745) PAKİSTAN’DAKİ ALİMLERİ ABD ÖLDÜRTMÜŞ!

Yayin Tarihi 18 Mart, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Pakistan’daki alimleri ABD öldürtmüş!

image00113.jpg

Pakistan istihbaratı eski başkanı alimlerin katledilmesinin arkasında, iç savaş planlayan Amerika’nın olduğu görüşünde

Pakistan eski askeri istihbarat (ISI) başkanı emekli general Hamid Gul, Karaçi’deki alimlerin ABD tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

Pakistan basın mensuplarına demeç veren Hamid Gul, “Sömürücü güçler bir bölgeden çıkarken fitne alevi bırakıyorlar. ABD Afganistan’dan ayrılırken de aynı durumu yaratıp çekilmek istiyor. Bu bölgenin kana bulanmasını istiyor. Karaçi’de alimlere yönelik  suikast da ABD’nin sinsi oyunudur. Bu ABD’lilerin Irak’ta Şii-Sünni çatışmalarını başlatmak için kullandığı yolun aynısıdır. Dolayısıyla bizim alimler birbirlerini suçlamak yerine ortak düşmanı olan ABD’ye karşı saflarını belli etsinler” dedi. 

Aynı zamanda önemli bir stratejist olan Hamid Gul, Pentagon’un Pakistan’da Hedef Suikastlar (Target Killing) için katillere hizmet verdikleri  haberini yorumlarken, “İngiliz sömürgeciler burada Keşmir sorununu, Rusya ise Afganistan’da iç savaşı bırakıp gitmişti. Şimdi ABD de, Pakistan’da Şii-Sünni çatışması çıkartma çabasında” ifadesini kullandı.

Hamid Gul ayrıca, “ABD’nin geri çekilmesi kesinleşmiştir. Şu anda Pakistan’ın milli birliğe ihtiyaç vardır. Alimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının, devlete, ABD’nin casus ağı için baskı yapması gerekmektedir. Ancak o zaman Pakistan’da barış sağlanabilir” diye konuştu.

Ubeyd Rahman / Dünya Bülteni – Lahor

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap