159) ATATÜRK’ÜN MÜSLÜMANLARA MESAJI

Yayin Tarihi 27 Mart, 2013 
Kategori ATATÜRK

ATATÜRK’ÜN MÜSLÜMANLARA MESAJI

image00122.jpg

——————————————————————————————————–

Atatürk, vefatından 15 gün önce Dolmabahçe Sarayında hasta yatarken kendine geldiğinde zamanın Dışişleri Bakanına ve Başbakanına, “İslam Alemine mesaj veriyorum, bildirin” demişti. Ne yazık ki bildirmediler!

“Bütün Dünya Müslümanları!

Allah’ın(cc) son peygamberi Hazreti Muhammed’in (sav) gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli.

Tüm Müslümanlar Hazreti Muhammed’i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli. İslamiyet’in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli.

Zira ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilir”

Kaynak:

Urduca Yayınlarda Atatürk.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi yayınları.

1979. Say. 102

Yararlanılan Eserler:

1)   Atatürk’ün Din Anlayışı

2)   Atatürk’ün İslam’a Hizmetleri

www.ataturkeserleri.com

Paylaş:

Yorumlar

“159) ATATÜRK’ÜN MÜSLÜMANLARA MESAJI” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. Rasim Kacar yorum tarihi 7 Mayıs, 2013 19:49

  Yeniden ergenekonu bu millet yasayacak.hic üzülmeyin.Müslüman müslümanligini yasarken bunu kendi icin yasar vazifesi oldugu icin.Ama Allah bu milleti bugün basimizdaki islamcilardan(Dincilerden) kurtarsin,su an basimizda menemende Kubilayin kafasini koparanlarin torunlari var.Atatürk tüm vatan sathinda mücadele ederken,yunanlilari görünce yunan bayragi acan sözümona hocalarin torunlari.Hic merak etmeyin türkiye bu badireleri atlatacak.Analarin gözyaslari dinsin diye Atataürk yunanlilarla anlassaydi bugün Türkiye Cumhuriyeti olmazdi ama bunlar ücbucuk eskiya boyun egdiler.
  Bakin atatürkün genclige hitabesine herseyi anlarsiniz.Iktidarda olanlar Gaflet,Delalet ve hatta ihanet icerisinde olabilirler demistir
  Muhtesem yüzyil dizisinden bir ders cikardim.Yahu kanuni zamaninda bir rum devsirmesi sadrazamliga dek yükseliyorda.Bugün bir basbakan vea cumhurbaskani niye olmasin.Ammma müslüman,sakin haaaa?
  Niyemi bu tespite vardim,son zamanlar televizyonlarda acayip tipler türedi yahu ben müslümanim ama Türk olmak zorundamiyim vs,gazeteci yazar ,profösör,neye sayarsaniz sayin
  Ben hem Türk hem müslümanim Gardas kim ne derse desin,Onlar AKP hükümetinin beslemesi aslini inkar eden haramzadeler.
  zaten basbakanlarinin agzindan 12 yildir Türk milleti lafini duymadikki

  saygilar

Yorum yap