381) YABANCI BASINDA, PKK HAYRANLIĞI

Yayin Tarihi 4 Ekim, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Yabancı ajansların PKK SEMPATİSİ

Terörist değil KURDISH REBELS!

04 Ekim 2008 / 14:46


image0011.jpg

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu’na düzenlenen ve 15 askerin şehit olduğu saldırı, dünya ajanslarında flaş haber olarak yer aldı.

‘TERÖRSİT’ DEĞİL ‘KÜRT İSYANCI’ DEDİLER
Yabancı ajanslar her zaman olduğu gibi PKK’lı teröristler için terörist ifadesini kullanmadılar. Bunun yerine ‘Kurdish Rebels’ (Kürt isyancılar) ifadesinin kullanılması dikkat çekti.

*REBELS: İsyancı, baş kaldıran anlamına geliyor.. Ancak yabancı ajanslar genellikle PKK’lı terörsitler için bu ifadeyi ‘Özgürlük savaşçısı’ anlamında kullanıyor.

“TÜRK ORDUSUNU HEDEF ALAN EN ÖLÜMCÜL SALDIRI”
Dünyaca ünlü haber ajansı AP, haberi flaş koduyla geçerken “Türkiye’nin güneydoğusunda, Kuzey Irak’ta üslenmiş Kürt asilerin düzenlediği bir saldırı sonucunda 15 Türk askeri hayatını kaybetti. Ordudan yapılan açıklamada, asiler tarafından Hakkari ili Şemdinli ilçesi Aktütün Karakoluna gece düzenlenen saldırıda ağır silahların da kullanıldığı kaydedildi.” ifadelerini kullandı. 

KÜRT ASİLER ÖZERKLİK MÜCADELESİ VERİYOR
AP, “Söz konusu saldırı son birkaç ay içince Kürt asilerin Türk ordusunu hedef alan en ölümcül saldırısı değerlendirmesi yaparken, Türkiye’nin güneydoğusunda ve Kuzey Irak’ta üslenen asiler 1984’ten beri “özerklik mücadelesi” verdiğini vurguladı.


ENSON HABER

Paylaş:

Yorumlar

“381) YABANCI BASINDA, PKK HAYRANLIĞI” yazisina 9 Yorum yapilmis

 1. esraünal yorum tarihi 4 Ekim, 2008 16:54

  pkk askerlerimizi öldürdü.katliam yaptı.nerde kahraman büyük ordumuz.nerde alınan önlemler.bes kere baskına ugramıs karakol.kesinlikle ordunun icindeki vatan hainleri ajanlar görevden alınmalı.daglıca baskınındaki olya benziyor.inanmak istemiyorum ama bunun baska acıklaması yok.derhal bu baskını neden oldugunun hesabını vermeli.ordaki görevli kisiler

 2. esraünal yorum tarihi 4 Ekim, 2008 16:55

  yoksa bu baskından iki ay sonra daglıca baskını gibi eglencemi yapılacak

 3. Mahmut Ercoskun yorum tarihi 5 Ekim, 2008 06:36

  EZEN

  Atalarımızın bir sözü vardır!”şaptan olurmu şeker cinsini s. cinsine çeker”
  Bize hangi Tarih yazmış kim dost?
  Köpektir aslı olmaz onlardan post.
  Dünya kamu oyuna Kürdleri zavallı millet durumuna düşürmek için Saddamın eliyle kimyasal silahları kürdler üzerinde kullanan kim?
  Peki soruyorum Saddamda kimyasal silah vardıda neden ABD askerlerine kullanmadı?
  Peki Saddama kimyasal silah nereden geldi?
  Irak,ın bu halinden en fazla kim faydalanıyor?
  Şimdi kimyasal silahlardan Barzanide ne kadar var???
  Bu Türkiyenin Kendini koruma hakkını kullanarak Barzaniyi Alıp gelme hakkını dogururmu?
  10,000 lerce km.uzaktaki ABD kimyasal silahlardan rahatsız olurda, yanıbaşımızdaki kürdlerde kimyasal silah olması bizi neden rahatsız etmez?
  ABD nin idda ettigi kaybolan kimyasal(kitle imha)silahları neden Barzani itinde aranmaz?
  DIŞ SİYASETİMİZ BİZİM NE KADAR,YETERLİMİ DEGİLMİ?
  Bunları sorgulamamızgerekiyor bence.

 4. celal kadirman yorum tarihi 5 Ekim, 2008 19:02

  yaziklar olsun bizim basina…onlarin isgalci kuvvetlerini kahraman gibi gosteriyorlar hep ..afganistanda .irakta.daha daha saymakla bitmez..hele gecenler mezar olan fransizlarada kahraman gibi yazilar gordum yazilk be…iyiki bazi basin var!!!bizimkiler neden fransiz amerikan..avusturyali..ingilizler isgalci demiyor ki!!!!a anladim!sam amca darilacak!!!ha!!dogru ya nicola da kusecek !!!avrupaya giremegiz haaaaa!!!yazikolsunn yaziklar olsun..batacisa ab..kahrolsasica abdliler..not ben ab..bir yerinde yasiyorum ve goruyor ..bunlzrin pkk hayranligina..kahrolacasi AB!!!ve va yandaslari

