belirten Coşkun, aksine Başbakan’ın söylenenleri dinlemediğini iddia ediyor. Gelişmeleri yakından izlediğini belirten Coşkun, Başbakan’ın akil adamlara danışması gerektiğini belirterek, “Çevresinde danışacak kişileri toplayıp, bu sert hareketlerden vazgeçmesi lazım. Belki Cumhurbaşkanı, Başbakan ve siyasi parti liderleriyle tek tek görüşüp sonra birlikte toplayıp yumuşama için ortak çözüm aranması gerekir” diye konuştu.

2.5 yıldır ekonomi  konuşulamıyor!
Başta Anayasa olmak üzere, Seçim Yasası, Siyasi Partiler yasası olmak üzere sistemin yüksek oy alan lideri “Tek adamlığa” sürüklediğine dikkat çeken Ali Coşkun, sivil toplum kuruluşlarına önemli görev düştüğünü vurguladı. STK’ların sadece iktidarı methetmemesi, eleştirilerini ve toplumsal talepleri de iletmesi gerektiğine işaret eden Coşkun,

Burada hükümete de önemli görev düşüyor.
Biz birinci dönemde Ekonomik Sosyal Konsey toplantılarını yürütüyorduk. Sendikalarla, işveren temsilcileriyle görüşüyorduk. O bir yumuşama getiriyordu. Şimdi 2.5 yıla yakındır bu toplantılar yapılmıyor. ESK’nın toplanması lazım. Ekonomik Sorumları Değerlendirme Kurulu vardı, 26 haftadır toplanmıyor
” dedi.

Sosyal barış  bozulmaya başladı
AKP’nin kendi gündemini öne çıkararak ekonomiyi geri plana ittiği eleştirilerine katıldığını belirten Ali Coşkun, “Siyasi istikrarın sağlandığı bir dönem yaşamamız gerekirken, sosyal barış bozulmaya başladı. Sosyal güvenlik reformunun yapılması gerektiğini herkes söylüyor. Ama Sayın Başbakan’ın sendikaları yalancılıkla suçlaması gerginlik doğurdu” diye konuştu.

Haber : Ceyhun BOZKURT

YENİÇAĞ

ziyaretcidefteri21111126.gif

 

Paylaş:

Yorumlar

“171) ALİ COŞKUN’DAN, BAŞBAKAN’A UYARI !” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. FikirYolu.com » Blog Arşivi » Ali Coşkun’dan Başbakan’a şok uyarı yorum tarihi 28 Mart, 2008 01:37

Yorum yap