158) DİKKAT! TAHRİK VAR!!!

Yayin Tarihi 26 Ağustos, 2009 
Kategori SOSYAL

DİKKAT!

TAHRİK VAR!!!

Ülkemiz zor günlerden geçiyor…

Halkımız sosyal ve ekonomik zorluklarla cebelleşirken, şimdi de huzur ve güven endişesine düşmüş durumda… En kötü korkusuda bölünme ve iç çatışma!

Nasıl olmasın ki? Hergün yazılı ve görsel basında ne olduğu belli olmayan bir “Açılım” lafı yorumlanıyor… Bu yorumlar, halk arasında çeşitli şekilde değerlendirilip kulaktan kulağa yayılarak sinir bozucu gerginliğe neden olmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığı ve Türk Milleti’nin birliği ile Türk Vatanı’nın bütünlüğü tehtit altındaymış algısı, sosyal barışı yok eder. Sonucu ise büyük acıları getirir. Bu sonuçtan da elbette Türk Devleti ve Milleti’nin düşmanları sevinir, menfaatlenir…

Yüzlerce yıldır aynı vatan üzerinde tasada ve kıvançta birlikte yaşadığımız, Kürtlerle hiçbir sorunumuz yoktur. Olamazda…

Sorun; “Kürt Sorunu” değildir.

Sorun; “Bölücülük ve Terördür”

Sorun; “Haksız paylaşımdır”

Sorun; “Yoksulluktur”

Sorun; “Kalitesiz eğitimdir”

Sorun; “Yönetim zafiyetidir”

Etle tırnak gibi birbiri ile kaynaşmış olan Türk ile Kürt’ü ayrıştırmaya çalışmak en büyük hainliktir. Ülkemizin sorunlarını “Kürt Sorunu” diye adlandırmak bölücülüktür… Kürtlerin sosyal ve ekonomik ne sorunu var ise, Anadolu’da ki Türkmenlerin de daha beter sorunu vardır. Görevim gereği çalıştığım Hakkari ile Sinop’un Durağan ilçesinin yaşam standardını mukayese ettiğimde, Durağan’lı fakir ve yoksul Halkın sabrına, şükrüne ve Devleti’ne olan bağlılığına her zaman hayran olmuşumdur…

Birliğimizin ve bütünlüğümüzün bozulmasına zemin hazırlamak için bazı odaklarca yapılan açıklamalar, kardeşi kardeş ile kavga yaptırmak içindir. Böyle bir kavganın çıkması da hain zihniyetlilerin bölücülük söylemlerini kuvvetlendirecektir.

PKK’nın elebaşı İmralı’dan, Türk Milliyetçileri’ni tahrik edici açıklamalar yapıyor:

Bahçeli çok konuşuyor. Bahçeli neden anlamıyor? Gücü de yok, kendisi bunu biliyor. Ne yapmak istediği ortada… Bahçeli, o kadar gücünüz varsa, o kadar kendinize güveniyorsanız sizi başkumandan ilan edelim. Topla ülkücü ordunuzu, Kandil ’e gidin. Bakayım ne yapacaksınız. Şimdi gücünüz de yok. Yine de bağırıp çağırıyorsunuz. Anlamak zorundasınız. Yeri geldiği zaman ben bunların hesaplarını hepsinden sorarım.”

Bu nedir?

Bu açıklamanın basına girmesine ve duyurulmasına neden izin veriliyor?

Katil Apo’nun tüm söylemleri, Halk’a duyuruluyor mu?

Bu tahrik edici açıklamalar ile yapılmak istenen şudur: Türk Milliyetçileri, Apo’nun bu söylemleri ile öfkelenip aramızda bizimle birlikte yaşayan, Doğu kökenli vatandaşlarımıza zarar vermesi… Böylelikle bölücü zihniyetler, tüm Kürtleri isyan noktasında kışkırtacaklardır!!!

Ancak bu alçak ve namussuzların aldandığı yer ise, işte burasıdır. Çünkü Türk Milliyetçileri bu oyuna gelmeyecektir. Zira, Türk Milliyetçileri kimin düşman, kimin dost olduğunun bilincindedir. Bölücülüğe rıza göstermeyen tüm Kürtler, Türk Milleti’nin asli unsurlarındandır.

