169) TEHLİKELİ SÖYLEMLER: KÜRTÇÜLÜĞE DİNİ MİSYON!!!

Yayin Tarihi 20 Eylül, 2009 
Kategori SİYASİ

Müslüman Kürtlerden İslam alemine çağrı

image00139.jpg

Kudüs için toplanan Musatazaflar, Kürt sorunu için de Müslümanlardan yardım istedi.

Diyarbakır’da Mustazaflar ile Dayanışma Derneği, Dünya Kudüs Günü nedeniyle Cuma namazının ardından Kürt sorununu gündeme getirdi.

Derneğin Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Çelik, “Müslüman Kürt halkının sorunu da bütün Müslümanların ve ümmeti ilgilendiren bir sorundur. Bizler bunu kendi sorunumuz olarak görüyor, buna karşı kendimizi direkt olarak sorumlu kabul ediyoruz. Aynı şekilde Türkiye’nin her bölgesindeki diğer Müslümanları da bu konuda sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz” dedi.

Radikal’in haberine göre, Mustazaflar İle Dayanışma Derneği Diyarbakır Şubesi tarafından ‘Dünya Kudüs Günü’ Cuma namazı sonrası, Ulu Cami önünde yaklaşık 400 kişinin katılımıyla yapılan açıklama ile kutlandı. Türkçe ve Kürtçe Kudüs’e özgürlük sloganlarının atıldığı açıklamada, “Gidin İsraillilere söyleyin, biz Muhammed’in ordusuyuz geri döndük, Kudüs yolunda ilerliyoruz, Filistine selam, boykota devam, bağımsız Filistin, başkent Kudüs” pankartları taşındı. Sık sık tekbir getiren grup, “Gazze ve Hizbullaha selam olsun” sloganları attı.

Mustazaflar ile Dayanışma Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Çelik, yaptığı açıklamada Kürt sorununu gündeme getirdi. Çelik, “Bugün Kudüs günüdür ve bu günü anmak üzere burada toplandık. Türkiye’deki Kürt sorunuyla ilgili girdiğimiz yeni sürece denk gelmesi, bu konuya da değinmeyi zorunlu olarak görüyoruz. Mescid-i Aksa ve Kudüs nasıl ki sadece Filistinlilerin değil, bütün Müslümanların davası ise aynı şekilde Müslüman Kürt halkının sorunu da bütün Müslümanların ve ümmeti ilgilendiren bir sorundur. Bizler bunu kendi sorunumuz olarak görüyor, buna karşı kendimizi direkt olarak sorumlu kabul ediyoruz. Aynı şekilde Türkiye’nin her bölgesindeki diğer Müslümanları da bu konuda sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz” dedi.

KÜRT MÜSLÜMANLARINA DESTEK VERECEĞİZ

Çelik, Filistin’de yaşanan halkların topraklarının işgal edilmesi ve milyonlarca Filistinlinin dünyanın değişik yerlerinde mülteci durumuna düşürüldüğünü söyledi. Kürt dilinin yasaklanmasını zulüm olarak değerlendiren Çelik, şunları söyledi:
Bu nasıl bir zulümse işte burada bu toprakların binlerce yıllık sakinleri olan Kürtlerin dillerinin ve kültürlerinin yasaklanması ve en masum hak taleplerinin kıyımla son bulması da aynı şekilde zulümdür. Bu zulmün ortadan kaldırılması ve insanımızın en tabii haklarını elde etmesi için onurlu ve izzetli bütün vicdanlar harekete geçmeli. Mazlum yüreklerin feryatları yerleri ve gökleri inletmelidir. Müslüman Kürt halkı hem etnik yapısından hem de İslami inançlarından dolayı iki yönlü zulüm ve mağduriyetlere tabi tutulmuştur. Söz konusu açılım her iki mağduriyeti giderecek niteliklere sahipse bir anlam ifade eder ve başarılı olur. Bur çerçevede Müslüman halkımızın hak ve özgürlüklerini sağlayacak her girişime destek vereceğimizin bilinmesini isteriz. Davamızın sonu Allah teala’ya hamdetmektir.”

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Paylaş:

Yorumlar

“169) TEHLİKELİ SÖYLEMLER: KÜRTÇÜLÜĞE DİNİ MİSYON!!!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. Haydar Okur yorum tarihi 20 Eylül, 2009 11:56

