159) BAŞKA DELİLE GEREK YOK !

Yayin Tarihi 17 Mart, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Haddizatında dava açılmakta geç kalındı

 

image00151.jpg

Başka delile gerek yok!

 

Türk milleti, Cumhuriyet’i kutlarken, Erdoğan ve Gül Roma’da AB’ye teslimiyet belgesine imza koyuyordu

 

YARGITAY Cumhuriyet Başsavcısı’nın AKP için açtığı kapatma davası geniş yankı buldu. Bazıları davanın demokrasiye aykırı olduğunu iddia etti. Davayı savunan vatandaşlar ise “29 Ekim 2004’te Roma’da atılan imzayla egemenlik kısmen de olsa AB’ye devredildi. Dava aslında o gün açılmalıydı” dediler.

 

Papazın dizinin dibinde, Haçlı bayrağının üstünde…
Başbakan Tayyip Erdoğan ile dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 29 Ekim 2004’te İtalya’nın başkenti Roma’da, Türk düşmanı Papa X. Innocenizo’nun heykeli önünde AB Anayasası’na imza attı. Büyük Atatürk’ün Türk milletine emanet edilen egemenlik, bu imzayla birlikte kısmen AB’ye devredildi..

 


BU DA MİLLETİN İDDİANAMESİ

 

1 AKP, şehit kanlarıyla sulanmış toprakların yabancılarca yağmalanmasının önünü açtı.

 

2 AKP, AB ve azınlıklar istedi diye “Lozan’ı delip” Vakıflar Yasası’nı Meclis’ten geçirdi.

 

3  AKP, AB’ye uyum adı altında  misyonerleri serbest bırakıp, Haçlı seferlerine vize verdi.

 

4 AKP, Türk askerine hakaret yağdıran, PKK’yı besleyen dansöz Talabani’yi davet etti.

5
AKP, ABD dayattı diye “dünün postal öpücüsü” dediği Barzani ile temasa başladı.

 

6 AKP, “PKK teröristtir” demeyen DTP’nin önünü açtı. “sayın Öcalan”cılar Köşk’e çıktı.

 


Vatandaştan ek iddianame!..
“İktidar AB ve ABD’ye karşı uyguladığı teslimiyetçi politikalarla bunu çoktan haketmişti”

 


1 Papazın heykeli önünde AB Anayasası’na imza
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 29 Ekim 2004’te İtalya’nın başkenti Roma’da Avrupa Birliği Anayasası’nın imza törenine katıldı. Gül ve Erdoğan ikilisi, AB Anayasası’na Hıristiyanlık dünyası için tarihi öneme sahip Papa X. Innocenizo’nun heykeli önünde imza attı. İmza töreninin ardından Erdoğan ve Abdullah Gül AB liderleriyle fotoğraf çektirdi.

 

2 Bir yılda 3 milyar dolarlık toprak  yabancıya satıldı
AKP, 1986 yılında Anayasa Mahkemesi’nin yabancıya toprak satışını engelleyen kararını yasa değişiklikleri ile aşarak peşkeşin önünü açtı. Devletin resmi rakamlarına göre geçen yıl yabancıya 2 milyar 952 milyon dolarlık net gayrimenkul satışı yapıldı. İktidar, “Türkiye’ye yabancı sermaye girdi” diyerek yaptığı satışla övünmeye devam ediyor.

 

3 Lozan’ı delen  yasa Meclis’ten geçti
10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, “Lozan’ı deldiği” gerekçesiyle yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade ettiği tartışmalı Vakıflar Yasa Tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Kanunun tümünün yapılan açık oylamasına 314 milletvekili katıldı. Oylamada, 242 milletvekili kabul, 72 milletvekili ise ret oyu kullandı. Yasayla yabancıların Türkiye’de yeni vakıf kurabilmelerine olanak sağlanıyor. Yabancılar, aynı zamanda Türkiye’de kurulan vakıfların yönetim organlarında da görev alabilecek.

 

4 Haçlı seferlerine vize verdiler
29 Ocak 2007’de Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde basın toplantısı yapan Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, bir gazetecinin, “Cemaat vakıfları misyonerlik faaliyetleri yaparlarsa ne olacak?” şeklindeki soruya, “Vakfın dini amacı varsa, amacı doğrultusunda elbette çalışacak” cevabını verdi.  Yazıcıya’ya tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, misyonerliğin milli güvenlik problemi olduğunu hatırlattı. Hatipoğlu, “Misyonerlik konusunda AB baskısı devam ediyor. Hükümet bu yüzden sıkıntılı” diye konuştu. Misyonerlik faaliyetleri AKP döneminde zirveye çıktı.

 

5 Talabani’yi ağırladılar
10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer döneminde kabul edilmeyen Irak’ın ABD kuklası devlet başkanı Celal Talabani, Ankara’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “mevkidaşı” olarak ağırlandı. Gül, Irak’ın kuzeyine kara harekatı başladığı gün arayıp davet ettiği Talabani’yi Köşk’ün kapısında karşıladı. Peşmerge lideri, Çankaya’da Irak’ın kuzeyi için ’Kürdistan’ifadesini  kullandı.

 

6 Peşmerge ile  diyalog kuruldu
Ülkesinin egemenliğini işgalci ABD’ye gönüllü teslim eden Irak’ın kukla Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Ankara’ya yaptığı ziyarette,  “Barzani ile görüşün” demişti. Görüşüldüğüne ilişkin teyit ise Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek’ten geldi. Çiçek, Yeniçağ yazarı Hulki Cevizoğlu’na şu açıklamayı yaptı: Devlet aşiret reisleri ile de görüşür. Bunlar İstanbul’da  toplandı, Ankara’ya geldiler daha önce. Uzun süredir yapılıyor.

 

7 DTP’liler Çankaya’da
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “PKK’ya terör örgütü demeyen” DTP heyetini Köşk’te kabul etti. Gül, Dışişleri Bakanı olduğu dönemde de, bölücü örgüte destekten cezaevinde yatıp çıkan Leyla Zana ve arkadaşlarını, Bakanlığın resmi konutunda ağırlamıştı.

YENİÇAĞ

ziyaretcidefteri21111126.gif

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap