394) TÜRKİYE’NİN MUHATABI, AŞİRET!

Yayin Tarihi 14 Ekim, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Ay-Yıldız ile sözde ‘Kürt bayrağı‘ yan yana!

 

Talabani, Türkiye’nin K.Irak açılımını böyle duyurdu

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin lideri olduğu KYB’nin resmi internet sitesi Pukmedia, Türk Bayrağı ile sözde “Kürdistan bayrağını” yan yana getirdi.

Türkiye’nin Irak özel temsilcisi Murat Özçelik başkanlığındaki heyet, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi lideri Mesud Barzani ile bugün biraraya geldi.

Irak’ın başkenti Bağdat’taki Yeşil Bölge’de gerçekleşen görüşme Irak medyasında da geniş yankı buldu… Talabani’nin sitesi Pukmedia’nın ise kritik görüşme ile ilgili haberinde sözde “Kürdistan Bayrağı” ile Türk bayrağını yan yana kullanması dikkat çekti.

FORMASINI BİLE İSTEMEMİŞTİK

Eylül ayında İran’ın Urmiye kentinde düzenlenen, 5 ülkeden iller karması takımların katıldığı futbol turnuvasında Erbil takımının ‘Kürdistan’ yazılı ve armalı formayla Türk takımına karşı oynamak istemesi krize neden olmuştu.

Iraklı kulüp yöneticilerine rest çeken Erzurum karmasının Teknik Direktörü Aydın Özyıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar’ın talimatıyla takımı Irak maçına çıkarmadı ve ikinciliğe razı oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar, yaşanan gerilimin ardından, “Turnuvada birinci de olabilirdik. Ay- yıldızlı formamızı gören Iraklılar, Kürdistan yazılı formayla maça çıkmak istemişler. Biz de böyle bir şeye izin vermedik. Bir Türk takımının Kürdistan formalı hiçbir takımla müsabaka yapması söz konusu olamaz” diye konuşmuştu. (Kanaldhaber.com.tr)

VATAN

image00120.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“394) TÜRKİYE’NİN MUHATABI, AŞİRET!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. Kemal Ozmen yorum tarihi 15 Ekim, 2008 14:58

  Herhalde boluculere kurban ettigimiz onbinlerce insanimizin hicbir degeri kalmamis ki devlet buyuklerimiz ulkemize bayragimiza bunu da layik gorebilmisler. Ama bu isin Ahiret’i de var, acaba bunlarin acisi nasil cikacak?

 2. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 16 Ekim, 2008 00:05

  *HANGİ DEVLET BÜYÜKLERİ?HANGİ HÜKÜMETLER?
  *ATATÜRKDEN SONRA, İNÖNÜ..SONRA HERSEY BOZULMUS:(
  -gözünüzde büyük OLMASI GEREKENLER,SADECE VATAN İCİN CAN VERENLER OLMALIDIR!TÜRKİYEYİ VAR EDENLER,YASATANLAR.

 3. Oğuzhan OĞUZ yorum tarihi 16 Ekim, 2008 23:16

  TÜRKLÜK GURUR VE ŞUURU,İSLAM AHLAK VE FAZİLETİ OLMAYANLARDAN,BAYRAĞIMIN DA,VATANIMIN DA,MİLLETİMİN DE DAHA ÇOK ÇEKECEĞİ VAR. YETER ARTIK,AKLIMIZI BAŞIMIZA ALMANIN ZAMANI GELMEDİ Mİ…

 4. arzu didem özkul yorum tarihi 18 Ekim, 2008 11:35

  bunlardan aşiret bile olmaz bunlar abd nin uşakları olur sadece aşiret dediğin onurlu şerefli olur ve her ne olursa olsun ülkesini satmaz ülkesini satan ancak adi şerefsiz olur demek istediğim kimse öyle aşiret bile deyipte onurlandırmasın bunları yarın israilin altına vericek ve bunlar çalışacak israil yiyicek onun şimdi abd arkasına saklanıp ötüyorlar yarın abd gidince hallarini düşünemiyorum bunların ondan dolayı ülkesini satan şerefsizler tekrar düşünsünler ve sözde taraftarının ayağı kırdığını duyan kişilere öldürün gitsin diyecek kadar insanlıktan çıkmış adi şerefsizlerin yarın olaki başalarına yönetici olunca sanmasınlar eşlerini dahi güzelmiş deyip alıp gitmiyeceklerini iyi düşünsünler ırak buna çok güzel bir örnek şimdi ırakın belkide şerefsizlerin dışındakilerin tümü saddamı geri istiyorlar en azından insanca yaşıyorlardı onun için başka TÜRKİYE olmadığığı geri zekiların düşünüp tekrar nereye gittiklerine bakmaları gerek vatanını seven herkeze selam ve sevgilerimi gönderiyorum

 5. Mahmut Ercoskun yorum tarihi 19 Ekim, 2008 00:25

  Merhaba
  Ey eski ölüler kalkın mezardan
  Dünyayı bir daha görün de gidin.
  O günler mi berbat yoksa bugün mü
  Biz değil…siz karar verin de gidin.

  Osmanlının varisiyiz,Bizde Osmanlıdan eser kalmadı.
  Dost,müttefik dediğimiz ülekelerdeki etkinliklerde önümüze kürdistan haritasını çıkaranlardan Başbakanda etkilenmiş olacakki artık kürdistan varmış gibi hareket etmeye başladı, Beni ve benim gibi düşünenleri endişelendirende önümüze atılan bu haritaları başbakanında benimseyecegi olasılığıdır.
  Belkide bu düşünce kafasında var. Türk Milletini yavaş yavaş bu düşünceye alıştırmak istiyorlar herkezin hatırladıgı bir olay var Diyarbakır DTP il başkanının söylediği söz “Kerkük’e yapılan bir saldırıyı Diyarbakır’a yapılmış kabul ederiz”
  Bir yerlerde bizim için birileri bir şeylere karar vermiş olabilirmi acaba!!!
  UYAN!!! TÜRK EVLADI UYAN!!!

Yorum yap