105) ATATÜRK’ÜN, FİLİSTİN UYARISI

Yayin Tarihi 8 Ocak, 2009 
Kategori ATATÜRK

ATATÜRK’ÜN, FİLİSTİN UYARISI

in.jpg

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Filistin konusunda ne düşünüyor, ne söylüyordu? Ekteki belge Atatürk’ün Avrupa’ya Filistin konusunda ultimatom verdiğini ortaya koyuyor. Atatürk’ün Filistin ile ilgili Haziran 1937’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşması:

Türkçe Hâkimiyet-i Milliye Gazetesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde irad etmiş olduğu bir nutuktan bahsediyor. Aşağıdaki satırlar bu nutkun Filistin’e taalluk eden kısmından alınmıştır.

Arapların Avrupa siyasetine nüfuz edemeyip bu sözde istiklal kelimesine inandıkları ve bu uğurda Arap memleketlerini Avrupa emperyalizmine esir kıldıkları çok şayanı teessüftür.Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz vakıa bir kaç sene Araplardan uzak kaldık. Fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslamiyet’in mukaddes yerlerini Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyet’e lakayt olmakla itham edildik.Fakat bu ithamlara rağmen Peygamberin son arzusunu yani, mukaddes toprakların daima İslam hâkimiyetinde kalmasını temin için hemen bu gün kanımızı dökmeye hazırız.

Cedlerimizin, Selahaddin`in idaresi altında, uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri topraklarda yabancı hâkimiyet ve nüfuzunun tahtında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bu gün, Allah`ın inayeti ile kuvvetliyiz. Avrupa bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam âleminin ayaklanıp icraata geçeceğinden şüphemiz yoktur.”

Arapça neşir : “Bombay Cronicle 27.07.1937 münteşir”

Türkçe Neşir: Hâkimiyet-i Milliye Gazetesi

İşte o belge;

image00117.jpgimage0026.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“105) ATATÜRK’ÜN, FİLİSTİN UYARISI” yazisina 27 Yorum yapilmis

 1. Halis Yılmaz yorum tarihi 8 Ocak, 2009 23:49

  Herkesin kafasında bir Atatürk varya.İşte benim Atatürküm bu.Bana birsürü iftira ile birlikte tanıtılmaya çalışılan,sürekli bir şeklide yıpratılmaya çalışılan Atatürküm.Aslan Atatrüküm,yiğit Atatürküm.Atalarının izinde İslamın kılıcı,Türkçü Atatürküm.Ve onun bilinmeyenlerini,saklanan,gizlenenlerini yayınlayan sayın Karahan,sağol,varol.Allah senden razı olsun.

 2. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 9 Ocak, 2009 11:06

  Kemal Paşam.

  Soysuzlar, seni tarla kovalamakla anlattıklarını sandılar.
  Başka bir soysuz, aklı sıra senin insani yönlerini öne çıkarmış.
  Güneş balçıkla sıvanmaz.
  Sen, her çağda bize yine ışıksın.
  Ellerinden öperim.

 3. Kursad yorum tarihi 9 Ocak, 2009 20:05

  Atatürkümüz öleli nice oluyor ama onun her okuduğumuz sölerinde ve yazılarında halen onun ileri görüşlülüğünü görüyoruz. Dünya zaten onun ogünü için değil bizim için ve bizim bile geleceğimiz için yaşadığını ve savaştığını kabullenmiş durumda ama halen bizim yobazlarımız bunu kabullenemiyorlar.

  Aksam karısı ile kavga eden kendini meyhanede buluyor, zevk için zevki sefa içinde yaşayanlar eronine alkole sarılıyor, 3 kurus borcu olan günde iki paket sigarayı püfür püfür tüttürüyorlar ama benim Atatürkümün milleti katledilirken, ülkesi tarumar edilirken, saf Türkler onun gözlerinin içine yaşlı gözlerle bakıyorken, ona bir sigarayı ve bir 70 liği çok gördüler.

  Görsünler diline Allah ve peygamber sözünü almayan dedikleri Atatürkü. Atatürkümüzü görsünler ve ağzına bir kere Türk sözünü almayanlar utansınlar.