 5. esraünal yorum tarihi 5 Ekim, 2008 20:20

  kahrolsun içimizdeki hainlere.kahrolsun pkk teröristleriyle isbirligi yapan dost görünen milliyetci gözüken yahudi ajanları.ARTIK KAHRAMAN ASKERLERİMİZ ÖLÜNCE KLASİK AGITLAR YAKMAK YERİNE DÜSÜNECEGİZ.İCİMİZDEKİ HAİNLER KİM.ONLAR TEHLİKELİ ASIL.DISARDAKİLER ZTEN BİLİNİYOR.YABANCI SANA DOST OLURMU.AMA İCERDEKİ DOST GÖZÜKEN SENİN YANINDA OLAN YANIBASINDA OLAN HAİN.AGLARKEN O GÜLÜYORMU YOKSA.BU MİLLET BUNLARIN HESABINI SORACAK.KİM OLURSA OLSUN.

 6. esraünal yorum tarihi 5 Ekim, 2008 20:25

  ÜCYÜZ KİŞİ ÜCYÜZ DÜSMAN İCERİ GİRERKEN BİZ NE YAPTIK.OTURDUK ONLARI MI BEKLEDİK.BU İŞTE BİR PİSLİK VAR.ACIK GÖZÜKÜYOR ARTIK.BUNUN HESABI VERİLMELİ.KİM SUCLUYSA BUNDAN DERHAL GÖREVDEN ALINMALI.NASIL BUKADAR YENİLEBİLİR.BÜYÜK TÜRK ORDUSU.İNANAMIYORUM.NERDE BİZİM HAVA GÜCÜMÜZ.NEDEN BOMBALAR TEPELİNE ATILMADI.GEBERMEDİ O PİSLİKLER.ANINDA NİYE BOMBA YAGMURUNA TUTULMADI.

 7. M.Nihat YILMAZ yorum tarihi 6 Ekim, 2008 11:06

  GERÇEK DURUM;TÜYLER ÜRPERTİCİ!.

  Türkiye’de terör başlayalı 24 yıl olmuş.Hala
  biz;”Şehitler ölmez, vatan bölünmez!”,”Kanları yerde kalmaz!”,”Gerekli önlemler alınacaktır!.” sözlerini duymaktayız.Ancak,Bu güzel milletin çocularının kanı akmaya devam ediyor.
  A.B.,A.B.D.ve bir takım odakların, bizi bölmek,zayıflatmak istediklerini, terörü desteklediklerini dünya alem bilmektedir.
  Akla gelen SORULAR-CEVAPLAR;
  1-Koca T.C.Devleti, 24 yıldır bu çapulcularla başa çıkamaz mı? Elbette çıkar,fakat;bu işten içerde ve dışarda, kar sağlayanlar var.
  2-Koca T.C.Devleti, sınırını koruyacak tedbirleri alamaz mı?Silah,Uyuşturucu,vs.kaçakçı-
  lığını önleyemez mi? Önleyebilir.aynı sebepten tedbirler alınmıyor,aldırtılmıyor.
  3-TÜRK SUBAYININ başına çuval geçirilmesinin
  karşılığı verilemez mi?Verilir.Ancak; Devletimiz, bağımlı hale getirilmiştir.Kendimize gelemiyoruz.
  4-T.C.Uçaklarının Kuzey Irak’ı bombalaması,
  bir aldatmaca mı? Demek ki aldatmaca,milleti uyutmak için, gösteri oluyor.
  5-Kanlı terörün önlenmesi istenmiyor mu? Maalesef istenmiyor.istetilmiyor.
  SONUÇ;
  -Halk-millet gene de iyi-sağlam;çocunu şehit olmaya göderiyor.ümitle bekliyor.
  -Belli tarihten beri iktidar sahipleri görevlerini yapmıyorlar.Hatta gaflet-ihanet sınırını aşıyorlar.
  -Okumuşlar-aydınlar görev yapmıyorlar,belirli kesim,belirtilen iktidarlar ile dirsek temasındalar,
  ÇARE;Yüce Türk Millet’i bu hastalıktan kurtulup,elbette bu badireyi atlatacaktır.Bir şartla;Yeter ki MİLLET UYANSIN,GÜCÜNÜ göstersin,demokratik tepkisini ortaya koysun.
  Ne mutlu,Türkçe düşündüm,Türk gibi davrandım diyene..

 8. esraünal yorum tarihi 6 Ekim, 2008 21:01

  evet terör engellenir.bunun için en basta burayı korumakla görevli ordu görevini yapmalıdır.ve içindeki ajanları daha acıkcası kbunu söylemek zorundayız.icindeki hainleri temizlemelidir.biz bunu yaparsak icerde saglam olursak dısardan kimse birsey yapamaz.ordu göreve.

 9. esraünal yorum tarihi 6 Ekim, 2008 21:04

  Evet artık uyansın türk milleti .ve demokratik tepkisini ortaya koysun.ve orduyu göreve cagırsın.iktidarı göreve cagırsın.kim sucluysa en agır cezalar verilsin.yeter artık.bu böyle gitmez.

Yorum yap