112) MÜSLÜMANLARIN MİLİTAN LİDERİ Mİ, KURTARICISI MI?

Yayin Tarihi 17 Temmuz, 2009 
Kategori ATATÜRK

‘Müslümanların Militan Lideri’ni tanıyalım!  

image00146.jpg

“MÜSLÜMANLARIN MİLİTAN LİDERİ” unvanı, Kurtuluş Savaşı günlerinde, o savaşın ölümsüz önderi Gazi Mustafa Kemal’e verilen unvandır. Bu unvanı daha çok İngilizler kullanmaktaydı.
O günlerde Mustafa Kemal’e bir unvan da Müslümanlar tarafından verilmiştir:
“İslam’ın halaskarı Gazi.”
Halaskar, kurtarıcı demek.

Atatürk’ün “kurtarıcı” unvanı, dinci iftiracıların söyledikleri gibi, sonraki zamanlarda “Atatürk’e tapan bazı dalkavuklar”ın verdiği bir unvan değildir. Seccadeyi dürüp eline tüfek alarak kurtuluş mücadelesi veren Müdafaa-i Hukuk öncülerinin “Allah tarafından teyit edilmiş komutan”larına verdikleri unvandır.

O günlerde, Müslüman kadınlar, İzmir’e giren “Halaskar Gazi”nin çizmelerini, şükranlarını göstermek için diz çöküp ayaklarına kadar eğilerek siliyorlardı. Ve tam o sırada gözlerinden akan yaşlar “Halaskar Gazi”nin çizmelerinin üstüne dökülüyordu. (Tabloyu, Halide Edip naklediyor.) Çünkü o kadınlar, Haçlı işgalin ne demek olduğunu ve Halaskar Gazi’nin onları hangi ateşlerden kurtardığını yaşayarak öğrenmişlerdi.
O günleri bu millete unutturdular. O günleri Müslüman kadına unutturdular. O günleri ve o günlerin Halaskar Gazisi’ni unutturuyorlar. Çünkü işbirliği yaptıkları emperyalist kodamanlar böyle istiyor.

O günler unutuldu.
O günler, anamıza-avradımıza Haçlı paryaların musallat olduğu günlerdi. Süleymaniye Camii’-nin minaresine haç takılmak üzere hazırlık yapıladığı günlerdi.
Müslümanların Militan Lideri”, işte o günlerin Türkiye’sinden, topraklarında yüz bin minarenin yükseldiği bugünkü Türkiye’yi yarattı. Ne yazık ki, bu yüz bin camiyi, Müslümanların militan liderini İslam dışı göstermek ve onun mirasını yok etmek için kullanmaya kalkan “Haçlı ile işbirliği yapmış fesat dincileri” bugün, dünyanın her yanında su başlarındadır.

“Müslümanların Militan Lideri”, tarihin en vicdansız nankörlüklerinden birine maruz bırakılıyor.

“Müslümanların Militan Lideri”ni bu ülkenin çocuklarına tanıtmadılar, sadece dayattılar.

“Müslümanların Militan Lideri”nden rahatsız olan iç ve dış odaklar, Müslüman çocuklarına “Müslümanların Militan Lideri”ni, “olmasa da olur” türünden biri gibi tanıtmak istiyorlar.

Hayır!
“Müslümanların Militan Lideri”, olmasa da olur türünden biri değildir. Bunu bütün dünya er ya da geç anlayacaktır ama gecikmenin faturası insanlık için de Türkiye için de çok ağır olacaktır.

“Müslümanların Militan Lideri”ne, Müslümanların düşmanı olanlar tuzak kurdular. Ve “kof Atatürkçüler” ile Allah ile aldatmanın kahrına uğramış halkı bu tuzağa düşürmeyi başardılar.

Ey ehli iman!
Sözüm sanadır ve sözüm çok hayatidir. “Müslümanların Militan Lideri”ni tanıyalım! Bu tanımaya hava ve su kadar muhtaç olduğumuz günlerdeyiz. Ve asla unutmayalım:
Müslüman dünya, o arada Türkiye, Müslümanların Militan Lideri’ne yakın zamanlarda yeniden muhtaç hale gelecek. Allah’a yemin olsun ki, bu aynen böyle olacak… Ama o günler geldiğinde, Müslümanların Militan Lideri’ni Müslümanlara unutturanların pişmanlıkları hiçbir işe yaramayacak.