 4. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 9 Ocak, 2009 23:06

  *O’NU DÜSÜNÜNCE, GÖZLERİM KAMASIYOR!
  -NASIL BİR YILDIZ AMA!
  *HER SÖZÜYLE HALA DAHA HAKLI CIKIYOR.
  DÜNYACA KABUL EDİLMİS ESSİZ BEYNİ,CESARETİ,KIVRAK ZEKASI,BU TOPRAKLARA,BU MİLLETE YAPTIGI BUNCA YARARA
  RAGMEN!SAYET YASASYDI!BİZ BUGÜN*DÜNYANIN ÖNDER,ÖRNEK TEK GÜCÜ OLACAKTIK.

 5. sahin ince yorum tarihi 11 Ocak, 2009 01:46

  Değerli Atam sen olmasaydın silah arkadaşlarınla birlikte bizlerde olmazdık olurduk ama kimlerin çocukları olurduk sen olmasaydın minarelerden ezan okunmazdı seni din düşmanı olarak tanıtan yobazlar utansın sen olmasaydın bu ülkede esir olurduk atam senin bırakmış olduğun emanete gereği gibi sahip çıkamıyoruz fakat bizler sizlerin ışığında yola devam edeceğiz yılmayacağız atam seni her zaman rahmetle anıyoruz atam sen yaşasaydın dünyanın tek gücü bizler olacaktık sizlerin kanla aldığınız toprakları şimdi karış karış gururla satıyorlar sizleri eleştiren yobazlar şimdi sizin aldığınız toprakları satıyorlar atam seni rahmetle anar bıraktığınız herşey için sana minnettarız atam ruhun şadolsun.

 6. MUSTAFA.KEMAL- ATATÜRK yorum tarihi 12 Ocak, 2009 11:31

  Her Rüzgar Savuracak Bir Toz Bulur

  HAK HAKLILIGIN YANINDADIR.

  BEN BIR ZAMANLAR VADETTIN HAZRETLERININ YAVERI IKEN FILISTIN TOPRAKLARINA GÖREV YAPMAK ICIN GÖNDERMISDI………………!!!!

  ISTE NE HAL OLDU ISE O TOPRAKLARA AYAK BASTIGIM ANDA OSMANLI KARSITLILIGI ILE KARSILASDIM.

  BU TOPRAKLARIN NE OSMANLIYA NEDE TÜRKLERE YAR OLAMIYACAGINI NARALAR ICINDE KURU KALABALIK HALK TOPLULUGUNUN AVAZ AVAZ SALYALARINI AKITIRKEN BIZZAT SAHID OLDUM…………!!!

  VE OOOOOOO ANDA VAAAAAAAAAAAAH ISLAM VAAAAAAH LAYIK OLMAYANLARIN HAKKI DEGILDIR HAKKA SAHIB OLMALARI……………!!!!

  AHIRETTEN
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 7. Nuri Kurnaz yorum tarihi 24 Ocak, 2009 10:24

  Sayın Yılmaz Karahan;

  Rahmetli Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye’nin dış politikasına ışık tutan belgelerin aslını yayınlamanızdan dolayı teşekkür ederim.

  Türk Milletine Allah’ın bir lütfu olan, bu büyük dehanın, günümüzde Gazze’e soykırım yapan İsrail’in ve sessiz ve müslümanın katledilmesinden memnun kalan Batı emperyalizmine karşkı takınılması gereken tavrı açıkca ortaya koymaktadır.

  Müslümanım diyen, milliyetçiyim diyen, ulusalcıyım diyen, bu coğrafyada yaşamanın zorluklarını göze alan bu güzide Türk Milletinin çocukları artık maziye bakacaklar, atide yaşamanın gereklerine yapacaklardır.

  Allah’a emanet olunuz.