Hiçbir zaman içerden ve dışardan gelen kışkırtma ve tahriklere fırsat vermeyeceğiz. Türk Devleti, her türlü iç ve dış tehlikeyi bertaraf edecek güçtedir.

Eğer birgün Türk Milliyetçileri, Vatan-Devlet-Bayrak savunmasına geçerse, hainler için sıçan deliği karaborsa olacaktır…

YILMAZ KARAHAN

turkiyemik02.gif

Paylaş:

Yorumlar

“158) DİKKAT! TAHRİK VAR!!!” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. Yigit TÜRK yorum tarihi 26 Ağustos, 2009 04:07

  ALLAH bu milletin yardımcısı olsun. Kafir batının oyunları TÜRK milleti var oldukca bitmeyecek.

 2. kubilay karaşahin yorum tarihi 26 Ağustos, 2009 04:26

  Hiçbir zaman içerden ve dışardan gelen kışkırtma ve tahriklere fırsat vermeyeceğiz. Türk Devleti, her türlü iç ve dış tehlikeyi bertaraf edecek güçtedir.

  Eğer birgün Türk Milliyetçileri, Vatan-Devlet-Bayrak savunmasına geçerse, hainler için sıçan deliği karaborsa olacaktır…

  YILMAZ KARAHAN

  sözün bittiği yer. elinize kaleminize sağlık sayın HOCAM.

 3. yasemin yüksel yorum tarihi 26 Ağustos, 2009 13:57

  Adamın biri Afrika’da safariye çıkarken yanına minik köpeğini de almış.
  Minik kopek bir gün ormanda dolaşıp, kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kaybolduğunu fark etmiş.
  Ne yapacağını düşünürken bir de bakmış ki karşıdan bir leopar geliyor ve belli ki günlük yiyeceğini arıyor.
  ‘ Simdi başım dertte’ diye düşünmüş minik kopek.
  Etrafına bakmış yerde kemik parçalarını görmüş. Hemen arkasını leoparın geldiği yöne çevirerek kemikleri kemirmeye başlamış. Bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalışıyormuş.
  Leopar tam saldıracakken minik kopek kendi kendine konuşmuş;
  ‘ Ne kadar lezzetti bir leoparmış. Acaba etrafta bundan bir tane daha var mı?’
  Bunu duyan leopar bir anda donmuş kalmış ve en yakındaki ağaca tırmanarak dalların arasına saklanmış.
  ‘Tam zamanında kurtardım yoksa bu köpeğe yem olacaktım’ diye düşünmüş leopar.

  Bütün bunlar olup biterken bir başka ağacın üstündeki bir maymun olanları izliyormuş. Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabileceğini düşünmüş.
  Leoparın yanına giderek neler olduğunu anlatmış. Leopar kopeğin yaptıklarına cok sinirlenmiş ve maymuna:
  ‘Atla sırtıma, gidip sunu yakalayalım’ demiş.

  Ancak minik kopek neler olduğunu ve leoparın sırtında maymunla birlikte süratle kendisine yaklaştığını fark etmiş. ‘Simdi ne yapacağım’ diye düşünürken kaçmaya teşebbüs etmemiş.
  Bunun yerine arkasını leoparın geldiği yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmiş. Tam leopar saldıracakken yine kendi kendine;
  ‘ Bu aptal maymun da nerde kaldı? Yarim saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim, hala haber yok!..’

  Diplomasi böyle bir şey iste:

  HIZLI DUSUN, SAKİN OL, GUCLU GORUN…

 4. esraünal yorum tarihi 29 Ağustos, 2009 22:17

  kan dökülmesin.genclerimiz ölmesin.yıllardık bu işi bitiremedik.neden nasıl önleyemedik.bunların bircok nedeni var.Ama sonucta bitiremedik.cözemedik.artık kan dökülmesin.cözüm olsun.bu bölücülükmüdür.yoksa kanın akmasının devamını istemekmi bölücülüktür.

Yorum yap