292) AYAKLANMAYA ZEMİN HAZIRLANDI!

Yayin Tarihi 23 Ekim, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

Direnenler sindirildi;

ayaklanmaya yasal zemin hazırlandı!

Bazı yorumcular, televizyon tartışmalarında veya köşe yazılarında “Lütfen Ergenekon soruşturmasını sulandırmayalım” diyor ama iddialar sınır aşan niteliklere sahip olduğu için yurtdışından da değerlendirmeler gelmeye başladı.
Mesela Rus gazetesi Komersant “Meğer, Ergenekon’un beyni Moskova’daymış” başlığını kullandı. Hürriyet’ten Nerdün Hacıoğlu’nun haberine göre iddianamede adı geçen Dugin, şunları söyledi: “Ergenekon davasında tutuklanan kişiler, Türkiye’deki ABD karşıtı lobinin temsilcileri. Bu kişiler Türkiye’nin ABD yanlısı politikaları terk ederek, Rusya ile yakınlaşmasını istiyordu. Burada suç unsuru NATO karşıtı olmak. İşte bu yüzden harekete geçen NATO yanlısı güçler, tıpkı diğer Doğu Avrupa ülkelerinde olduğu gibi aktif kişileri toplumdan uzaklaştırmak istiyor.”
Demek, Rusya’dan bakınca Türkiye diğer Avrupa ülkeleri gibi görünüyor!  Yine Hürriyet’ten Reha Erus’un Roma’dan bildirdiğine göre İtalya’nın Corriere della Sera gazetesi, Ergenekon davasını okuyucularına duyururken, “Türk Gladio’su davası, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın intikamı” yorumunda bulundu.
Biliyorsunuz CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da davayı, “Yargının siyasallaşması” olarak nitelendirmişti.
 
Türkiye’nin, yasama, yürütme, yargı ve medya adına, çetelerle mücadele başlığı altında, NATO’yu tartışabilen siyasileri, akademisyenleri ve gazetecileri suçladığı, milliyetçiliğin, ulusalcılığın Emniyet Genel Müdürlüğü raporlarıyla suç kabul edildiği bir ortamda, PKK ve onun siyasi uzantısı olan DTP’nin “Kürt soykırımı”ndan bahsetmesi ve “ayaklanma provası” yapması normal değil mi?
Direnç gösterecek unsurlar, son 10-11 yıldır yıpratıldığı için sindirilmiş durumda! Meydan boşaltılmış! Adamlar artık alenen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tehdit ediyor ve bu hiçbir yaptırımla karşılaşmıyor!
Yıllardan beri “Türkiye’nin milli direnci çökertiliyor” diye feryat ediyoruz.
Milli Güvenlik Kurulu’na katılan devletin güvenliği ile ilgili kişilerin, camilerde geçen cuma verilen hutbeden haberi var mı?
Cami cemaati, milletin kimliği aleyhine ama etnik kimliklerin geliştirilmesi lehine Diyanet İşleri tarafından hazırlanan hutbelerle yönlendiriliyor. Kimseden çıt çıkmıyor!
 

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Ortaya çıkan manzara çok acı. Ülkenin Başbakanı bir kente gidiyor. Sokaklar bomboş, çöpler yığılmış, bütün esnaf kepenk kapatmış, bir tek dükkân açık değil. Bu olay bir ayaklanma provasıdır” diyor.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yurdun çeşitli bölgelerinde meydana gelen olayları “ayaklanma provaları” olarak nitelendirdi. Baykal ve Bahçeli AB sürecini devlet politikası olarak desteklerken, ikiz yasalarla bölücülüğü  yasallaştırırken sonucun ayaklanmaya varacağını görmüyorlar mıydı?
Burada Baykal ve Bahçeli’ye sitem etmemizin sebebi, milliyetçilik iddiası bulunan iki partinin başında bulunmalarıdır. 
Tayyip Erdoğan, RP İstanbul İl Başkanı iken Kürt raporu hazırlamış ve “PKK ile devlet çatışmasında devlet safında görünmemeliyiz. Bunun için devletin PKK’yı bölücü, terörist ve ayrılıkçı olarak nitelendiren söyleminden uzak durmalıyız. Yerel parlamentolar oluşturulmalı, merkezi devlet küçülmelidir” söylemini kullanmış!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de “Geçmişte Kürtlere ayrım yapıldı” demiş de “yakışan bir durum değil”miş.
İyi ama Tayyip Erdoğan kimin sayesinde Başbakan oldu! Abdullah Gül, kimin sayesinde Cumhurbaşkanı oldu.

ARSLAN BULUT

Paylaş:

Yorumlar

“292) AYAKLANMAYA ZEMİN HAZIRLANDI!” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 23 Ekim, 2008 13:27

  SİYONİSTLERE SORULSA?ABD.DEMEK ONLAR MI DEGİLMİ? DEMEK..O DA SORULSA?
  -NE DERLERDİ ACIKCASI COK FERAHLIYACAKTIK!
  -HEP YUNANIN PARMAGINI HER DELİKTEN CIKARMASINDAN ÖTÜRÜ, BU ABD.YE ZAMANINDA ‘HE’ DENMİS:(
  *AMA RUSYA VE EU.DAİMA KOLKOLA HAREKET ETMIYORLARMI?TOPRAK BÜTÜNLÜGÜ VE SINIRLARDA?
  -ONLARLA BİRLİK OLUNSAYMIS/TÜRK DÜNYASI KURULMAZMIYMIS?
  -BENDE AMMADA ACAYİP SORU SORDUM DEGİLMİ?
  ..BAZEN OLUYOR İSTE..KAFA!!BEYİN!CEVAPLAYAMAYINCA SORUYOR?BİR BİLEN VARSA?

Yorum yap