 8. suna yurdalan yorum tarihi 26 Ocak, 2009 01:20

  BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK.SEN NEKAKADAR BÜYÜK(KENDİ DEYİMİNLE)TÜRK HALKI’NI AYDINLATSANDA AZİZ NESİN’İN YAPTIĞI %65’LİK BİR BÖLÜM AYDINLANMAMAKTA İNATLA DİRENİYOR..İKTİDARIMIZDAN BELLİ!SEN GELECEĞİ GÖREN BİR ÖNDERİN.HALA DAHA SENİN BIRAKTIĞIN VE SÖYLEDİĞİN SÖZLERLE ÜLKE YÖNETİYORLAR.İYİKİ TÜRK DOĞDUN VE BİZİM ÖNDERİMİZ OLDUN.SENİ AYAKTA VE GURURLA ALKIŞLIYORUM SENİ ÇOK SEVİYORUM

 9. zeynep nur karakaya yorum tarihi 10 Şubat, 2009 20:19

  atamdan büyük mesaj var flisine valaha allah rahmet eylesin rahat uyu atam biz senin izindeyiz

 10. zeynep nur karakaya yorum tarihi 10 Şubat, 2009 20:20

  atm sen rahat uyu bizler atatürkçüyüz

 11. mehmet yorum tarihi 17 Şubat, 2009 15:32

  Dünyada teksin Tanri Cennetinden çıkarmısın seni

 12. arzu ciba yorum tarihi 23 Şubat, 2009 23:59

  sen seni dinsiz olarak görenlerden daha müslümandın.çünkü hiç bi zaman dini siyaset aracı olarak görüp çıkar sağlamadın.eşi bulunmaz ve de sadece türk ırkına lutfedilmiş bir yiğitsin..rahat uyu atam.

 13. cevdet durmaz yorum tarihi 3 Mart, 2009 18:54

  Atam sen olmasaydın türklük olmazdı,din olmazdı.Sen dünyayı dize getirdin,kendini tanıttın.İçimizdeki yobazlar seni tanımak istemiyorlar,her türlü iftirayı yapıyorlar,dinsiz diyorlar.Sen olmasaydın din de olmazdı.Bu günkü sana iftira atan yobazlar da olmazdı.Allah onlara bu kadarını düşünecek kadar bile beyin vermemiştir.Dünyada biricik ATAM dünyadaki kendini müslüman sanan yobazlar toplansalar senin bir kılın olamazlar.Sana dinsiz demekle ne kadar günaha girdiklerini bir bilseler.Türklüğün yok olmaması için ALLAH seni bize HIZIR gönderdi.Akıllı insanlar aklından çıkmayacaksınız.Demiştiniz benim resimlerim ortadan kaldırılmaya başlandımı ,hakkımda asılsız ileri geri laflar konuşulmaya başlandımı.Asıl ülke o zaman tehlikededir.İşte o günleri yaşıyoruz 1915 ten daha büyük bir tehlikedeyiz.TÜTKLÜK YENİDEN UYANMALI YARIN GEÇ OLMADAN.

 14. eser yıldırım yorum tarihi 6 Mart, 2009 11:11

  İnanın gözlerim doldu okurken. Büyüksün ATAM. sana iftira atanlar ahirette hakkını nasıl öderiz diye düşünsünsün, yaptıkların için sana minnettarız…

 15. Özkan EKEKON yorum tarihi 24 Nisan, 2009 14:11

  Merhaba Yılmaz Karahan Kardeşim.
  Atatürk’ün Filistinde yaptığı mücadele Harp okulu yılarında başlar Hatay Davasında Benim eski davamdır demesi de bu mücadelesini gösterir. Çanakkale savaşından sonra Osmanlının galip geldiği cephe halep Antakya arasında kazanılan savaş olmuş ve Hatay’ın sınırları bu savaşta çizilmişti. İskenderun limanına gelen İngiliz ordusuna ait askeri gemiden bir tek kayık indirmemiş Onun bu direnişi ile yetkileri elinden alınarak İngilizler İsdkenderun’a çıkmıştır. İskenderun dönüşü İstanbula gelince Geldikleri gibi giderler tarihi sözünü söylemiştir. Atatürk Orta doğuya önem vermiş kişiliği ile Hatay Döryolda onun adına devletin işlettiği Atatürk ziraat bahçesi ve Dörtyolda akrabaları vardır.
  çalışmalarınıza başarılar dilerim.

