399) PKK’NIN AKIL HOCALARINA ÖDÜL!

Yayin Tarihi 20 Ekim, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Gül, PKK’nın fikir babasını ödüllendirdi!

image00126.jpg

Prof. Nurullah Aydın, “Gül, Dışişleri Bakanı iken PKK’nın manifestosunu yazan, Atatürk’e diktatör diye dil uzatan Hollandalı Türkoloğa ödül verdi” dedi.

Abdullah Gül PKK’lıya teşekkür belgesi verdi
Prof. Dr. Nurullah Aydın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Dışişleri Bakanlığı yaptığı 2005’te, PKK’nın manifestosunu yazan Hollandalı bir profesöre devlet eliyle teşekkür belgesi verdiğini açıkladı:  “1993’te PKK Avrupa’da bir manifesto yayınlıyor. Bunun içinde PKK’nın Türkiye topraklarında bir devlet kuracağı yazıyor. Buna göre; bölgede kendi polisi, mahkemesi olacak şekilde bir yapılanma için çalışılıyor. Bunu yazan Hollandalı bir yazar. Avrupa fonlarından destek aldığı bilinen, Türkiye karşıtı her olayda akıl danışılan bir yazar bu…

Ermeni iddialarını destekleyen kitapları var
Bu profesör, yazdığı kitaplarda da Atatürk’ün ’diktatör’ olduğunu savunuyor. Atatürk’e diktatör diyen, PKK’nın anayasasını yazan bu kişi 2004 yılında Türkolog olarak Türkiye’ye çağrılıyor… Konuşmalar yapıyor, seminerlere katılıyor, konferanslar veriyor… Ermeni soykırımı iddialarını destekleyen birçok kitabı olan ve Atatürk için Diktatör diyen biri bu… 11 Haziran 2005 yılında ise bizzat Abdullah Gül’ün elinden kendisine ’Türkiye-AB ilişkilerine katkısı nedeniyle Teşekkür Belgesi ve Atatürk Amblemi veriliyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nden emekli maaşı alıyorlar
Bu olay ortadayken Abdullah Gül’ün terör konusundaki açıklamaları ne kadar inandırıcı olabilir? Kandil Dağı’nda bugün PKK terör örgütünü yönlendiren dört kişi, bunların başında eski milletvekili Zübeyir Aydar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden emekli milletvekili maaşı alıyor. DTP milletvekilleri, devletin kırmızı plakalı araçlarıyla terörist cenazelerine giderek terör propagandası yapıyor ve teröristlere ’gerilla’ diyor. Böyle bir ortamda, terörle mücadelede nasıl bir başarı elde edebiliriz ki?..

Kesilmesi için dava açılabilir
Bu açıklama üzerine bir izleyici bu milletvekilinin maaşının kesilmesi için dava açıp açamayacağını sordu. Eski DGM Savcısı Talat Şalk, bu yönde bir dava açılabileceğini belirtti. Şalk, Türkiye Cumhuriyeti devlet adamlarının devletin güvenliğinin korunması gerektiğini bilmediklerini söyledi. Şalk, ” Devletin güvenliğini korumadan demokratikleşsek ne olacak? “ dedi. Prof. Aydın, Öcalan’ın asıl adının Artin Agopyan olduğunu açıkladı. PKK’nın ASALA terör örgütü’nden doğduğunu belirten Aydın, Öcalan’ın 10 Nisan 1998’de Ermenistan Başbakanı’na bir mektup yazarak Ermeni soykırımını tanıdığını ve Ermeni soykırımının Nazilerin yaptığı soykırıma örnek olduğunu yazdığını söyledi.

YENİÇAĞ

Paylaş:

Yorumlar

“399) PKK’NIN AKIL HOCALARINA ÖDÜL!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Seyyan UZUNOĞLU yorum tarihi 20 Ekim, 2008 09:16

    ABDullah, Atatürk’e “Diktatör’ diyen ve ‘sözde’ Ermeni Soykırımı’nı destekleyen Hollanda’lı; ‘sözde’ Türkolog kafire teşekkür belgesi sunmuş; üstelik TC Devleti eliyle!!! Onunla da kalmamış ABDullah!!! Türkiye’ye çağırmış orada burada aleyhimize nutuklar çeksin seminerler versin diye!!!Ve, bu soysuza utanmadan bir de Atatürk Amblemi vermişşş!!! Eh, damar çeker işte; o çeken damarı kurusun!!! Ancak ABDullah, bu köppeğe Atamız’ın amblemini ne halt yemeğe vermiş; onu anlayamadım??? // ABDullah; cumhurbaşkanı olduktan sonra vermiş olduğu bir nutkunda: “Dedelerimizin bıraktığı yerden devam ediyoruz…” dememiş miydi?? Bunlar gözümüzün önünde ve onayımızla !!! aynen onu yapmıyorlar mı? Türkiyem’i dedelerinin bıraktığı noktaya; İstiklal Savaşı öncesine??? // Tanrı Türkü, önce bunlardan korusun; AMİİİİİNNNN..

    seyyannnnnnnnnnn KKTC

Yorum yap