1374) CIA, Gizlediği UFO Belgelerini Açıkladı

Yayin Tarihi 28 Ocak, 2016 
Kategori BASIN-YAYIN

CIA, yıllardır gizlediği UFO belgelerini açıkladı

image001

ABD Merkezi İstihbarat Dairesi, UFO ve uzaylılarla ilgili gizliliği kaldırılmış çok sayıda belgeyi paylaşıma açtı. Söz konusu belgeler, CIA’in 1978 yılında UFO ve uzaylılarla ilgili yaptığı araştırmadaki binlerce belgeyi kapsıyor. Bu belgelerin büyük kısmı ise 1940’lı ve 1950’li yıllara ait.

CIA, bu belgeleri paylaşıma açarken de içlerinden 10 tanesini, ünlü “X-Files” dizisine gönderme yaparak öne çıkardı. “Bizim X-Files dosyalarına göz atın” başlığını kullanan CIA, dizinin iki kahramanı Fox Mulder ve Dana Scully isimli iki FBI ajanını andı.

Paylaşıma açılan binlerce belgeden 10 tanesini özellikle ayıran CIA, bu belgelerden 5’i için “Ajan Fox Mulder’in, uzaylıların gerçekten var olduğuna diğerlerini ikna etmede kullanmasının hoşuna gideceğini düşünüyoruz.” dedi. Diğer 5 belgenin ise  “Şüpheli ajan Dana Scully tarafından UFO görüntülerinin bilimsel bir açıklaması olduğunu kanıtlamak için kullanılabileceği” belirtildi.

image002

Ardından ilk olarak Ajan Mulder’in dosyalarını sıralayan CIA, sırasıyla “DoğuAlmanya’da, 1952 yılında, 15 metre çapında bir UFO görüldüğüne dair belge”, “11 Ağustos’ta CIA’de ‘uçan daireler’ üzerine yapılan bir toplantı tutanağı”, “1952’de Kuzey Afrika ve İspanya’da ‘uçan dairelerin’ rapor edilmesine dair bir belge”, “1 Ağustos 1952’de hazırlanmış ‘uçan daireler’ raporu” ve yine 1952 yılına ait “Kongo Uranyum madenlerinde ‘uçan daireler’ görüldüğüne dair rapor” paylaştı.

Ajan Scully için de şu belgeler paylaşıldı: “14-17 Ocak 1953 tarihli Tanımlanamayan Uçan Cisimler Üzerine Bilimsel Danışma Paneli”, “15 Msrt 1949 tarihli Uçan Daireler üzerine Resmi Duyuru”, “2 Ekim 1952 tarihli CIA Başkanı’na sunulan Uçan Daire Raporu”, “21 Ocak 1953 tarihli UFO’lar üzerine gerçekleştirilen OSI Danışma Grubu Toplantısı” ve “3 Aralık 1952 tarihli Uçan Daire Kayıtları Raporu.”
CIA ayrıca dosyalarda yer alan iki adet fotoğrafı da öncelikle paylaştı. Bu fotoğraflardan birinde uçan dairelerin gözüktüğü iki fotoğraf ve CIA ekiplerinin yaptığı bir incelemenin fotoğrafı gözüküyor.

CIA, ardından “Gerçek oralarda bir yerde, tıklayın ve kendiniz görün” diye ekledi. (CİHAN)

http://www.hurriyet.com.tr/cia-yillardir-gizledigi-ufo-belgelerini-acikladi-40046080

image003

 

Paylaş:

Yorumlar

“1374) CIA, Gizlediği UFO Belgelerini Açıkladı” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Mojekler Mekany: Turkmenistan yorum tarihi 30 Ocak, 2016 07:14

    UFO bu insan zihniyetinden üretilmiş bir şey. Almanlarin ürünü. Hemde hangidir bir uzayli canaverlerin yardimi ile. Ikinji cihan savaşindada bu üründen faydalandilar. hiç kimse duymasin diye hem bu boş komplolari çikariyorlar. dedigim o uzayli canaverleri hem amerikanlar savaşdan sonra ülkelerine götürdüler… kesin Iblis onlarin rehberi. Rokfeller boş yere Lucifer ile konuşuyorum demiyor.

Yorum yap