1168) KARTAL, PARKTAKİ ÇOCUĞU KAÇIRIYORDU!

Yayin Tarihi 19 Aralık, 2012 
Kategori BASIN-YAYIN

Kartal, parktaki çocuğu kaçırdı

 

Kanada’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Türk sinemasının efsane filmlerinden Boş Beşik’te yer alan bir sahnenin benzeri Kanada’da yaşandı…

 

Kanada’da eşine az rastlanan bir olay yaşandı. Ailelerin bulunduğu parkın üzerinde uçan kartal, yerde oturan bir çocuğu kaçırmaya çalıştı. Yaşananlar saniye saniye amatör kameraya yansıdı. 

Dehşet dolu anlar, dün ülkenin ikinci büyük şehri Montreal’deki parkta yaşandı. Bölgenin üzerinde uçan yabani kartal, yerde oturan bir çocuğa doğru dalış yaptı.

Pençeleriyle “avını” yakalayan vahşi kuş, şaşkına dönen çocuğu havaya kaldırdı. Çevredekilerin şaşkın bakışları altında bir süre çocuğu havada sürükleyen kartal, ağırlığa dayanamayınca avını yere bıraktı. Görüntüyü çeken kişi de kartalın beklenmedik bu hareketini görünce çocuğa doğru koşmaya başladı. 

Çocuğu kaçıramayan kartal, hızla uçarak olay yerinden uzaklaştı. Korku ve paniğe kapılan çocuğun ağladığı görüldü. 

BOŞ BEŞİK FİLMİ

Fatma Girik ve Atıf Kaplan’ın başrollerinde oynadığı 1969 yılında yapılan filmde aralarında büyük bir sevgi olan Ağa kızı Fatma ile oba beyi Ali, evlenirler. Büyük beklentilere rağmen bu çiftin bir türlü çocukları olmamaktadır. Çevreden gelen yoğun baskılara ve yakınların durumu kabullenmemesine rağmen Fatma’yı çok seven Ali, eşinden ayrılmamaya kararlıdır. Bunalım yıllarının ardından çift bir çocuğa sahip olur. Ancak bir göç esnasında ortaya çıkan bir kartal beşikteki çocuğu kaparak kaçırı ve sonra parçalayar yer.
Baha Gelenbevi’nin yönetmen olarak imzasını attığı film gösterildiği sene Altın Koza ödülü kazandırmıştı.

HABER KITA – Cihan

image00125.jpg

image0026.jpg

image0033.jpg

 image0041.jpg

Olay anını görüntüleyen videoyu izlemek için:

http://www.haberkita.com/dunya/kartal-parktaki-cocugu-kacirdi-h25267.html

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap