166) RUMELİ BALKAN FEDERASYONU BİLDİRİSİ

Yayin Tarihi 22 Eylül, 2009 
Kategori SOSYAL

YÜCE TÜRK MİLLETİ’NE

Rumeli Balkan Federasyonu, son günlerdeki açılım tartışmalarıyla ilgili olarak fikirlerini paylaşmak  ve  görüş ve düşünceleriyle katkıda bulunmak amacıyla  bu duyuruyu yapmak ihtiyacı hissetmiştir.

Ulus devlet yapımızın, tüm ulusal pazarlara ve dünyadaki hammadde kaynaklarına sahip olmak istiyen küresel güçler ve  işbirlikçileri tarafından  zorlandığını ve  vatanımızda bölünmez bir bütün olarak bin yıldır  yaşadığımız  birlikteliğin  kardeş kavgasına dönüştürülerek, uluslararası komplonun piyonu haline getirilmek istendiğini üzülerek görmekteyiz.

Büyük Önderimizin  “Yurtta sulh , cihanda sulh” prensibi ile  ahenkli, uyumlu, etkili işbirliğiyle, hoşgörü, sevgi, saygı ve dayanışma içersinde uzlaşmadan yanayız. Pusu, baskın, mayın ve bombalama gibi terör eylemleriyle  vatan evlatlarının kanını ve anaların göz yaşlarını akıtan bölücü terörün neden olduğu kardeş kavgasına  karşıyız.

Özellikle son 25 senedir  sürüklenmek istendiğimiz kitlesel çatışma sonucu oluşabilecek  sosyal ve ekonomik çöküntüyü ve güzel yurdumuzun  dullar ve yetimler ülkesine dönüşmesini  herhalde toplumun hiçbir kesimi  arzu etmemektedir.

ATATÜRK’ün “Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı hep bir ırkın evlatları, hep aynı cevherin damarlarıdır” sözü  ve “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”  anlayışıyla, Türkiye’nin ülkesi ve milletiyle bölünmezliğini  gelecek nesillere   taşımak, tüm kesimlerle kucaklaşıp kaynaşmak Rumeli Balkan Federasyonu’nun vazgeçilmez idealidir.

Balkanlar’da üç semavi din ile on bir ayrı ırka mensup insanın varolduğu çok uluslu, çok kültürlü, çok dinli ortamda hedefi oldugumuz katliamlar, sürgünler ve göçlerin yarattığı  acılar sonucu bugün sürüklenmek istendiğimiz yolda karşılaşılması muhtemel yıkımın  neye malolabileceğini gecmiş tecrübelerimizle çok iyi biliyoruz. Bu nedenle  geliştirdiğimiz ortak yaşam bilinci ile çatışma değil, barış ve huzuru yaşatma geleneğinin mirasçısı ve Türkiye’nin çimentosu olmak arzusundayız.

Anayasamızda  “herkesin dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle  ayrım gözetmeksizin kanun önünde eşit olduğu; hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamıyacagını” unutmamalıyız. Bazı odaklarca halkın  “BİZ ve ÖTEKİLER” ikilemine düşürülmesi ve her anlamda eşit yurttaşlar olmak yerine azınlık yaratılmasına yol açacak talepler  çözüm değildir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine ve anayasanın değiştirilemez maddelerine  aykırı, insanlarımızı çatışmaya ve ülkemizi bölünmeye sürükliyecek, çözüm olacağı  iddia edilen aşırı talep ve düşüncelerin karşısındayız. 25 yılda 40 bin insanın ölümüne sebep olanların önerilerine “evet” diyerek  teröristi ve destekçilerini ödüllendirme ve terörle amaca ulaşmayı onaylama gibi bir lüksümüz olamaz.

Söndürülen ocaklar, katledilen masum insanlar, zorlananan ülke ekonomisi, acılarla dolu yıllar beraber odedigimiz fakat haketmedigimiz agır bir bedeldir.