Yaşar Nuri Öztürk

Paylaş:

Yorumlar

“112) MÜSLÜMANLARIN MİLİTAN LİDERİ Mİ, KURTARICISI MI?” yazisina 7 Yorum yapilmis

 1. OĞUZHAN OĞUZ yorum tarihi 17 Temmuz, 2009 23:45

  ASIRLAR BOYU İMPARATORLUĞUMUZA KARŞI YEKVÜCUT OLAN HIRİSTİYAN BATI (VE RUSYA),DEVLETİ ÇÖKERTTTİKLERİNİ ZANNETTTİKLERİ ANDA,ANCAK YÜZYILDA BİR ZUHUR EDEN VE ALLAH’IN TÜRK MİLLETİNE BİR LÜTFU OLARAK GÖNDERDİĞİ “MİLİTAN LİDER”,İSLAMIN KILICIYLA,YEDİ DÜVELE HADDİNİ BİLDİRMEDİ Mİ???? BUGÜN ATATÜRK’E VE ONUN SİLAH ARKADAŞLARININ HATIRASINA BU NANKÖRLÜK, BU MÜNKİRLİK NİYE ???EVVELALLAH,BU GÜNLERİMİZİ, O KADROLARA BORÇLU DEĞİL MİYİZ??? ŞUNU AKLINIZDAN HİÇ AMA HİÇ ÇIKARMAYINIZ Kİ, “ATATÜRK’Ü SEVMEK,İBADETTİR.”

 2. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 21 Temmuz, 2009 12:13

  ***ULU ÖNDERE OLAN,MİNNETİMİZ,TARTISILMAZ.
  —-AMA,BUGÜNE KADAR!==
  **CAAANIMM ÜLKEMİZİ BU SEVİYEYE GETİRENLERİN!
  BUNU NİCİN YAPTIKLARI?
  –T A R T I S I L M A L I!
  ARTIK BİRİLERİNİN,BASIMIZA KOYDUGU İYİCE BELLİ OLMUS BULUNAN,BUNCA YÖNETİCİ!
  CEVAP VERMELİ!
  *NİCİN?ÜLKEMİZ BU HALDE?!!!!!!!!!!

  *BİZLER,NE ATATÜRKE+CUMHURİYETE, NEDE;DİNİMİZE OLAN İNANCIMIZI HİC YİTİRMEDİK.
  -ÜNİVERSİTE ÖGRENCİLERİNİ,YUVALARINDAN,BÜYÜK SEHİRLERE,MADDİ SIKINTILAR VEDE BÜYÜK SEHİR SORUNLARIYLA GİTMEK ZORUNDA BIRAKAN;( DOLAYISIYLA,RUHEN YIPRATAN,MADDEN!HARAP*EDEN –SİSTEM–UZUN YILLAR!FARKLI KUSAK YETİSTİRDİ.
  SONRA İNSA EDİLEN ÜNİVERSİTELER*İSE YİNEDE EVLERİNDEN UZAKTA OLUP!PARA–SIKINTILARI HALA DAHA DEVAM ETMEKTEDİR;(BÜTÜN BUNLAR! NE VAKİT DÜZELİCEK?
  –LÜTFEN*CIKSIN TÜM SİYASİLER!MEYDANA!
  ***HALK/MİLLET OLMAYI BECERİP!HEPSİNE ESİT*SORULAR SORSUN?NİYE BİZİM ÜLKEMİZ BU HALDE?

  HİC—OLAN KİSİLER,NABZA GÖRE SERBET VERİP;( İKTİDAR OLUP:( YİNE AYNI NABIZLAR COGALDIGINDAN!ZİNCİRLEME,BAS EGMEK ZORUNDA KALDIKLARINDAN!
  *ÜLKEMİZDEKİ,KARA ELLER!HİC AZALMAMIS BESBELLİ!
  -NE ACI DEGİLMİ?
  -BUNCA İNSAN ELDE ETTİKLERİ CIKARLARLA MEZARA GİTTİKLERİ HALDE=YİNEDE YENİ KİSİLER BULUNUYOR!İKTİDAR OLUCAK!
  AMAN YARABBİ!NASIL BİR H I R S DIR BU!
  OYSA UTANICAK BİRSEYİ OLMADAN YASAMAK NASILDA H A F İ F L İ K DİR.SON NEFES BENİ HEP KORKUTUR!
  ASLA BASKALARININ HAKKIYLA GELMEYİN DEMİS,PEYGAMBER EFENDİMİZ derdi..anneannem.
  BİZLERİ BU DUYGULARI GÖGSÜMÜZDE BİRLESTİREREK YETİSTİREN AİLEMİZE+ÖGRETMENLERİMİZE+RUHUMUZA+GENLERİMİZE SONSUZ TESEKKÜRLE ANIYORUZ.YÜCE ATAMIZIDA*
  BU CÜMLEYİ,SÖYLEDİGİMDE DAHADA ARTAN,MÜSLÜMANLIK İNANCIMA NE MUTLU**NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE(*