 16. şükrü adatepe yorum tarihi 3 Haziran, 2010 01:28

  GENE DOĞRU VE GERÇEK BİR BİLGİ YAZISI EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE KALEMİNİZE SAĞLIK SAYGI DEĞER HOCAM Ben yardım gemilerine yapılan saldırılarla başlayacağım yazıma:FİLİSTİN topraklarını satarak bu zemini kendisi hazırlamıştır ama yapılan bu vahşet TÜRKLEREDİR.ŞEHİTLERİMİZ diğer tarafta PEYGAMBERİMİZE KOMŞU değilmi?neden kitabımız KURAN’I KERİMDE hadislerinde ŞEHİTLİK mertebesinden bahsediyor İSLAMLA TÜRKLÜK EŞDEĞERDEDİR vede TÜRKLERE ÖZGÜDÜR BAYRAKTARLIĞINIDA BİZ TÜRKLER YAPARIZ.nasıl HADİSLERLE müjdelendi konstantiniye’nin fethi kime nasip oldu elbetteki bir TÜRK’E peki neden islamiyeti doğduğu arabistan çöllerinden birine nasip olmadı.bizim varımız TÜRK İSLAM sevdasıdır.yapılan saldırıyı planlı şekilde israil yapmıştır ne adına ortalığı karıştırmak için hem dini yönüyle hemde asırlardır almak istediği intikamı almak için,pkk terör örgütü’nün en büyük destekçisi kim?israil ve abd bence herkesin bu konuları iyi düşünmesi lazım.ŞEHİTLERİMİZ HEM BAYRAĞI HEMDE DİNİ İÇİN ŞEHİT OLURLAR bu konu siyasi boyutu aşmıştır maksat bellidir türk düşmanlığı.akp’ye gelince dağdan indirttikleri piçleri güllerle karşılattılar ingiliz uşağı şeyhlerinin ve fettonun hatrına o piçlere kardeş dediler ve dinide böldüler gerçek inançlı şahsiyetleride milletin gözünde aşağılattılar oysaki din: insanların hür vicdan iradeleriyle yaşayabilecekleri manevi bir yol ve inançtır cemaatlerle tarikatlerle yaşanmaz bunun bilincinide herkesin taşıması lazımdır, kimileride ATATÜRK’ün şerefli gölgesine sığınıp gerçek inançlı kişilerin inançlarını yerlere atmaktadır işte bu durumlada değerli şahsiyetimiz ATATÜRK dinsiz,ermeni,mason gibi tabirlerle aşağılanmaktadır milletimizin ATATÜRK’ÜN islam dini adına yapmış olduğu değerleri ve geleceği görüş yönünü taktir etmesi lazım ATATÜRK din düşmanı değil gerçek türk islam sevdalısıydı.Kıbrıs dahi bizlere sırt dönmekte ermeni ve rumları desteklemekteler.Müslümanlar Yahudilerle savaşmadıkça kıyamet kopmaz.
  Müslümanlar Onlarla savaşıp… Öldürecekler.
  Hatta Yahudi bir Taşın ve ağacın arkasına saklanıp gizlenecek
  Taş ya da ağaç şöyle seslencek
  Ey Müslüman Ey ALLAH’ın Kulu işte Yahudi arkamdadır
  Gel onu Öldür!
  Garkad adındaki ağaç müstesna.
  Çünkü o Yahudilerin ağacıdır..”
  HADİS-İ ŞERİF

 17. Azeri_Genc yorum tarihi 5 Haziran, 2010 00:14

  İşğaldaki hali sakın unutma…
  Atatürke dil uzatma sebepsiz…
  Sen anadan çıkardın ama..
  Baban kimdi bilinmezdi Şerefsiz…

  Ben azeri olarak diyorum. Kimki ATATÜRKÜ,ATAMIZI yanlış fikirlerle,yanlış düşüncelerle, kötü tanıtıyorsa yukarıda yazdığım 4 satırı iyi okusun ve derk etsin. ATATÜRK olmasaydı Baban hangi millettendir belli olmazdı…

  SAYGILARLA

 18. ATATÜRK’ÜN, FİLİSTİN UYARISI | uCan Kurbaga yorum tarihi 9 Ağustos, 2010 16:28

  […] Alıntıdır […]

