293) MECLİSİ BASARIZ, ERDOĞAN’I ASARIZ!

Yayin Tarihi 23 Ekim, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

PKK “Meclis’i basarız başbakanı asarız” diyebiliyor!

LEYLA Zana hanımefendinin son incilerindendi ve demişti ki; “PKK bizim en büyük gücümüzdür, PKK sayesinde yürüyoruz!..”
Buna benzer sözler işte…
Ne demek?.. Yani “PKK’nın silahlı gücü sayesinde istediklerimize kimse karşı çıkamıyor…” manası…
Demek ki, Zanagiller, silah da kullanarak devleti iktidarı derdest peşindeler. “Silivri’deki dava”da da temel konu budur ya… Hem de “Madem PKK, Ergenekon’un dahilindedir” diye o taraf iddialarda bulunuyor… Atıversenize bu Leyla hanım’ı da “Ergenekon”dan içeri de ortalık iyice şenleniversin!..
Olur mu, “AB” ne der?.. Eşkıyaya, destekçilerine, yan yayınlarına mübah alanı geniş!.. Her türlü saldırıyı rahatça yapabilirler, proje öyle!..
DTP’lilerin önlerine düştüğü eşkıya sürülerinin, baskın yaptıkları şehir merkezlerinde attıkları sloganlardan biriydi şu… “Meclis’i basarız Erdoğan’ı asarız!..”
Türk bayraklarının taşlanması, örneğin Viranşehir gibi kent merkezlerine PKK bayraklarının dikilmesini saymıyoruz bile..Rahat rahat atabildikleri slogana bakınız; “Meclis’i basarız Erdoğan’ı asarız…”
Eşkıyanın, şehir merkezlerine kolayca inmesi bir yana, “TBMM’yi basabilmekten (Not: Zaten bir baskın söz konusudur) Başbakan’ı asmakla tehdit etmekten” dem vurmasının sebebi de ardındaki “Dış destek”tir hiç kuşkusuz…
Bu destek çok diridir ve hatta “Destek” bile değil, saldırının merkez üssüdür… Son olayların planlı kalkışması, bu dış destekten gelen strateji çerçevesinde gerçekleştiriliyor… Yani “Apo İmralı’da eza gördü” üfürüğü, bu dış desteğin uygun gördüğü bir komplo reçetesidir… dışarıda ki “Patronlar” ın ellerine verdiği senaryoyu uygulamaktadır, kuklalar…
Nasıl bir oyun tezgahlandığını, en tepeden bakıp anlayabiliyor muyuz?.. Yani “Kıbrıs’la eş zamanlı Kürt devleti atağı” başlığındaki oyun gereği, Türkiye’nin götürüldüğü teslimiyet için oynanan oyunda, şehit verdiğimiz askerlerimiz gibi… Dağlara sürüklenip canlarının bir pul gibi tel tel dökülmesinin sağlandığı Kürt kökenli ailelerin gençlerinin nasıl “Ölümüne figüran” olduklarını kim biliyor?.. (Onların canı bu oyunda ‘sıkın kafasına’ boyutunda önemsizdir üstelik) Çatışmanın beri tarafında, azgınlaştırılan eşkıyalaştırılan çocuk yaştakilerin verdikleri ölü sayısı azımsanmayacak kadar çoktur ve bu kaçınılmazdır ve elbette de, bu kaçınılmaz son kendisini dağlara sürenlerce çok iyi bilinmekte, onların çokça ölmeleri, onları oralara sürenler tarafından çok bilinçli istenmektedir… Çünkü, bu ölümlerin ayrışmasının sağlaması ile kirli krallıklarını oluşturmayı-korumayı planlamaktadırlar… Ve bu durum, şimdi “Acil tedaviler” ötesinde teşhistir… Şimdi, ilk elde yapılacak olan vatan toprağını derleyip toparlamak, saldırıları püskürtmektir..
“Meclisi basıp Başbakan’ı asmak” tan bahseden çetenin bu cüreti dillendirirken, gözümüze soktukları vahimdir çünkü!..
Başbakan’ın “Temaslar” için gittiği Diyarbakır’ın, haberlere yansımamış boyutunda, şunlar vardı;
“Polis Okulu’nun bulunduğu caddeyi tutan militanlar, kimlik kontrolü yapıyor. Kendilerine ‘Apocu Gençlik İnisiyatifi’ adını veren gençlerin kontrolü devam ederken, 15 mahalle göstericilerin adeta kurtarılmış bölgesi oluyor… (Bağlar ve Sur ilçelerinde) Başbakan’ın Dicle Üniversitesi’nde konuştuğu sırada Fen Edebiyat Fakültesi’ne molotofkokteyli atıldı. Kürsüye çıkması ile beraber yaklaşık 40 öğretim görevlisi salonu terk ederek dışarı çıktı…”
PKK’yı İmralı -Kandil hattı bir…
ABD-AB-Barzani-Bağdat hattı iki..
İzleyip duruyoruz, rahat rahat oyun kuruyor… İmralı-Kandil hattı, geçtiğimiz yıl başlattığı “Apo’yu tahliye” hattında ilerlerken, öteki hatta, en son şu Frankfurt fuarında gördüğümüz haritayı hayata geçirmek için hareketlenmiş bulunuyor…
Bize de deniliyor ki; “Ya razı ola, yoksa Meclis’i basarız Başbakanınız’ı asarız!..”
Bunun binde biri kadar faaliyet iddiası ile Silivri Cezaevi’ni boylamış olanların hali bir yana, devleti bu kadar rahat tehdit edebilenlerin dokunulmazlığına bakılınca… “Binmişiz bir alamete…” diyebiliriz!..

