144) SİYONİSTLER İSRAİL’İ, ARNAVUTLUK’TA KURMAK İSTEMİŞ…

Yayin Tarihi 30 Temmuz, 2009 
Kategori SİYASİ

Siyonistler İsrail’i Arnavutluk’ta kurmak istemiş…

image0015.gif

image00227.jpg

 

İsrail’in Givat üniversitesinde çıkan rapor Yahudilerin İsrail’e yerleşmeden önce Arnavutluk’a yerleşmeyi düşündüklerini ortaya koydu.

İsrail’in Givat üniversitesine ait Yahudi çalışmaları merkezine ait arşivde daha önce bilinmeyen bir belgenin ortaya çıkmasıyla, Yahudilerin İsrail’e yerleşmeden önce Arnavutluk’a yerleşmeyi düşündükleri ortaya çıktı.

İsrail’in günlük olarak çıkan Haaretz gazetesinde Nir Hason imzasıyla çıkan haberde belgenin detaylarına yer verildi. Habere göre İngiliz Siyonist gazeteci Leo Elton, Avrupa’da bulunan Siyonist teşkilatına Arnavutluk raporu hazırlamış. Rapor Dünya Siyonist Merkezi’ne ‘İsrail devleti için uygun yerdir’ ibaresiyle sunulmuş.

Leo Elton, 1935 yılında gerçekleştirdiği Arnavutluk gezisi sonrasında yayımladığı raporda Arnavutluk Müslümanların fanatik olmadığını, tarımsal üretim için en elverişli yer olduğunu belirtmiş.

Aynı zamanlarda İngiliz basınına da demeç veren Elton, Arnavutluk başkanından da Yahudi yerleşimi için onay aldığı da öne sürmüş.

Raporda Almanya’da kendilerini rahatta hissetmediklerini belirten Elton, Arnavutluk’un konumu gereği merkezde yeraldığını olası Yahudi devletini bu sınırlar içerisinde kurulmasının da olası olduğunu iddia etmiş.

Fakat II. Dünya savaşı sonrasında Filistin İngiliz mandasına verildiği zaman Yahudi devletinin Filistin sınırları içerisinde kurulma ihtimali doğurmuştu. Leo Elton’un bu ihtimal çıktığı için Arnavutluk projesi Dünya Siyonist Merkezi’nce reddedilmiş.

DÜNYA BÜLTENİ

Paylaş:

Yorumlar

“144) SİYONİSTLER İSRAİL’İ, ARNAVUTLUK’TA KURMAK İSTEMİŞ…” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. emir şenol yorum tarihi 3 Ağustos, 2009 14:56

  senelerdir siyonistler dendi. din elden gidiyor dendi.dinciler onlarla birlikte hareket eder oldu,dinciler abd den vaazu nasihatta bulunur oldular.
  siyonistlerle uğraşacak kadar vaktimiz varsa gelin hep beraber kendimizi tanımak için zaman harcayalım.selam ve sevgilerimle

 2. emir şenol yorum tarihi 3 Ağustos, 2009 14:57

  sayın editör Türk gençliğine ve türkiyeye hizmet etmek için gündem tesbit ediniz.lütfen

 3. Suat Narin yorum tarihi 3 Ağustos, 2009 18:15

  Burada bir yanlışlık var. Vadedilmiş topraklar, ki Tevratın değiiştirilmiş hali, orası değilki. Hep filistin idi. Arnavutluk !?

Yorum yap