141) RUSYA VE ÇİN’İN, “TÜRK” KORKUSU!

Yayin Tarihi 22 Temmuz, 2009 
Kategori SİYASİ

Çin’in Uygur, Rusya’nın Çeçen korkusuimage00155.jpg!

Rusya ve Çin, ülke içinde tehdit olarak gördükleri Müslümanlar’a gözdağı niteliğinde bir ortak tatbikat yapıyor.

Rusya ve Çin bugün “Barış misyonu 2009” askeri tatbikatına başlıyor. Askerler ülkelerinde direniş misyonunu üstlenen eylemcilere karşı ortak tatbikat yapacak.

Rusya’da günlük olarak çıkan Nevazisimiya gazetesinin haberine göre İki ülke ilk hazırlık aşamasını Habarovski’de yapılacak. Tatbikatın kendisi ise Taonan askeri bölgesinde yapılacak. Tatbikata 3000 asker, 300 zırhlı araç ve 40 savaş uçağı, helikopter katılacak. Bu iki ülkenin “teröristler” aleyhinde yaptığı üçüncü tatbikat olacak.

Rus uzmanların görüşüne göre taraflar bugüne kadar hiç bu kadar güvenlik korkusu yaşamamıştı. Rus generalleri her ne kadar bu konuda net bir açıklama yapmasa da medya Çeçen ve Uygurlara karşı ortak operasyonun tatbikatının yapıldığı konusunda ortak fikir beyan ediyor.

Dünya Bülteni

Paylaş:

Yorumlar

“141) RUSYA VE ÇİN’İN, “TÜRK” KORKUSU!” yazisina 7 Yorum yapilmis

 1. tarkan çalışkan yorum tarihi 22 Temmuz, 2009 19:45

  degil rus ve çin butün dünya bir araya gelse fark etmez 1914 bütün dünya bir araya gelmişti ve tatbikat için degil gerisini söylememe gerek yok bütün dünya yaşadı ve gördü

 2. MURAT KILIÇASLAN yorum tarihi 22 Temmuz, 2009 22:12

  …TÜRK ‘e KeFeN BiÇeNiN ÖlÜmÜ KoRkUnÇ OlUr…

 3. Buğra CERAN yorum tarihi 23 Temmuz, 2009 20:15

  1914’te Türk Milleti büyük fedakarlıklar gösterdi ve Çanakkale başta olmak üzere birkaç cephede zafer kazandı fakat neticesinde maalesef Osmanlı yenik düştü. Anadolu ve Doğu Trakya, maddi açıdan zar zor ayakta durabildi ve Türkiye’nin temelleri atıldı.

  Kendimize güvenmeliyiz fakat gerçekleri de göz ardı edemeyiz. Orta Asya ülkelerinin Rusya ile aralarından bilhassa askeri anlamda su sızmadığı malum. Üstelik öte taraftan Çin’den de maddi destek alıyorlar. Türkiye’nin de Çin’den para alacağı bir dönemde Uyugr katliamı dikkat çekici.

  Bu arada Çeçenler Müslüman ve tarihi kardeşlerimizdir fakat Türk değillerdir. Ama Rusya’ya karşı Osmanlı-Çeçen ve Türk-Çeçen dostluğu da gurur duyulası bir gerçektir.

 4. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 23 Temmuz, 2009 22:53

  sayın Yılmaz bey Keşke bu habere İran’ı da ekleseydeniz, İran, Çin ve Rusiya arasında Türklerin güçlerini azaltmak için ortak anlaşma yapmalarınden hiç haberiniz var mu?
  1995 yıllıarında yanı Orta Asya’nın ülkeleri kurulup güçlenmelere başmlamadan sonra bu üç ülke yani Rysa, çin ve İran Türklerin birleşmesini önlemek için bir araya geldiler ve gizli bir ortamda bu konuda ne yapacaklarını planladılar.
  30 milyon İran Türkünün durumu çeçenlerden veya Uygurlardan pek de iyi değil, burada asimilasiyon politikası daha şiddetli bir şekilde uygulanmaktadır maalesef. eğer Çin’de Türkleri kurşunla öldürüyorlar ve ölünün sayısı 100 -200 veya 1000 kişi olur İran’da bu öldürme planlarında her Türrk çocuğunu okula gidince öldürüyorlar, nasıl peki? Burada okullarda minicik çocuklara tarih dersinde ne öğrettiklerini ve tarih kitaplerinde Türkler hakkında ne yazduklarını bilir misiniz?
  Türk’lere gelince Türkleri barbar ve vahşi, kana susayan ve Moğul soylu olarak tanıtmakta ve Fars’ları Tanrının seçilmiş soyu ve bütün iyilikler ve güzelliklere sahip bir soy olarak tanıtıyorlar, Türk çocuklar ise böyle bilgileri duyunca kendi özlerinden ve asıl kimliklerinden kaçıp Fars kimliğini ediniyorlar çünkü çucuklar bu bilgilerin yalan ve uydurma olmaların farkında değiller ve böylece Türk çöcuklarını daha genç yaşlarda ve hayatların baharında ÖLDÜRÜYORLAR.

