149) “YENİDEN ERGENEKON” NEDİR?

Yayin Tarihi 22 Temmuz, 2009 
Kategori SOSYAL

“YENİDEN ERGENEKON” NEDİR?

image00154.jpg

Yeniden Ergenekon sitesi(www.yenidenergenekon.com), Türklük Bilinci’nin geliştirilmesi ve yaşatılmasına katkıda bulunmak amacıyla 2007 yılının başında kayda girmiş olup; Devletimizin bağımsızlığını, Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve Milletimizin birliğini, Atatürk’ün fikirleri doğrultusunda milli ve manevi değerlerimizi istismar etmeden savunmaktadır.

Sitemizin isminden dolayı, hukuki süreci devam eden “Dava” ile herhangi bir ilişiği yoktur. (http://www.yenidenergenekon.com/51-operasyon-isimleri/)

Ergenekon; bir kurtuluş, bir çıkış, bir doğuş, bir diriliş, yeni bir hayat başlangıcı gibi anlamlar içermektedir…

Türk Tarihinde birçok kez “Ergenekon” yaşanmıştır…

Malazgirt Zaferi; Türk Milleti için, Yurt edinme Ergenekon’udur.

İstanbul’un Fethi; Türk Milleti için, Cihan Hakimiyeti Ergenekon’udur.

“Divan’ü Lügati’t Türk” eserinin yazılışı ve bulunuşu, Türk Dili ve Kültürünün Ergenekon’udur.

Kurtuluş Savaşı; Türk Milleti için, Bağımsızlık Ergenekon’udur.

Bu örneklere tarihimizin derinliğinde, çok rastlayabiliriz…

Bugün için Ülkemizin içinde bulunduğu sosyal, siyasi, ekonomik ve kültürel sıkıntılarından kurtulması için meşru zeminde meşruiyet içinde “Yeniden Ergenekon’a” ihtiyacı vardır. Bunun gerçekleşmesi içinde öncelikle bilinçlenmek ve insan haklarını zedelemeden, sosyal dayanışma içerisinde bulunmak gerekmektedir.

Sitemizin ismi, bu anlam üzerinedir…

Sitemizde iki buçuk yıl içerisinde 2400 yazı, 7500 civarında yorum yayınlanmış, Bir milyondan fazla okuyucu bulunmuştur. Sitemizde yayınlanan yazılar uzun yılların birikimi ile araştırmalar neticesinde özenle hazırlanmış olup kaynak olma özelliği kazanmıştır.

Sitemizde üyelik koşulu yoktur. Tüm vatandaşlarımızın ilgisine açıktır. Herkes ahlaki ölçüler içerisinde, yorum yazabilir. Yazıları; sitemizi  kaynak göstermek kaydıyla alabilir, yayınlayabilir…

Facebook’ta kurduğumuz “YENİDEN ERGENEKON” adlı iki öbekten ilki, herkese açık özellikte idi. Bu öbeğimizin 3000 dolaylarında üyesi mevcuttu… Burada paylaşımlardaki kalite ve üyeler arasındaki ilişkilerden rahatsız olduğumuz için, Öbeği kapatmıştık…

Niceliğin değil, nitelikli üyeler ve arkadaşlarla daha kaliteli paylaşımların yapılması amacıyla kapalı özellikte olan bu “(YENİDEN ERGENEKON)”   öbeğini kurduk… Üye sayımız (250-270) arasında oluştu. Seçici olmamızdan dolayı bu üye sayısını çok önemsiyoruz. Zira üyelerimizin yapmış olduğu paylaşımlar asgari 50.000 kişiye ulaşmaktadır… Bu paylaşım dalgası da  bizim sevinç kaynağımızdır.

Ancak; bu paylaşımlar yapılırken isimleri bizde saklı olacak bazı üye ve arkadaşlarımız Sitemizden aldıkları yazıları, kaynak vermeden sanki kendileri yazmış veya araştırıp ta hazırlamış gibi yayınlamaları bizi çok üzmüştür. Biz kimseden takdir beklemiyoruz. Bizi sevmek mecburiyetleri de yoktur. Fakat “Emeğe Saygıyı” beklemek hakkımızdır. Zira biz bu çalışmaları, yılların birikimi ile günlerce araştırma yaparak hazırladık… İlgilenen kişi, sitemizde yayınlanan 2400 yazıyı da sitemizin linkini vererek veya kaynak göstererek alabilir. Bundan da memnun oluruz. Zaten isteğimiz yazıların okunması ve değerlendirilmesidir.

Biz, okuyucudan herhangi bir ücret talep etmiyoruz!

Biz, okuyucudan herhangi bir yere mensubiyet etiketi ve referansı da istemiyoruz!

Biz, okuyucudan herhangi bir reklam panosunu tıklamasını da istemiyoruz!

Biz, okuyucudan yazıyı paylaşacaksa sadece alıntı kaynağını ve Emeğimize Saygı göstermesini istiyoruz…

Sitemizin Okuyucularına ve Öbeğimizin Üyeleri ile tüm Arkadaşlarımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.

YILMAZ KARAHAN

www.yenidenergenekon.com

Paylaş:

Yorumlar

“149) “YENİDEN ERGENEKON” NEDİR?” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. esraünal yorum tarihi 29 Ağustos, 2009 23:14

    Evet.bu konuda haklısınız.bu bir nevi hırsızlıktır.Calmaktır.yani basit bir hırsızdan farkı yoktur.bunu ancak korkutarak ve o isimleri desifre ederek engelleyebilirsiniz.korkutarak derken yaptıkları suc olduguna göre.bu kişleri mahkemeye vererek.cünkü ahlaksız insanları ancak bu sekilde engelleyebilirsiniz.Yazdıklarınız dogru veya yanlıs.Önemli olan size ait olan birseyin.Sizden izin bir sekilde kullanılmasıdır.Bence üstüne gidin.böylece o insanlarda baska bir hırsızlık yapacakları zaman korksunlar.

  2. bekir çoksevim yorum tarihi 27 Nisan, 2024 10:13

    Sayın Yetkiliye,
    sitenizi sayın Refik Mor Bey’in ermeni sonunun artık hukuken sonlandirilmış olduğu bilgisine ulaşmamız nedeniyle öğrenmiş oldum. Yeniden Ergenekonun amaçları her ülkemiz vatandaşının sahip olduğu ve olacağı temel anlayışı ifade etmesi, taraf olması bir teşekkür yazmamı kendime zorunlu kıldı. Bu amaç ve faaliyetler içerisinde bulunan tüm dostlara en derin teşekkürlerimi sunuyorum.Sağlık ve kolaylık dileklerimle…

Yorum yap