1188) HOLİGANLARDAN, CÜNEYT ÇAKIR’A ÖLÜM TEHDİTİ!

Yayin Tarihi 8 Mart, 2013 
Kategori BASIN-YAYIN

Holiganların yine gözü döndü

image00110.jpg

Devler Ligi’nde M.United’ın R.Madrid’e elenmesinin sebebini Cüneyt Çakır’ın Nani’yi oyundan atmasına bağlayan İngiliz holiganlar sanal ortamdan ölüm tehditlerinde bulundular

 

Şampiyonlar ligi’nde Manchester United-Real Madrid rövanşında ManU’lu Nani’ye gösterdiği kırmızı karttan ötürü İngilizlerin tepkisini çeken Cüneyt Çakır, holiganlarca internetten ölümle tehdit edildi. Bu mesajlardan birini atan kişi gözaltına alındı ancak özür dileyince serbest bırakıldı.

TÜRK ARAÇ VE DÜKKANLARINA SALDIRI

LONDRA’NIN Walthamstow bölgesinde Yasin Bakır isimli bir Türkün aracına da saldırıldı. Araçtaki bayraklar yakılırken saldırganlar “Pis Türk defol git” diye bağırdı. ‘İstanbul Kebap’ isimli dükkanın da camları kırıldı.

İŞTE O MESAJLAR

– Türk hakemin kanını istiyorum.
– Bir uçağa atlayıp yarın onu katledeceğim.

İşte ölüm tehdidi alan hakemler

Çakır gibi geçmişte üç hakem daha kararlarından ötürü ölümle tehdit edilmişti.

Urs Meier (2004): Euro 2004’deki Portekiz-İngiltere çeyrek final karşılaşmasında Sol Campbell’ın golünü vermeyince İngilizler, tehdit mektupları yağdırdı o da hakemliği bırakmıştı.
Andres Frisk (2005): 2005’te Barcelona-Chelsea maçında verdiği kararlarla Jose Mourinho’nun tepki-sini çeken Frisk, Chelsea taraftarınca ölümle tehdit edilince görevi bırakmıştı. 
Martin Hansson (2008): Liverpool-A.Madrid maçının uzatmalarında penaltı çalınca İspanyollardan ölüm tehditleri aldı ama mesleğine devam etti.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/22763946.asp

Paylaş:

Yorumlar

“1188) HOLİGANLARDAN, CÜNEYT ÇAKIR’A ÖLÜM TEHDİTİ!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Barış AYKUL yorum tarihi 20 Mart, 2013 23:47

    Cüneytimize vız gelir tırıs gider :)))

Yorum yap