110) NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

Yayin Tarihi 19 Mayıs, 2009 
Kategori ATATÜRK

“NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE”

41817ataturk_hareketli.gif

Ben telefonum da çağrı sesi olarak Atatürk’ün kendi sesinden “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE” Sözünü kullanıyorum…

Telefon numaram arandığında Bu güzel ses ve anlamlı söz,  beni her mekanda uyarıyor!

“NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE” Sözünü, Atatürk’ün sesinden tekrar tekrar duymak bana gurur ve güç veriyor…

Atatürk’ün sesi ve sözü ile uyarılmak istiyorsanız, sizlerde telefonunuza (mp3) özellikli bu çalışmamı yükleyebilirsiniz!

HER ZAMAN, HER YERDE,

“NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE”

Yılmaz KARAHAN

nemutluturkumdiyene.mp3

Paylaş:

Yorumlar

“110) NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE” yazisina 18 Yorum yapilmis

 1. hayati piyi yorum tarihi 20 Mayıs, 2009 02:30

  HOCAM SIZE KATILIYURUM

 2. Abdullah TEMİR yorum tarihi 20 Mayıs, 2009 08:26

  Teşekkürler hocam.

 3. PELİN IŞIL ERSOY yorum tarihi 20 Mayıs, 2009 10:35

  HOCAM !!!
  HER ÇALIŞTA İNSANLAR YADIRGIYOR SONRA Bİ TEBBESSÜM OLUŞUYOR ÇOK HOŞ Bİ DURUM … ((=

 4. Kürşad yorum tarihi 21 Mayıs, 2009 11:49

  TV de seyredip gazetelerde okuduysanız, dağdaki ne mutlu Türküm yazıları silinecekmiş. Bazı pkk yandaşı insanlarımızın gücüne gidiyormuş. Bu yazılar ülkemizde yaşayan hiç bir etnik kökenin gücüne gitmezken, nasıl oluyorda bazı kürt kökenli insanların gücüne gidiyor anlamışta değilim. Tabi pkk sempatizanı olamanın çok büyük bir payı var. Zaten artık kendimi kandırmıyorum kendimde bir kürt kökenli, milliyetci bir Türk olarak. Hangi konuda derseniz Neredeyse tüm Kürtlerin artık istisnasız PKK sempatizanı olduğu konusunda tabiki. Meğer cumhurbaşbakanımızın açılımının bir parçasıda bu yazı silme uygulamasıda onuda belirteyim.

 5. handan suda yorum tarihi 22 Mayıs, 2009 19:30

  ne mutlu diyor ve gerisi yok..bendemi acaba hata???sevgiler..

 6. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 23 Mayıs, 2009 10:23

  Hasreti arza dayana
  Sesini özden duyana
  Kaldır başını göklere
  Ne Mutlu Türküm Diyene!

 7. OĞUZHAN OĞUZ yorum tarihi 24 Mayıs, 2009 20:22

  NE MUTLU TÜRKÜM…….

 8. Lale Iman yorum tarihi 24 Mayıs, 2009 21:13

  Bu sesli yazmanin tam bir hali yok mu? Yani yalniz bu kelime degil, Ataturk’un tum konusmasi..

 9. OĞUZHAN OĞUZ yorum tarihi 24 Mayıs, 2009 22:47

  ELHAMDÜRÜLLAH, NE MUTLU ( Kİ ), T Ü R K Ü M.

 10. serdar bayram yorum tarihi 25 Mayıs, 2009 00:29

  http://yataganbabaarsiv.tr.gg/%26%23304%3Bslamiyet–Oe-ncesi-T.ue.rkler.htm

  İSLAMİYET ÖNCESİ
  TÜRKLER SİNEMADA

  “Tengri’nin adaleti”ni yeryüzünde hakim kılanların / Türkler’in, “İslâm’la şereflenmeden önce”ki yaşantıları sinema filmi oluyor.