BEHİÇ KILIÇ

Paylaş:

Yorumlar

“293) MECLİSİ BASARIZ, ERDOĞAN’I ASARIZ!” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. oğuzhan oğuz yorum tarihi 23 Ekim, 2008 23:43

  İKDİDARA GELDİKLERİNDEN BERİ AB’YE GİRME SAFSATASIYLA,OTURUP KALKANLAR,BUNUN UĞRUNA TAVİZ VERE VERE BU GÜNLERE GELDİLER…ESERLERİYLE ŞİMDİ ÖVÜNSÜNLER BAKALIM.SAYIN BAŞBAKAN,DİŞ GÖSTERENLER BU CESARETLERİNİ,KİMDEN VE NERDEN ALIYORLAR DERSİNİZ?SİZDEN VE SİZİN İKDİDARINIZDANALIYORLAR.İSTANBUL’DA YASAL MİTİNGLERDEKİ TAVRINIZLA,DOĞUDAKİ KUZU HALİNİZ,DEVLETİ ACİZ DURUMA DÜŞÜRDÜ.TERÖR ÖRGÜTÜNÜ CESARETLENDİRDİ.OLAYLAR GÖSTERİYOR Kİ,MİLLİ DEVLET ,G Ü Ç L Ü İKTİDAR OLMADIKÇA,İÇTE VE DIŞTA BU OLAYLAR DAHA ÇOOOK BAŞIMIZI AĞRITACAK.AMA KİMSE ŞUNU AKLINDAN ÇIKARMASIN:BU MİLLET ÇOK SABIRLIDIR.TABİİ BİR YERE KADAR…

