1220) PYD’NİN TANKLARI

Yayin Tarihi 2 Ağustos, 2013 
Kategori BASIN-YAYIN

PYD Tankları Kobani’ye Getirdi

image001.jpg

 PKK/PYD, El Nusra Cephesi’nden çatışmalar sırasında ele geçirdiğini iddia ettiği tankları, Kobani’ye getirdi.

PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG ve el Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi arasındaki çatışmalar Türkiye sınırına yakın bir yer olan Resulayn ve Tel-Abyad’da ara ara bütün şiddeti ile devam ediyor.

PYD’li güçler ise bugün Nusra Cephesi’nden ele geçirdiğini iddia ettiği tankları yüzlerce araç konvoyu ile Kobani (Ayn El-Arab) kentine getirdi. PYD/YPG, Türkiye sınırın sıfır noktasında bulunan Suruç’un Mürşitpınar köyünün hemen karşısındaki Kobani kentine getirdiği tankların üzerine PKK/YPG bayrakları asarak gövde gösterisi yaptı.

TSK ise sınırın sıfır noktasında hali hazırda konuşlandırdığı tank, uçaksavar ve Stinger füze bataryalarının namlularını terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD’nin devlet yönetimine el koyduğu Kobani kentine çevirmiş durumda.

SONDAKİKA.COM

image002.jpg

Kaynak: Habere ait fotoğraflar için 

http://www.sondakika.com/galeri/pyd-tanklari-kobani-ye-getirdi/

Paylaş:

Yorumlar

“1220) PYD’NİN TANKLARI” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Duatepe Polatlı yorum tarihi 23 Ocak, 2015 11:04

    haber 2013 bu yıl 2015.. ( batı cephesinde de doğu cephesinde de değişen bir şey yok ) islam ülkelerini parçala böl soğuk sudan sıcak suya el değmeden yok et Müslümanı Müslümana kırdırmaktan başka bir SİYASET Değil bu gelişmeler.. kobani dediğiniz yer mürşitpınarın karşısında 30. 000 nüfuslu cogunlugunda türkiye sınırındaki köylelrle akraba olan aileler.. koparılan yaygaraya bakarsak 3. cü dünya savaşı sanki? kendi TERÖRÜ nü Unut Başkasının Terörüne Arabuluculuk yap !!! özeti bu.

Yorum yap