  Yıllardan beri tartışılan ve Can Dündar’ın “Mustafa” belgesel-filmi ile yeniden alevlenen “Tarih’in / Türk Tarihi’nin doğru anlatılıp-anlatılmadığı” konusu, yeni bir boyut kazandı. “Mustafa” belgesel-filmi gösterime girdiğinde HYP Genel Başkanı Prof.Dr.Yaşar Nuri Öztürk “derhal gösterimden kaldırılsın” diyerek sert tepki göstermişti. (Türkçe Bilgi.Net Sitesi / 10 Kasım 2008) Konu ile ilgili HYP’den ikinci bir ses daha çıkmış, HYP Denizli İl Başkanlığı Türk Devletleri Çalışma Kulübü (TDÇK) Başkanı Serdar Bayram, Almanya Mannheim’den yayınladığı açıklamada, “Türk Tarihi ile ilgili ciddi sinema filmleri çekilmesi gerektiğini” söylemişti:

  Serdar Bayram / HYP Denizli TDÇK 3.Yazılı Basın Açıklaması :
  DÜNDAR’IN “MUSTAFA”SI, ÖZTÜRK’ÜN “ATATÜRK”Ü…

  http://yataganbabaarsiv.tr.gg/4-.-Aciklama-d–Dundar-h-in-Mustafa-h-si%2C-Ozturk-h-un-Ataturk-h-u.htm

  Serdar Bayram, bu Basın Açıklaması’nda gündeme getirdikleri konunun gerçeğe dönüştüğünü anlatan şu yeni haberi veriyor:

  “Alpagut Mokan” adındaki film, bizim HYP TDÇK olarak istediğimizi yapıyor ve “Türklerin Müslüman olmadan önceki halini” gösteriyor / anlatıyor…

  Adı geçen bu filim 2009 başında yayınlanacakmış ama finansal / ekonomik kriz nedeniyle sponsor firmalardan ikisi çekilmiş… Bunu HYP TDÇK Başkanı Serdar Bayram’ın yazdığı e-mektup’u yanıtlayan Yabgu Nihat Yiğit’in (Filmin Başrol Oyuncusu) cevabından anlıyoruz:

  > 1,7 MİLYON DOLARLIK PROJE

  Aleykum Selâm Serdar Bey Kardeşim,

  Alakanız için teşekkür ederim. Bu proje sizin de yazdığınız gibi “2009 Ocak başında” gösterime girecekti. Lakin 2008 Kasımı’nda başlayan global kriz (!) nedeni ile sponsor firmalardan ikisi geri çekildi ve finansında 600 bin dolarlık eksik oluştu. Bu projenin maliyeti 1 milyon 700 bin dolar… Bundan dolayı geri adım atıldı ve yapımcı firma bu eksik finansı gidermeye çalışıyor. Eğer, son finansal çalışmaları bu günlerde olumlu sonuçlanırsa, 10 Haziran 2009 da çekimlerine başlayıp, bu sene Eylül – Ekim gibi gösterime sokulması düşünülüyor. Sağlık ve saadetlerle beraber Allah’tan iyilikler dilerim. Saygılar… Nihat Yiğit

  Başrolünü Nihat Yiğit’in oynadığı “Alpagut Mokan” adlı bu film ile ilgili detaylı bilgiler, sitesinden öğrenilebilir:

  ALPAGUT CİGAY MOKAN (Tarihi Bir Filmin Anatomisi) :

  http://www.sayokanalp.tr.gg/MOKAN.htm?PHPSESSID=20cd0933d29f06948e6fc484d3ac6990

  HYP TDÇK Başkanı Serdar Bayram’ın “inşallah Vatansever ve Atatürkçü firmalardan veya kişilerden sponsor / destekçi bulunur” temennisinde bulunduğu ikinci e-mektup’a da cevap yazan Nihat Yiğit, ilginç iddialarda da bulunuyor:

  > TÜRKLERİN 6.ASIRDAN ÖNCEKİ DÖNEMİ AYDINLATILMALI!