  Al sana müslüman (!) Kimi müslüman görünbümlü zevzekler ” Müslüman olunca” devletin, milletin ve ülkenin birliğine bir zarar gelmez sanıyorlar yada diyorlar.. Al sana müslüman (!).. Şimdi bu zırvalamaları nasıl tevil edecekler?
  Kürthalkının haklı davasından söz ediliyor… Bu ülke işgallerden kurtarılırken Türk istiklal savaşına katılan kürtlerin sayısı belli, yeni Türkiye Cumhuriyetine defalarca isyan eden Kürtlerin sayısı belli… Baunu nasıl tevil edecekler… Terihin biraz derinlerine inelim.
  Yıl 1071 Sultan Alp Arslanın 50 bin kişilik ordusunda kaç tane kürt var. dahası o tarihlerde Malazgirt savaşının geçtiği bu yörelerde kürt varmıydı, yokmuydu… varsalar bu savaş anında ne yapıyor, kimilerle elbirliği yapıyorlardı.. Bunlar Tarihin karanlığından aydınlığa çıkarıldığında Kürtler Türke kardeşmidir, dostmudur, düşmanmıdır hepsi anlaşılacaktır.
  Biz kardeşdeyip bağrımızı, kollarımızı onlara açtıkça, onlar bizi sırtımızdan vurmaya devam ediyorlar…Kürt ırkçılığını islami kavramların içine gizleyen bu bölücü hainler bence de tehlikeli gelişmelerin öncülüğünü üstlenmiş oluyorlar böylelikle.. Hani müslüman müslümanın kardeşi idi… Hani aynı dine aynı kitaba ve peygambere inanan ümmetler bir milletti… İslamı İslam olmaktan çıkaran kansızların yarattığı etnik ırkçı bir canavarla yüzyüzeyiz… Bu kahpe ruhlulara çanak tutan sözde müslümanlara ise diyecek çok lafımız var…

 2. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 21 Eylül, 2009 12:02

  tarih boyunca hiç bir zaman hiç bir hükümet ve devlet kuramayan Kürtler AKP sayesinde Devlet sahibi oluyorlar ve de hiç savaçmadan ve savaşda kazanmadan.
  eskiden devletler hükümet kurmak için ordudan ve milletinden yardım alıyordu şimdi de öyledir mesela ABD Irak’la savaştı güçlü olduğu için savaşı 10 gün içinde kazandı yanı bu savaşta biri yendi biri yenildi, Saddam ülkeyi iki elle ABD’ye teslim etmedi ki, veya ALPARSLAN Anadoluyu savaşla rumlardan kazandı yani rumlar savaşdılar yenildiler ve Anadolu Türkler eline geçti. fakat Anadoluda bugün durum tam tersinde gediyor Kürtler ki tarih boyunca ve asla bir hükümet kuramamışlar bugün hiç bir savaş olmadan devlet sahibi oluyorlar. AKP o kadar bu kürtlere yüz verdi ki artık doğu Anadolu değil bütün Anadolu’ya sahip olmak istiyorlar. buda AKP sayesinde gerçekleşiyor.

  bakalım yarın nereyi kime bağış edecek bu AKP.

  Ya AlpARSLAn bir diri olsaydı ve topraklarının böyle bölünmesini bi görseydi….

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 3. turker soydanoglu yorum tarihi 22 Eylül, 2009 20:47

  tek cumle dagici komando vur vur vur

 4. MEHMET ŞENTÜRK yorum tarihi 25 Eylül, 2009 11:52

  ASLINDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÖLÜNMÜŞTÜR ARKADAŞLAR.SORUN ŞURDADIR;BÖLÜNMÜŞ TÜRKİYE KÜRDİSTANI BAŞKENTİ VAN OLAN İSLAMCI BİR KÜRT DEVLETİMİ OLMALI ,YOKSA BAŞKENTİ DİYARBAKIR OLAN KOMÜNİST BİR KÜRDİSTANMI OLMALI..
  BU KONUYU HALLEDEMEDİLER.EĞER BU KONUYU ÇÖZSELER TÜRKİYE ZATEN BÖLÜNMÜŞ DURUMDADIR.
  BUNDAN ŞU YORUM ÇIKMAKTADIR;BU ÜLKEYİ BÖLME KONUSUNDA PKK.DA AYNI FİKİRDEDİR,İSLAMCILARDA AYNI FİKİRDEDİR.YANİ TEK AMAÇ TÜRKİYEYİ BÖLMEKTİR HER İKİ GRUPTADA.
  O ZAMAN BUNLARIN HER İKİSİDE ORTAK DÜŞMANDIRLAR BENİM İÇİN.BİLMEM NEREDEKİ BİLMEM NE GRUBU KÜRDİSTAN İÇİN GÖSTERİ DÜZENLEMİŞ.YAZIKLAR OLSUN BU GAFİLLERE!OSMANLININ PARÇALANMASINDAN DERS ALMAMIŞLAR.BAŞLARINA GELENLERİ HALA GÖRMÜYORLAR.İSLAMI EMPERYALİZMİN VE SİYONİZMİN KUCAĞINA OTURTANLARI GÖRMÜYORLAR.ALLAH SİZ GARK ETSİN. BU MİLLETE BU ÜLKEYE BÖYLE DÜŞÜNCELER BESLEDİĞİNİZ İÇİN..

 5. kendal yorum tarihi 30 Temmuz, 2010 14:32

  zaten türkiye bülünmüş kardeşim dugu ve güneydogudaa devlet yok devlet dediğin güneydoğu ve doğuda bombadır uçaksavardır tanktır

Yorum yap