 19. Hasan DEMİR yorum tarihi 7 Aralık, 2010 07:20

  1-Hergün Türk milletinden Gizlenen 1Atatürkle karşılaşıyoruz
  Atatürk’ün Henüz kurulan Suudi Devleti kralina Telgrafi: Hz MUHAMMEDin sav mezarının yıkılacağını derin 1üzüntüyle öğrendim Bu kutsal emanete ASLA dokunamazsınız 1Tek taşının bile zarar gördüğünü duyarsam orduyu aşağıya gönderirim!
  2-PEYGAMBERin sav SON ARZUSU yani Mukaddes topraklarin daima ISLAMIYET hâkimiyetinde kalmasini temin için HEMEN bugün KANLARIMIZI dökmeye HAZIRIZ Ceddimizin Selâhiddin-i Eyyûbi idaresi altinda ugrunda Hiristiyanlarla mücadele ettikleri ISLAMIYETin mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hiristiyanlarin nüfuzu altina girmesine mâni olacagiz beyan edecek kadar bugün ALLAH’in inayetiyle kuvvetliyiz Iste Gizlenen Atatürk’ümüz bu Bu kararliligi da öldürülme sebebi oldu.Yani o, ALLAH-u âlem, Sehittir.Öyle olmasaydi son sözleri Ve ALEYKÜMSELAM” olur muydu
  http://YeniCagGazetesi.com.tr/yg/yazargoster.php?haber=4776

 20. Adnan Yıldız yorum tarihi 16 Şubat, 2012 09:08
 21. Muharrem Bayraktar yorum tarihi 21 Şubat, 2012 02:24

  ATATÜRK İNANÇLI BİR MÜSLÜMANDI..
  http://www.giresunpostasi.net/haber.php?haber_id=4003

 22. Arslan Bulut yorum tarihi 19 Mart, 2012 02:32
 23. Açık İstihbarat yorum tarihi 20 Mart, 2012 08:03
 24. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 26 Haziran, 2012 01:39

  -BİR DEFA DAHA ONUR DUYDUM..KALKTIM VE SAYGIYLA EGİLİYORUM***SONRADA YARADANA DUA EDİYORUM**YARAB*GÖNDER BİZİ ONU TEKRAR**YADA,BİR BENZERİNE YAKININI..ODA YETERDİ,TÜM ÖDLEKLERİ,DEDİKODUCULARI KORKUTMAYA..DİYE;;((KAİNETIN TÜM YILDIZLARI SİZİ AYDINLATSIN ULU ÖNDERİMİZ.

 25. maxtouch yorum tarihi 1 Ağustos, 2016 09:52

  HZ. MUHAMMED (S.A.V) EFENDİMİZİN KOMUTANLIK DEHASI VE ATATÜRK
  http://maxtouch.blogcu.com/hz-muhammed-s-a-v-efendimizin-komutanlik-dehasi-ve-ataturk/8302146

  Not. Sayfanizi Resim eklenebilir hale getirirseniz resimle zenginlesir

 26. Lütfü Özşahin yorum tarihi 5 Ağustos, 2016 17:03

  İçimizdeki İsrail ve Mustafa Kemal
  http://acikistihbarat.com/Sayfalar/haberdetay.aspx?id=5609