 3. Necdet Ekici yorum tarihi 1 Ağustos, 2009 01:46

  -Diyalektik ve Tarihi metaryalizme göre,İnsanlığın yönetim şekilleri,İlkel toplum,Köleci toplum,Kapitaizm ve Sosyalizm şeklinde toplumların gelişmesidir.Bu sıralamayı diğer bilim dallarıda desdekler.
  -İnsanlar bir arada yaşayabilmek için,Her alanda kurallar ve Sistemer geliştirmişlerdir.Diğer insan gruplarından korunmak içinse DEVLET sistemleri kurmuşlar,Böylece GÜÇ oluşturmaya calışmışlardır.Bu devlet siztemleri EKONOMİYE dayalı,IRKA dayalı,Ve DİNE dayalı sistemlerdir.Bazılarıda KARMA sistemdir.Türk-İslam sentezi gibi.
  -Ancak BİLİMSEL TEMELİ olmayan devlet modelleri ZAMAN içinde cöker.Yok olur.Nitekim Ulu Önderimizin kurduğu Genc T.C Devlet sistemi,Kapitaizm,Kominizm ve FaŞizmin GÜZEL YÖNLERİNİN alındığı bir modeldir.Bu modelin başarısını 1950 yılı Ekonomik verileri incelediğinizde görürsünüz.Genc T.C Enflasyonun olmadığı,Kendi kendine yeten,Dünyanın İlk sekizinde olan bir devlettir.
  -Ancak,Ulu önderimizin eksikliği sonunda Atılan tavizlerden ödün verilmiş,Ve Ülke Emperyalizmin oyuncağı haline getirilmişdir.Şu anda Ülkemiz bir yol ayrımındadır.MASADADIR ve Paylaşılmayı beklemektedir.
  -Globalleşme,AB birliği,Kominist birlikler,Kominist-Kapitaist karma ve İslam Birliği gibi birliklerin Ülkemizde oyunlar oynadığı ve ANADOLUYU parcalamaya calışdıkları ortadadır.
  -Böyle bir durumda YÖN BULMAK ve geleceği planlamak ise,Acilen yapmamız gereken acil işlerdir.ÜMMED-ULUS(Millet)Devlet ve BİRLİK modelleri iyi incelenmeli ve Yeni Dünyada Yerimizi almalıyız.Yoksa Türk Milleti Tarihden silinecek.Bence Acilen DÜNYA TÜRK BİRLİĞİ oluşturulmalı.Yoksa bu ASİL millet TARİHDEN silinecek.Saygılarımla.Necdet Ekici.Yük.Mühendis.

 4. Ebru Yalçın yorum tarihi 11 Ağustos, 2009 16:29

  Büyük Atatürk sen Türk Milletinin ‘ genetik kodusun ‘ gelecek kuşaklar seni ve devrimlerini çılgıncasına savunmaya devam edecek.Bunu kimse unutmasın…

 5. Emin EĞRİ yorum tarihi 11 Ağustos, 2009 21:06

  Ölümünden bu yana 71 yıl geçmiş bir dahi liderimizi arıyorsak,unutulmasın ki ona layık olacak kapasitede bir yönetici bulamadığımızdandır.İyi ki ATA’mız var olmuş,bu günleri bizlere sağlamış.Ya kıymetini bilmeyenlere ne demeli?! Tartışma konusu yapmak,yapanların acizliğindendir.

 6. Mehmet Yildiz yorum tarihi 22 Ağustos, 2009 00:43

  Alman istihbaratin Adenauer Vakfi gibi teskilatlarla yolu ile kürt vatandaslarimizi götürüp, almanya da organize ettirdiler. Fransislar da bask yolla Türk milletine ihanetlikler yapmakdadirlar. Neden mi? Disaridan Türk milletini (tabi ki kürtler dahil) iykamadilar. Simdi de Saidi Nursi casusunu aramisa sokup ic den yikmaya calismayi basardilar. Bakalim bundan sonra kim gelip bizleri organize edecek. Islam in askeri “Atatürk” gibi olsa keske!

 7. namik akbay yorum tarihi 6 Ocak, 2010 06:21

  (PARTICILIK YAPMITORU BELIRTEYIM)bozkurt nedir bilirmisiniz kimsenin inkar edemeyecegi gibi asil bi hayvandir .peki biz turkler icin ne mana tasir BOZKURT DESTANLARDAKI BOZKURTLA BASLARSAK ONDER MANASINI TASIR BIZ TURKLER ICIN AKILLI,ZEKI ,CEVIK ,ATILGAN,KORKUSUZ , tarih boyunca Milletimizin icinden cok BOZKURTLAR CIKMISTIR BENCE MUSTAFA KEMAL ATATURK BU MILLETIN BOZKURT EVLATLARINDAN BIRISIDIR YATTIGI YER CENNET OLSUN ODA BIZIM GIBI BI INSANDI GUNAHLARINI ALLAH BAGISLASIN

Yorum yap