  Türk Milleti’nin tarihi “yabancılar tarafından yazılıp” bize servis edilmiş ve üzülerek bizdeki Tarih Bilimcileri’nin kabulü ile okullarda okutulmuştur. Oysa rahmetli Atatürk’ün ön gördüğü, “araştırılmasını tavsiye ettiği tarihimiz”, -şu an- okutulan tarih değildir malumunuz.

  Sinemada da belli yıllar mesaisini harcayan biri olarak, tarihimizde 6.asırdan öncesi / bilinçli muamma bırakılan dönemi bir nebze de olsa aydınlanması konusunda bir gayrettir / sinema tecrübemi bu alanda kullanmaktır bu çalışmam…

  > M.Ö. TÜRK TARİHİ ve EN KÜÇÜK DÜĞMEYE KADAR!…

  Bu projeyi, Allah gerçekleştirmek nasip ederse, sonrasında da “M.Ö.sine ait Türk Tarihi” ile ilgili film projelerim hazırdır, onları hayata geçirmek için gayret edip Allah’tan yardım dileyeceğim. Yani sadece “Mokan Projesi” değildir. Mokan Projesi “az bir bütçe ile” de çekilebilir. Ama o zaman “aşağılayıcı şu ifade”yle karşılaşacağız: “Türk filmi işte”…

  Şahsımın üzerinden “Türklüğe kötü atıflar” yapılması, beni ölene kadar rahatsız eder… Şunu diyemem “elimizden geleni yaptık, bu kadar oldu.” Bu projede, bir kostümün “en küçük bir düğmesini” dahi önemsiyorum… Bundan dolayı bütçesi bu kadar yüksek oluyor.

  > KÜLTÜR BAKANLIĞI’NIN DA DESTEĞİ ALINMALI!

  Filmin Başrol Oyuncusu Nihat Yiğit’in bu açıklamasından sonra, HYP TDÇK Başkanı Serdar Bayram filme destek olabilmek için şu cevabı yazıyor:

  Belki bizim de elimizden birşeyler gelir, ben Denizli’de yaşayan HYP Denizli İl Başkanı / Yazar Murat Yatağanbaba’ya konuyu aktaracağım, belki HYP Denizli Türk Devletleri Çalışma Kulübü (TDÇK) adına bir açıklama yapıp, “Tarihimiz’e ve ona sahip çıkan sizlere sahip çıkılması gerektiğini” –sizin için bir sakıncası yoksa- “bir Basın Açıklaması olarak Türkiye´ye duyurur” ve belki bir yardımımız olur…

  Yiğit’in bu teklife verdiği cevapsa şu:

  Bu projeyi önce Allah’ın hoşnut olacağı, sonra başta Atatürk ve Atalarımız’ın cürümlerine (değerlerine) halel getirmeyecek biçimde “en doğrusuyla” yapmak görevimizdir. Tabiatiyla, manevi inançlarımızın ve milli değerlerimizin kaygılarını taşıyan herkesin katkısına ihtiyaç vardır.

  Anlaşılıyor ki, film için Siyasetçiler’den de destek bekleniyor… “Siyasetçi” Yatağanbaba bu konudaki görüşünü açıklarken şunları söyledi:

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, daha önce Tarih’le ilgili bir film olan ve Mustafa Altıoklar’ın çektiği “İstanbul Kanatlarımın Altında”ya maddi destek olmuş ama daha sonra -yanlış hatırlamıyorsam- desteğini çekmişti, çünkü filmi beğenmemişti… Bu “Türkler’in Müslüman olmadan önceki dönemi”ni anlatan “Mokan Projesi” için de, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşülmeli ve desteği alınmalı… “Basın Açıklaması” meselesine gelince, işte onu yapmış bulunuyoruz… Duymak isteyen kulaklara / imkân sahibi kişi ve firmalara “bu tür projelerin desteklenmesinin önemini” uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Olmak isteyen zaten destek olacaktır. Bu Basın Açıklamamız’la bu projenin daha çok duyulmasında ve bu tür çalışmalara duyarlı olanların projeden haberdar edilmesinde bir katkımız olursa mutlu oluruz…

