382) BU NASIL BİR ANLAYIŞ?

Yayin Tarihi 7 Ekim, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Suudi kadına ‘göz hapsi’

image0014.jpg

“İki göz erkekleri baştan çıkartıyor kadınlar tek gözünü de kapatsın”

Suudi Arabistan’ın önde gelen din adamı Şeyh Habadan, “İki göz erkekleri baştan çıkarıyor” diyerek kadınların sadece tek gözlerini açıkta bırakmalarını istedi

Katı şeriat kurallarıyla yönetilen Suudi Arabistan’da kadınlara hayatı zindan eden aşırı muhafazakârlar, yasak getirmekte dur durak tanımıyor. Kadınların tepeden tırnağa örtünmeden sokağa çıkamadığı, kamuya açık yerlerde akrabası ya da eşi olmayan erkeklerle bir arada bulunamadığı, hatta otomobil kullanamadığı ülkede üst düzey bir din adamı, kadınların sadece bir gözleri açık kalacak şekilde örtünmelerinin şart koşulmasını önerdi. Aşırı muhafazakâr Suudiler arasında büyük saygınlığı olan Şeyh Muhammed el Habadan’a geçen hafta katıldığı bir televizyon programında “Müslüman kadınların yüzlerinin hangi bölümlerini örtmeleri gerektiği” sorusu yöneltildi. Kadınların sadece saçlarını kapatan örtüler takmasının yanlış olduğunu savunan Habadan şöyle konuştu: “Kadınların yalnız gözlerini açıkta bırakması da sakıncalı. İki gözün açıkta kalması, kadınları makyaj yaparak baştan çıkarıcı bir hale gelmeye özendiriyor. Kadınlar ya yüzlerini tamamen kapatmalı ya da tek gözü açıkta bırakan çarşaflar giymeli.”

VATAN

Paylaş:

Yorumlar

“382) BU NASIL BİR ANLAYIŞ?” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. M.Nihat YILMAZ yorum tarihi 7 Ekim, 2008 12:32

  Bu gün Suudi Arabistan Kırallığı,Demokrasinin babası(!) ABD’nin yakın dostu(!) konumundadır.
  Kadının,Arabistandaki hali,Kuran’la,dinle ilgili olmayıp,Arap örfü-töresi ile ilgilidir.Hem de İslamiyetten önceki cahiliye devrine aittir.Çünkü o devirde; kız doğuran kadınlar,aşağılanıyor,kız doğan bebekler de,kuma gömülüyordu.
  Müslümanlık adına,insanlık adına yazıklar olsun!.O insanların O halini devam ettirerek sömürenlere de yazıklar olsun..

 2. Kubilay ÇEPE yorum tarihi 8 Ekim, 2008 09:26

  Akıl-Bilim ve Demokrasinin olmadığı yerde, HERŞEY HER ZaMaN olur…

 3. Mahmut Ercoskun yorum tarihi 9 Ekim, 2008 17:00

  Merhaba
  Dünya kaç yaşına girdi biz(müslümanlar)hala kadındı erkekti şöyleydi,böyleydi biz bunlarla uğraşalım millet malı götürsün.
  Allah insani erkek ve Dişiden yaratmış tabiki iki tarafta bir birinin ilgisini çeker bundan daha dogal ne olabilirki,çekmese sorun var demektir oda ya lezbiyen yada yada homo olur homa olmak isteyenler varsa bırakın olsunlar..:)

 4. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 9 Ekim, 2008 22:59

  *PEKİ BEN BİR HANIM OLARAK BİR SORU SORSAM?
  ÜSTELİKDE BELLİ EGİTİMDEN GECMİS GENCLERE!
  *YUKARIDAKİ GÖZLER!!NASILDA DELİCİ,ANLAMLI,DEGİLMİ?
  -BU ACABA ARAP ERKEKLERİNİN ASIRI DUYARLILIKLARINDAN MI!!KAYNAKLANIYOR? DA ONLARI KAPATIYORLAR?OYSA GÖZLERİ DAHA COK İLGİ CEKİYOR!
  *ASK GÖZLER,SÖZLERLE ALAKALI DEGILMIDIR?
  SİZLER NE DÜSÜNÜYORSUNUZ?YANLISIN ÖTESİNDE,O GÖZLER BU KADAR İLGİ CEKERKEN..BİRDE ACIK OLSA!=
  *YANİBELKİDE BİR BİLDİKLERİ VARDIR?
  GERCİ ERKEKLERİNİNDE GÖZLERİ KADINLAR KADAR İLGİ CEKİCİ..AMA BİYOLOJİK FARKLILIK, ONLARI KADINLARI KORUMAYA YÖNELTİYOR BELKİ..BİRDE SICAK ÜLKE TABİİ..KAPANMALARI BİRAZDA ONDAN GALİBA..
  -DEGİSİK BİR KONU..

 5. mohammed ali yorum tarihi 2 Kasım, 2008 19:00

  tum yorumcu ve okuyuculara saygi ve sevgiler .. ben arabistan dogumlu bir turkum yorumlarinizi okudum evet hepsini dogru diyemem ne sicaktan ne iskenceden ne bir guz acma dibi sacma yorumlariniza ve dusuncelerinize katilmiyorum sadece kisa olarak size bir seyi aglatmak istiyorum islam dinimizde kadinlarin disarda bacaktan sacina kadar kapanmasi korankerimde ve hadis serifler de cok yerde aciklanir allahi taniyan koranikerime ve son paygemberimize inanan insan bonlari bilir ben musulmanim demekle bitmiyor sayin arkadarlar lutfen dinimizi biraz yakin dan takipa alalim ve vaktimizden biraz vakit cikaralim da sonra yorum yapalaim

Yorum yap