152) “FETHULLAH TEK GÜÇ OLMAK İSTİYOR !”

Yayin Tarihi 13 Mart, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

‘Fethullah tek güç

olmak ve korkutmak istiyor!’

 

image00136.jpg

Gülen Cemaati ile ilgili araştırmalarıyla bilinen gazeteci Faik Bulut’tan zehir zemberek açıklamalar

Son günlerde internet üzerinden yayınlanmaya başlayan ve önemli isimlere ait olduğu öne sürülen ses kayıtlarının yankıları sürmeye devam ediyor.

Bu son gelişmelerle Fethullah Gülen ismi tekrar gündeme geldi. Çünkü artık bu dinlemelerin arkasında Gülen’e yakın isimlerin olduğu iddiaları yüksek sesle konuşuluyor.

Fethullah Gülen’le ilgili araştırmalarıyla bilinen ve ‘Kim Bu Fethullah Gülen’ kitabına imza atan Faik Bulut, Odatv.com’a özel analizler yaptı:

“Küreselleşme döneminde de AKP’nin ve Amerika’nın küreselleşme politikalarına çok uyum gösteren bir Fethullah Gülen hareketi var.

Bu hareket, bence önemle yurtdışından genel anlamda büyük prestij kazandı, güç kazandı. Bunu içeriğe yansıtmak istiyor.

Dolayısıyla 28 Şubat’tan çok çok öte, hatta kendisiyle de karşılaştırıldığında da, artık şimdi savunma aşamasından ziyade deyim yerindeyse, yavaş yavaş ilerleme.

Yani Fethullah Gülen hareketi diye bilinen hareket, ilerleme ve karşı rakiplerini, hasımlarını düşmanlarını her neyse potansiyel tehlike gördüklerini yavaş yavaş bunlara karşı hamle yapıp, giderek etkisiz bırakma tasfiye etme, derbest etme olarak algılıyorum.

Ve Türkiye’de hem bürokrasi içinde hem de karar mekanizmalarında ne kadar ekonomik alanda politika alanda ne kadar güç kazanıldığının da bir göstergesi olarak değerlendiriyorum.
Bunların hepsi şunu gösteriyor. Tek güç olmak istiyor, korkutmak istiyor. Karşımda kimse duramaz demeye getiren bir hamle yapma safhasındalar.

Bunlar eskiden mazlumu oynuyorlardı. Biz zavallıyız, aslında biz günahsızız derken şimdi hiç de öyle değil ve burada da basında çıkanları okuduğum zaman, gördüğüm şu ki:

Gerçekten bu işin içinde bir takım tezgahlar da var, bence ellerinden gelebilecek her türlü olayı, bir malzemeyi kullanabilirlerse, karşı tarafı tasfiye etmeye kullanacaklar.

Çünkü eğer bu çatlak ve aykırı sesler cemaate ya da harekata karşı çıkmadığı müddetçe, hoşgörüdür şudur budur, bir imaj yaratılmıştır.
O imaja aykırı konuşan herkesi, bir defa susturma, suskun bir toplum yaratma, yarattıktan sonra da deyim yerindeyse fikirsel ve özgürsel, belki de parasal hakimiyetini, bu tabi ideolojik.

Yani bu işin içinde bir dincilik boyutu da var.

Şeriatçılık, İslamcılık ya da tarikatçılık boyutu da var. Yani bu hakimiyeti korumak, bir vehim imparatorluğu kurmak istiyorlar.”

VATAN

ziyaretcidefteri21111126.gif

Paylaş:

Yorumlar

“152) “FETHULLAH TEK GÜÇ OLMAK İSTİYOR !”” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. yaşar toptaş yorum tarihi 13 Mart, 2008 16:07

    faik bulutun nesebi ve eserleri araştırıldığı zaman görülecektirki koyu bir islam düşmanıdır komünisttir

  2. özgürce yorum tarihi 13 Mart, 2008 22:29

    ALLAH tan korkun. Kuldan değil. YÜCE ALLAH böyle çarpık zihniyetlilere fırsat vermez. Çünkü YÜCE ALLAH insanları akılla ve önseziyle donatmıştr. Aklını kullanmayanların geçmişe bakıp ders çıkarması gerekir. Herkesi kula kul olur zannediyorlar.

Yorum yap