 27. Hasan Demir yorum tarihi 23 Kasım, 2016 20:08

  Atatürk yaşasaydı İsrail olmazdı!
  Her gün, “Gizlenen bir Atatürk” le karşılaşıyoruz..
  Yıl 1926’dır.
  Daha önce (1924) Mekke’yi ele geçirip Hz. Peygamber(s.a.v)’in kızı Fatım’a’nın doğduğu ev ile Peygamberin namazgâhını tahrip edip, ilk Müslümanların Mekkeli müşriklerden gizlice toplandıkları Erkâm’ın evi kapısına kilit vuran Vehhabiler, Medine’ye yöneldiler. Vehhabi Faysal, Arabistan’ın en fanatik Vehhabilerinden olan Faysal Derviş’i Medine üzerine gönderdi.
  Mesele uzun…
  Netice olarak on ay kadar süren bir kuşatmadan, Vehhabi kuşatmasından sonra direnemez hale gelen Medine, düştü. Fanatik Vehhabi kadı Abdullah bin Büleyhid, Medine’de “şirk ve bidat odağı” olarak değerlendirdiği mezar ve türbe taşlarını yerle bir etmeye başladı. Baki Kabristanı da bu yıkımdan nasibini aldı. Sıra Hz. Muhammed Aleyhisselam’ın türbesine gelmişti ki, İbni Suud buna mâni oldu.
  İşte tam bu noktada biz, bizden gizlenmiş bir Atatürk’le daha karşılaşıyoruz. Devamını, ART’de anlatan Nevzat Yalçıntaş’tan dinleyelim.
  Bir gün, Dışişleri Bakanlık Arşivi’nde araştırmalar yapan Münir Bey telefonla Yalçıntaş’ı arar:
  “- İlginç bir belgeyle karşılaştım, bunu size mutlaka göstermem lâzım!”
  “O sırada” der Yalçıntaş, “Benim çalıştığım Başbakanlık binası ile Dışişleri binası aynı yerdeydi. Münir Bey atlayıp geldi. Çok heyecanlıydı”
  Yalçıntaş da Münir Bey’in gösterdiği belgeyi görünce çok şaşırır. Belge, bir “Telgraf metni” dir. Henüz kurulan Suudi Devleti kralına gönderilmiştir. Altında Atatürk’ün imzası vardır ve şöyle demektedir:
  “- Hazreti Muhammed’in mezarının yıkılacağını derin bir üzüntüyle öğrendim. Bu kutsal emanete asla dokunamazsınız. Bir tek taşının bile zarar gördüğünü duyarsam, orduyu aşağıya gönderirim!”
  İşte Türk milletinden gizlenen Atatürk bu.
  Laik ve Atatürkçü geçinenler de bu Atatürk’ü Türk milletinden gizliyorlar, Suudi dostları, Büyük Ortadoğu Projesi taşeronları da.. Birilerine göre Atatürk’ün Allah(c.c.) ve Muhammed(s.a.v)’le hiç alakası yok, ötekilere göre ise Atatürk “Deccal!”, Vatikan’ın elini öpenler ve “Ankara’nın şerrinden Brüksel’in şefaatine sığınıp, “Süpürmeyin kullanın” diyenler ise mücahit..
  Yani her iki taraf da Atatürk’ü dinsiz göstermek, yani milletten koparmak için ittifak halindeler de, farkında değiller; yahut da farkındalar da, biz bu işlerin farkında değiliz?!
  1937 yılında Bombay Chronicle gazetesinde rahmetli Atatürk’ün 1937 yılında TBMM’de yaptığı bir konuşma bakınız nasıl haberleştiriliyordu:
  ” Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz, vakıa birkaç sene Araplardan uzak kaldık, fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslâmiyet’in mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzu altına girmesine mâni olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki, buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz!
  Yani, Müslüman yurdunda Yahudi devleti kurdurtmayacağız, diyordu rahmetli.
  Devam ediyordu:
  “Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslâmiyet’e lâkayd olmakla itham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen Peygamber’in son arzusu, yani mukaddes toprakların daima İslâmiyet hâkimiyetinde kalmasını temin için, hemen bugün kanlarımızı dökmeye hazırız. Ceddimizin Selâhiddin-i Eyyûbi idaresi altında, uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri toprakların, yabancı hâkimiyeti ve nüfuzu altında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bugün, -Allah’ın inayetiyle- kuvvetliyiz..”
  İşte “Gizlenen Atatürk’ümüz” bu..
  Bu kararlılığı da öldürülme sebebi oldu.
  Yani o, Allah-u âlem, şehittir.
  Öyle olmasaydı son sözleri, “Ve aleykümselam” olur muydu..
  O, öldü yahut öldürüldü, Türkiye’ye bir haller oldu.
  Ne haller olduğunu da Hindistan’ın kurucusu Mahatma Gandi çok güzel özetler:
  “-Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni, dünyanın en güçlü devletlerini dize getiren bir büyük devlet olarak tanıdık. Türk Milleti’nin emperyalistlere karşı verdiği mücadeleden ilham da aldık. Fakat Atatürk öldükten sonra Türkiye küçük bir Balkan devleti derekesine düştü!”
  İnsanın içi yanıyor…

Yorum yap