 11. Kürşad yorum tarihi 26 Mayıs, 2009 11:25

  Bu film yapılırken, gerçekleri yansıtan bir film olması isteniyorsa kesinlikle bizi aşağılık gören yabancı lardan değil, yabancı tarihçilerin kuklası olmuş Türk tarih kurumu ve kendini dünya tarihçileri arasına sokmak için tarhimizi yabancılara peşkeş çeken tarihçilerimizden değil, hayatını yunan tarihine adamış ve Türkçeyi 40 yaşından sonra öğrenmiş ama Türk tarihini yarım yamalak yazmış tomson ve tomsoncu tarihçilerimizden değil; milli şuura sahip gerçek Türk tarihçilerimizden bilgi alınması gerekli. Örnek Kazım Mirşan hocamız gibi insanlardan. Eğer bu yapılmassa film sadece karamurat yada tarkan filmi olur çıkar.

 12. M.Nihat Yılmaz yorum tarihi 27 Mayıs, 2009 23:54

  Büyük Atatük;”Ne Mutlu Türk’üm diyene” demiş.
  (O günkü şartlarda,insanların önünü açmiş.)
  Yani; ne olursa olsun kendini Türk kabul edene.
  Yani; “demek” ile olunduğuna göre;
  Ya bir de her yönüyle Türk olabilmenin özelliğini taşıyanlar acaba kaç misli mutludurlar?

  -Ne mutlu, Tükçe düşündüm,Türk gibi davrandım diyene,
  -Ne mutlu, Türk olabilene,Türk kalana,tepkiler gösterebilene,bu yolda;ter dökene,üretic olabilene..
  Saygılarımla.
  M.Nihat Yılmaz

 13. Mehmet Yildiz yorum tarihi 22 Ağustos, 2009 00:58

  NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE. EVET YAHUUU. NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE. Türklük nedir biliyormusunuz:

  Türkler birbirlerine saygilidirlar ve severler ver herzaman her yerde yardim ederler. Türkler dogrudur ve dürüstlerdir. Türkler caliskandir.

  Bu sifatlari tasimiyan. Türk degildir. Türküm desede ancak hayindir. Bu yüzden yolda, trafik de, isyerinde, hastahanede ve heryerde elinden geldigi kadar düsüen vatandasa yardim edersek Cenabi Hak da bizi yükseltir. Atatürk gibi biz de vatandasi seviyoruz.

 14. Murat FİDAN (Acar Gazeteci) yorum tarihi 6 Temmuz, 2010 00:28

  Değerli Ağbayim, kıymetli üstadım;
  yazılarınızı takip etmekten asla yorulmadığım gibi müthiş bir haz almakla beraber sayenizde yeni bilgi sahibide oluyoruz,
  sizlere müteşekiriz.
  Allah yolunuzu her daim aydın etsin.

 15. Ne Mutlu Türk'üm Diyene yorum tarihi 7 Temmuz, 2010 23:06

  Harikasınızzzzzzzzzzzz.İşte olay budur ,konu hallolmuştu.Bundan sonra her yerde,her zaman telefonumda bu seslenecek…
  Ne Mutlu Türk’üm Diyeneeeeeeee !!!
  Vaolasınız…

 16. handan suda yorum tarihi 6 Ekim, 2010 10:47

  ELİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK…

 17. Kübra... yorum tarihi 26 Şubat, 2011 22:43

  NE MUTLU MÜSLÜMANIM DIYENEEYEEE..

 18. Arif Can Uğur yorum tarihi 4 Mayıs, 2011 21:57

  NE MUTLU ÇERKESİM DİYENE……

Yorum yap