 2. Coskun Toktamis yorum tarihi 26 Ekim, 2008 09:25

  Bu millet neden bu kadar sabirlidir bir turlu anlamis degilim.Biz sabir ettikce karsi tarafin hunharligi ve adam oldurme dehseti daha da cok artmaktadir.Sabirli olmak iyi bir meziyet olabilir amma haddini asan bir sabir gosterisi de sadece saflik ve bir eziyete katlanma vaziyetinden oteye gecemiyor maalesef.Memleketimiz icersinde nasil oluyorda “Meclisi basariz,basbakaninizi asariz”sloganlarini rahatca atabiliyorlar ve hic kimsede bunun onune gecemiyor!
  Efendiler,yurtdaslar,Ataturke inanan analar,babalar,kardesler,bacilar…artik top yekun bir savunmanin zamani gelmistir.Bu savunma sadece bizden toprak koparmak isteyenlere karsi degil…bunlara disardan da destek verenleride unutmamamiz elzemdir.
  Biz sessiz ve aciz kaldigimiz muddetce,AB ve ABD yi memnun etmek icin,yurdumuz topraklari uzerinde cok yakinda amansiz bir ic savas yasanacaktir..Bu bir yaklasan Tsunami kadar bariz ve onemlidir.Gereken tedbirler simdi,hemen alinabilinirse belki zaiyati cok fazla kabariklastirmadan onleyebiliriz, aksi taktirde isler ayyuka ciktiginda Kurtler”soyumuzu Katlediyorlar”diye yabanci milletlerin askerlerinden yardim talep edebilirler..bunu da goz ardi etmeyelim lutfen.
  Boyle bir sahne yaratilarak,evvelden beri tasarlanan bir Yugoslavya bolunmesi ile dogunun topraklarinin buyuk bir kisminin elden cikmasi metozori ile bize masa basinda kabul ettirilebilinir…!Boyle bir sonucu mu bekliyecegiz???
  Goruyor musunuz Ataturku kaybettikden sonra ve birbirimiz ile senelerce menfaat savaslari yaparak bugunku geldigimiz noktayi??? Bir Turk olarak bunu hazm edemiyorum.Keske diyorum daha fazla okusaydim daha fazla gelistirseydim kendimi de memleketimin basina aranan ve sozunun eri olan ve her milletle milletimin refahini,asaletini ayaklar altina almayacak flortler yapmayip, Turkiyeyi bugun hakikaten kendisi icin muassir medeniyetler seviyesine getirtecek katilimlarda bilhassa katilip calisabilseydim.Cunku biliyorum..damarlarimda akan asil ve saygi ve sevgi veren ve talep eden bir kan akisi var.Ne Mutlu Turkum ..diyene…kahrolsun memleketimi karanlik ve dipsiz kuyulara ve cukurlara itenler,her kim ise onlar…!!!
  Tanridan dilegim sudur ki,Turkiyeyi seven ve topragina ve bayragina asik,anasini,babasini,bacisini,kardesini,hastasini,gencini ve ihtiyarini dusunen her TURK evladi memleketi icin kurtarici olacak milli seferberlige butun maddi ve manevi gucu ile katilsin. Ve bu harakat hemen baslatilmalidir.
  Bu arada SADU TUNC denilen sahte bir Ataturk savunmacisida haddini asarak bilmedigi bir mevzu uzerinde sahsima kara lekeler surmeye calismaktadir…bu kisiyi butun Turkiyeyi savunanlar onunde tekzip ederim ve kinarim…ayagini denk alsin..!

 3. esraünal yorum tarihi 14 Aralık, 2008 20:46

  neden pkk nın dedigi ülkemizde yapılmadımı.hemde cok daha fazlası yapılmadımı.kimler tarafından yapıldı.milletin ülkesini koruma görevini emanet ettigi kişiler tarafından.milletimiz üzüntüsünü acısını içinde yasadı.kendi sectigi basabakanı asıldı.ve etrafındakilerde.hiçbir hukuki tarafı olmadıgı halde.en acımasız sekilde asıldı.bunun karsısında nasıl tepki verebildi halkımız.aglayarak sadece.ve en acısı bunu pkk lılar degil içimizdekiler yaptı.ve sanki milletten intikam alırcasına.millete düsman gözüyle bakar gibi yapılmadımı.pkk dan korkmayalım derim herzaman.o düsman belli zaten.inkarda etmiyor.acıkca söylüyor.ya vatan için ülkem milletim için diyen gizli hainler.gercek tehlike onlardır.

Yorum yap