Açılımın konuşulduğu bugünlerde dahi terör örgütü tarafından  kalleşçe  devam ettirilen vahşetin sona erdirilmesinde herkes gibi bölge halkını temsil ettiği iddiasında bulunan  siyasilerin de yeminlerine sadık kalma mecburiyetleri olduğu unutulmamalıdır.

Terörist katiller önce silahını bırakıp  işledikleri suçun hesabını Yüce Türk Adaleti karşısında verdikten sonra Büyük Türk Milleti’nin hoşgörüsüne sığınmalıdır.

Yurt dışında ise; tüm komşularımızla sıfır sorun, çevre ülkelerle barış, güvenlik, refah ve istikrar temeline dayalı politikalar çerçevesinde Ermenistan’la geliştirilen diyalog ortamının da önemini idrak etmekteyiz. Uluslararası hukuka saygı, ihtilafların diyalogla çözümü ve ekonomik işbirliği ortak arzumuzdur.

Ancak Ermenistan anayasasındaki Türklük ile ilgili olumsuz maddelerin çıkarılması, uydurma soykırım  iddialarından vazgeçmeleri, işgal ettikleri Azerbaycan  topraklarından ve Karabağ’dan çekilmeleri, topraklarımızdan hak iddialarından vazgeçmeleri, paralarındaki Ağrı Dağı resimlerinin kaldırılması, Birinci Dünya Harbi’nde Anadolu’da daha sonra Azerbaycan’da yaptığı katliamlar için özür dileyerek samimiyetlerini kanıtlamalıdırlar.

Komşuları ile güven esasına dayalı bir işbirliğinin, Ortadoğu, Kafkaslar ve ilgi alanımız olan Balkanlar’ın güven ve istikrarıyla ekonomik gelişmesine olumlu katkıları inkar edilemez. Biz de bu konuda gerekli desteği saglamaya hazır oldugumuzu Yüce Türk Milleti’ne saygıyla ilan ederiz.

Bu vesileyle Bayramınızı kutlar, gelecek günlerin  huzur ve barış getirmesini temenni ederiz.

Süheyl ÇOBANOĞLU
Rumeli Balkan Federasyonu
Genel Başkanı

image00143.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“166) RUMELİ BALKAN FEDERASYONU BİLDİRİSİ” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. ADNAN(KOSOVA)MUHAMETI yorum tarihi 5 Kasım, 2010 21:29

    BU COK OZEL GUNDE TUM BILINC BIRIKIM VE AKLIMIZLA TURKIYE CUMHURIYETI’NE SAHIP CIKMANIN GEREGINE BIR KEZ DAHA VURGULAMAK VE ULUSAL BAYRAMIMIZI GONULDEN KUTLAMAK ISTIYORUM ADNAN (KOSOVA)MUHAMETI SAYGILE SELAMLIYORUM ALLAHA EMANET OLUN SIZLER VE O CENET GIBI VATANIM TURKIYEM

  2. ADNAN(KOSOVA)MUHAMETI yorum tarihi 5 Kasım, 2010 21:33

    BU COK OZEL GUNDE TUM BILINC BIRIKIM VE AKLIMIZLA TURKIYE CUMHURIYETI’NE SAHIP CIKMANIN GEREGINE BIR KEZ DAHA VURGULAMAK VE ULUSAL BAYRAMIMIZI GONULDEN KUTLAMAK ISTIYORUM ADNAN (KOSOVA)MUHAMETI SAYGILE SELAMLIYORUM ALLAHA EMANET OLUN SIZLER VE O CENET GIBI VATANIM TURKIYEM
    OZELIKTE KOSOVA VE KOSOVA HALKIN ADINA MILETAR IS SAYIN BASBAKANA RECEP TAIP ERDOGAN BEYE VE ALAHIN EN SEVDI KULUNA ALLAH ONU VE TURKIYEMIZI KORUSUN ALLAHA EMANET OLUN.

Yorum yap