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 5. Suat Narin yorum tarihi 30 Temmuz, 2009 20:16

  Siz asıl amerikadaki korkuya bakın. Pentagonda arşivlerde duran kendi verdikleri adlarla “United Arabia”, “United Turkland” dosyaları tekrar masalara geri geldi. Bu konuda ortak endişe taşıdıkları rus ve çinlilerle de temas halindeler. Araplar için mossad ile düşünce kuruluşları ile tam kontak halindeler. Sovyetlerin çöküşünde bile bu kadar heyecan yaşamamışlardı.

 6. GÖKHAN yorum tarihi 5 Mayıs, 2010 13:20

  DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLAN ÜÇ DEVLETİN VE BAZI GÜÇ ODAKLARININ KORKUSU TÜRKLERİN BİRLEŞEÇEK İHTİMALİ KORKUSU DEYİLDİR . BANA GÖRE ,NE CORAFİ NEDE SOSYOLOJİK OLARAK ÇOK MÜMKÜM DEYİLDİR. ÜÇ BÜYÜK DEVLETİN KORKULARI İDOLOJİKTİR. ÇÜNKİ TÜRKLERİN VARLIĞININ SABEBİ OLAN TARİH KÖKLERİ KÜLTÜRLERİ BU GÜÇLERİN KENDİ AĞAÇLARININ ASIL KÖKLERİNDEN BİRİNİ OLUŞTURUYOR VE BUNUN ÖRF BAZ,İNKAR EDİLMESİNİN EN GÜZEL YOLUDA TÜRKLERİ YOK SAYMAK ,HER TÜRLÜ PSİKOLOJİK ARGÜMAN İLE PASİFİZE ETMEK… ÖRNEK :BARBAR,İLKEL GÖSTERME ÇABALARI…ECÜC BÜCÜC İFTİRALARI ATMAK… VS İLE TÜRK ETNİLOJİNİ VE VARLIĞINI ERİTMEK TÜRKLERİ SADEÇE GÖCEBE HİÇ BİR UYGARLIK KURAMAMIŞ HAZIRA KONMUŞ GÖSTERME ÇABALARI ÖNEMLİ SITRETİJİLERİDİR AMA BAZI GERCEKLER BUNUN TAM TERSİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR, TÜRK DİLİ ARAŞTIRILDIĞINDA TARİHTEKİ BİR ÇOK UYGARLIKLARIN İZLERİ KOLAYCA GÖRÜLÜYOR..AMA BU GERCEKLER HAKİM GÜÇLERİN KENDİ BESLENDİKLERİ ÖĞRETİLERİN VE SÖMÜRGECİLİKLERİNİN SARSILMASI VE EZBERLERİN BOZULMASI OLUR.. TARİHE MERAKLI OLANLAR TÜRKLERİN TARİHİ KÖKLERİNİN İZLERİNIN BEŞ KITAYA KADAR YAYILDIĞINI VE İNSANLIK TARİHİ KADAR ÇOK ESKİ OLDUĞU GERÇEĞİ AÇIĞA ÇIKAR… ARAŞTIRANA.

 7. izel cayiroglu yorum tarihi 19 Kasım, 2014 06:50

  Turk korkusu daha M.O 206 yilinda basladi avrupalilar icin. Mete Han’in ordusuyla tanistilar bu korkuyla. Sonra hun,uygur karaogullari osmanli derkeeeennnn halleri bu iste 🙂

Yorum yap