1008) BAHÇELİ: ANITKABİR’İ BOTANİK BAHÇESİNE ÇEVİRECEKLER

Yayin Tarihi 29 Ocak, 2012 
Kategori BASIN-YAYIN

 

 

Bahçeli: Anıtkabir’i botanik bahçesine çevirecekler

image00123.jpg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye’nin geçtiği dönem ve son siyasi gelişmeler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

“GİZLİ PLAN DEVREYE GİRDİ”

Bahçeli, “Dersim ayaklanmasını gündeme taşıyan sorumsuzlukla büyüyen gedik; Menemen tartışmasıyla açılmış, Uludere meselesiyle derinleşmiş, Yüksekova davasıyla boyut değiştirmiş, ‘Hepimiz Ermeniyiz’ hezeyanlarıyla çıtasını yükseltmiştir. Hükümet, gündemi işgal eden her konuyu fırsat bilerek, sinsi ve gizli planlarını bugüne kadar anında devreye sokmuştur” dedi.

“AKP’NİN EKTİĞİ AYRILIK TOHUMLARININ BOY ATMAYA BAŞLADI”

Bahçeli, “AKP hükümetinin özgürleşme ve demokratikleşme olarak övdüğü Arap Baharı dalgası, görüldüğü kadarıyla otoriter hevesleri beslemiş, değişim dinamiklerinin doğal mecrasını tıkamış ve daraltmıştır. Mısır ve Libya örnekleri bunun için iyi bir misal teşkil etmiştir. Dışarıda özet olarak bunlar olurken, ülkemizde taşlar yerinden oynamakta, AKP’nin yaydığı fitnenin ve ektiği ayrılık tohumlarının boy atmaya başladığı görülmektedir. Bu kapsamda birbirine eklemlenerek güçlenen ve sürdürülebilir bir içerik kazanan vahamet halkaları, aziz milletimizin önünü kesmekte, geçiş ve ilerleyiş güzergâhını tuzaklamaktadır” dedi.

“ANITKABİR BOTANİK PARKINA ÇEVRİLECEK”

Bahçeli, “Dersim ayaklanmasını gündeme taşıyan sorumsuzlukla büyüyen gedik; Menemen tartışmasıyla açılmış, Uludere meselesiyle derinleşmiş, Yüksekova davasıyla boyut değiştirmiş, “Hepimiz Ermeniyiz” hezeyanlarıyla çıtasını yükseltmiştir. Hükümet, gündemi işgal eden her konuyu fırsat bilerek, sinsi ve gizli planlarını bugüne kadar anında devreye sokmuştur. Bu kapsamda olmak üzere; Başbakan’ın rahatsızlığı; timsah gözyaşlarını döken içten pazarlıkçı hükümet üyesine, herkesin kimliğini tanıma çıkışını yapma konusunda uygun zemin teşkil etmiş, Sürekli gündemde bulunan ve her meselenin doğrudan tarafı haline gelen bir grubun, yine bu dönemde şike konusu etrafında AKP’ye meydan okuması işitilmiş, Uludere tartışmaları sürerken 19 Mayıs törenleriyle ilgili çarpık ve art niyetli girişimlerin açığa çıkmasına şahitlik edilmiştir. Bundan sonra Anıtkabir’in botanik parkına çevrilmesi, İstiklal Marşı’nın susturulması, bölücülüğün tetikçisi olanlar tarafından önerilen okullardan “Andımızın” kaldırılması da etaplar halinde uygulamaya geçilebilecektir” dedi.

http://www.ensonhaber.com/bahceli-anitkabiri-botanik-bahcesine-cevirecekler-2012-01-28.html

 

Paylaş:

Yorumlar

“1008) BAHÇELİ: ANITKABİR’İ BOTANİK BAHÇESİNE ÇEVİRECEKLER” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. selim anertanolgun yorum tarihi 30 Ocak, 2012 20:14

    hiç de fena olmaz biraz ata biraz botanik daha ta zirayetci artar bir de bir zoo olsa yanina aslanlar kurtlar kaplanlar dolu oh oh dolar tasar oralari bari tapanak diyemezler!!!!!

Yorum yap