272) CUMHURBAŞKANI YUHALANIR MI?

Yayin Tarihi 6 Ekim, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

CUMHURBAŞKANI YUHALANIR MI?

Eskişehir de toprağa verilen Ast. Sb. Çavuş H.Ünal’ın cenaze töreninde A.Gül ve Unakıtan cenazeye gelenler tarafından uzun süre yuhalandılar.

            Ben 64 yaşındayım. Cumhuriyet tarihinde böyle bir şey görmedim, işitmedim.

            Yandaş medya zaten öteden beri A.Gül parlatıyor. Bunu biliyoruz. A.Doğan medyası da A.Gül’ün amansız destekçisidir. Hatta son Deniz Feneri olayında, Erdoğan/Doğan çatışmasında bile A. Doğan A.Gül’ü parlatmaya devam etti. Ermenistan ziyaretini göklere çıkardı.

            Ama görülüyor ki, arkanda en büyük medya kuruluşları da olsa olmuyor. Önce Türkiye’den yana olmak gerekiyor.

            Eğer Colling Powell ile gizli anlaşmalar yaparsan, bunun da sonsuza kadar gizli kalacağını sanırsan, yanılırsın. Amerika’da Fethullah Gülen’in iftar yemeğine gidersen, sen yalnızca Fethullah Gülen’in Cumhurbaşkanı olursun.

            Kurtuluş Savaşımıza etnik temizlik diyen, dedelerimizi katil ilan eden, ülkemizin sınırlarını dahi kabul etmeyen Ermenistan’a sırf Amerika öyle istiyor diye Ermenistan’a gidersen, sen Türkiye’nin değil, belli çevrelerinin Cumhurbaşkanı olursun.

            Halkının duygu ve düşüncelerini, tarihini hesaba katmayan bir cumhurbaşkanı bulunduğu makamı ne kadar hak etmiş olur?

            Kırıkkale’de daha feci oldu. Erdoğan ve MHP milletvekili Osman Durmuş yuhalandı.

A.Gül ve Erdoğan sanmasınlar ki şehit cenazelerinde bizi yuhalayan halk değil, bir avuç MHP’li gençlerdir. Öyle olsaydı, Osman Durmuş yuhalanmazdı. Çünkü halk biliyor ki, saldıran PKK değil, Amerika’dır.

Demek ki bu halkın olmazsa olmaz değerleri var.

A.Gül’ün protesto edilmesi Barzani ve Talabani ile olan yakınlığıdır. Ülkenin Genel Kurmay Başkanı güvenlik açısından Barzani ile görüşülmesinin uygun olmadığını açıklayacak. Buna rağmen Gül  “ben herkes ile görüşürüm” diyeceksin. Bunu da Türk halkının  sineye çektiğini sanacaksın.

En çok üzüldüğüm şey, böyle bir zatın Mustafa Kemal’in koltuğunda oturuyor olmasıdır.

Az kaldı. ABD ekonomik olarak çöktü. Siyasi olarak zayıfladı. BOP başarısızlığa uğradı. ABD orta doğudan gidince Türkiye layık olduğu idareye kavuşacaktır. 05.10.2008

BÜLENT ESİNOĞLU

 [email protected]

Paylaş:

Yorumlar

“272) CUMHURBAŞKANI YUHALANIR MI?” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. Metin Yılmaz yorum tarihi 6 Ekim, 2008 04:12

  Cumhurbaşkanı Eskişehir’e , Başbakan Kırıkkale’ye gitti. Devletin bekası adına her ikisinin ve tüm devlet ricalinin Hakkari Şemdinli’deki cenaze törenine katılması daha doğru ve uygun olanı değilmiydi?

 2. Mustafa Tezcan yorum tarihi 6 Ekim, 2008 21:09

  Bülent Kardeşim…

  A.Gül sağ kesimin cumhurbaşkanı olarak görev yapmaya çalışıyor.(Benim değil)Görevini yaparken bu makamı bu kadar yıpratan cumhurbaşkanı herhalde hiçbir ülkede yoktur. Gelmiş geçmiş başbakanlar içinde de böylesi görülmedi

 3. esraünal yorum tarihi 6 Ekim, 2008 22:00

  ABDULLAH GÜL YUHALANAMAZ.O CUMHURBASKANIDIR.BUNUN DEMOKRASİYLE İLGİSİ YOK.BU NU BİZİM MİLLETİMİZ DEGİL HAİN ERGENEKONCULAR YAPTI.ONLARIN DEVLETE SAVASININ SONUCU.ERGENEKON UZANTILARI.BİZİM MİLLETİMİZ DEVLETİNE SAYGILIDIR.EGER YUHLASYDI ORDUYU YUHLARDI.OKADAR SABIRLIKİ BENİM MİLLETİM.O ASKERLERİN BASINDAKİLERİ YUHLARDI.KİM OLURSA OLSUN CUMHURBASKANI.VE BU BU MİLLETİN EVLADI DEGİLMİ SAGCILAR.SAG SOL BOS İŞLER.BÖLÜCÜLÜK OLMAZ.HERKES BU VATANIN EVLADI.

 4. esraünal yorum tarihi 6 Ekim, 2008 22:03

  ALEVİSİ SÜNNİSİ YAHUDİSİ ERMENİSİ CERKESİ RUMU.EGER TÜRK VATANDASIYIM DİYORSA BU VATAN İÇİN CANINI VERİYORSA HİC FARKETMEZ.SAGCISI SOLCUSU KOMİNİSTİ LİBARELİ.NE FARKEDER.NEOLURAN OL GEL DEMİS MEVLANA.İNSAN OL.

 5. Metin Yılmaz yorum tarihi 7 Ekim, 2008 01:19

  Esra Hanım küçük harflerle ve TÜRKÇE imla kurallarına uyarak yazarsanız, yazdıklarınız daha anlaşılır olur.

 6. esraünal yorum tarihi 8 Ekim, 2008 18:48

  benim yazdıklarım cok acık.anlamak isteyen anlar.böyle bilmişlik yaparak ukalalık yaparak bu fikirleri alaya almaya calısmak kücümsemeye calısmak ve kendini sanki okadar bilgili sanmak.bunlar basit kurnazlıklar.bu fikirlerime karsı oldugunuzu acıkca ve dürüstce söyleyebilecek kadar biraz cesaretli o labilirsiniz.sizde hipermetropluk var sanırım.Biraz aklınızı calıstırırsanız nedemek istedigimi algıyabilirsiniz.basit ve anlasılr seyler söylediklerim.biraz farklı düsünceleriacık olan herkes nedemek istedigimi anlar

Yorum yap